Dylan Dog İtalya

Başlatan NIC, 12 Temmuz, 2011, 20:35:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NIC

Ağustos ayında kabuslar dedektifinin 300. sayısı renkli olarak İtalya'da çıkıyor,renklendirme ise Tex gibi eğreti durmamış zannımca.Kitaptada Xabaras,Morgana,Cagliostro hepsi hazırkıta bizleri bekliyor(bu kitabı türkçe görebilirmiyiz orası şaibeli,şikeli,teşvikli tabikide)

NIC

Dylan'ın aylık serideki renkli sayıları geçmişiyle alakalı çok önemli maceralardır ama malesef bize nezaman sıra gelir diye düşününce canım sıkılıyor.Bu renkli sayılar en azından efsanevi maceralar olarak yayınlansa çok hoş olurdu emme ah ülen rıza :(

johnyfreak

bende italyanca 1 den 257 nci sayıya kadar mevcut bir yolunu bulsamda 300 e kadar tamamlayabilsem keşke...
yada 257 sayıya iyi bir teklif gelsede hayır demesem :D

Cantürk

Sevgili Ayşe Zaimoğlu'na, Dylan'ın telifini alması konusunda çok ısrarcı oldum.

Ama korkarım pek başarılı olamadım.

Satışarı görünce, herkes korkuyor, haklı olarak.

Neyse Allahtan umut kesilmez diyelim.

Gençlere öğüdüm ise İtalyanca öğrenmeleri.

Malesef satışlar total olarak giderek düşüyor fumetti piyasasında.

Saint2

Alıntı yapılan: Cantürk - 13 Temmuz, 2011, 11:17:08
Sevgili Ayşe Zaimoğlu'na, Dylan'ın telifini alması konusunda çok ısrarcı oldum.

Ama korkarım pek başarılı olamadım.

Satışarı görünce, herkes korkuyor, haklı olarak.

Neyse Allahtan umut kesilmez diyelim.

Gençlere öğüdüm ise İtalyanca öğrenmeleri.

Malesef satışlar total olarak giderek düşüyor fumetti piyasasında.

Türkiye piyasasına göre Dylan Dog'un iyi sattığını düşünüyorum.

pizagor

Alıntı yapılan: NIC 39 - 12 Temmuz, 2011, 21:01:53
Dylan'ın aylık serideki renkli sayıları geçmişiyle alakalı çok önemli maceralardır ama malesef bize nezaman sıra gelir diye düşününce canım sıkılıyor.Bu renkli sayılar en azından efsanevi maceralar olarak yayınlansa çok hoş olurdu emme ah ülen rıza :(

Güzel fikir, umarım birileri değerlendirir de mesela yeni bir Dylan Dog Efsanevi Maceralar cildimiz olur...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

NIC

Allahım Allahım herşey var;Morgana,Xabaras,Cagliostro,çizer Stano,bi Sclavi eksik :-[

Xabarasın saçlarda şekil olmuş 8)

Bu kadın ilk maceradaki Sybill sanırım

Bu resim çok etkileyici...çok beğendim.Dilan meşhur lafınıda etmiş yine Giuda Ballerino...

Buna benzer bir karede Morgana macerasında vardı,Ah ah çok pis Dylanım geldi ::)

HacıGeraltEmmi

Dylan'ın renklendirmesine gösterilen özeni diğer serilerede gösterseler keşke. Bonelli sanatçıları renklendirme konusunda gerçekten güzel işlere imza atıyorlar bu seride.

Cantürk

Sayı 302, Mükemmel Cinayet adını taşıyor.

Mignacco yazmış, Brindisi resimlemiş.

Mark Question adlı( ne biçim adsa!) bir gazeteci, bir sergi sırasında tanıkların önünde başında vurularak öldürülmüştür. Bu gazeteci İmkansızlıklar dedektifimizi, Şarlatanlıklar Dedektifi olarak suçlayan ve alay eden yazılar yazmıştır.  Dolayısıyla  şüphe okları Craven Road'a yönelir. Old Boy adlı bir fan klubünün üyeleri de işin içine karışır.

Kapataki Yeti ile konu arasında bir bağ kuramadım:) Kitabı okumak lazım herhalde:)

hanac

Alıntı yapılan: Cantürk - 12 Ekim, 2011, 21:39:12
Kapaktaki Yeti ile konu arasında bir bağ kuramadım:) Kitabı okumak lazım herhalde:)

Kapak çok güzelmiş.

Her zaman içerik ve kapak birbiri ile bağlantılı mıdır ?

Daha önce de bir yerlerde yazmıştım, ben TAY dönemi ile Zagorları okumaya başladım.
Aslan Şükür kapaklarına bayılırdım ve onların içerik ile ilgisi yoktu.

Sonra Doğan Egmont ile birlikte orijinal kapaklara geçilince bayağı şaşırmıştım.
Kapaklar her zaman içerik ile ilgiliydi.

altay1944

Dil sürçmesi mi oldu cantürk bey (imkansızlıklar dedektifi martin olacaktı )dylan kabuslar dedektifi idi sanırım.

Ayrıca bu kapak çizerinin çizdiği kapakları çok beğenirim ama macera çizimleri nedense hoş durmuyor.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

Cantürk

Kabuslar dedektifi yazacaktım, imkansızlıklar yazmışım. Yaşıma verin artık:)

NIC

Batuhan abi, Dylan italyada nasıl gidiyor şu aralar ?

Bir yerlerde 200 den sonra senaryolarda düşüş olduğunu okumuştum, Sclavide yazmıyor artık, film üzerinde çalışıyormuş sanırım.

Cantürk

Alıntı yapılan: NIC 39 - 13 Ekim, 2011, 13:08:30
Batuhan abi, Dylan italyada nasıl gidiyor şu aralar ?

Bir yerlerde 200 den sonra senaryolarda düşüş olduğunu okumuştum, Sclavide yazmıyor artık, film üzerinde çalışıyormuş sanırım.

Bildiğim kadarıyla fena gitmiyor satışlar. Son sayıları okumadığım için senaryo konusunda bir yorum yapamayacağım sevgili NIC.

Film tam bir fiyasko olmuş malesef.

DAMPYR

çıkan  yayın                                           İtalya (Sayı)                       Türkiye (Sayı)

Aylık Seri  aylık                                         306                                     86   

Maxi seri Yıllk                                             16                                      2

Dev albüm  yıllık                                        21                                      10

Dylan Renkli 6 aylık                                   8                                         -

Özel Dylan Dog Yıllık                                 26                                        -

Süper kitap Dylan 3 aylık                          55                                        -

Granderistampa   2 aylık                          33                                         -

Dylan Almanak                                     2012 almanak                           -