Ödüllü yaz konusu - Temmuz 2011

Başlatan rumar80, 14 Temmuz, 2011, 21:58:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Herkese merhaba,
    Farkındaysanız her ay bir çizgi roman türü ya da başlığı hakkında konu açıp hediye vermekteyiz. Bu sefer düşündüm ve farklı bir şey yapalım dedim:
    Soru basit:
    Tatilde (deniz kenarı, havuz başı, evin balkonu vs) sakin kafa ile okumak isteyeceğiniz bir çizgi roman olsa hangisi olurdu? Neden?
    Daha eğlenceli, daha içten bir konu.
    Ödülü de (ne tesadüftür ki) tatilde olan "ağa" dönünce açıklayacak.
    Haydi dostlar klavye başına

rumar80

Gelenek olarak ilk cevap benden:
   Her ne kadar şu anda tatilde olmasam da benim için en uygun kitap şu anda da okumakta olduğum örümcek adamdır.
   Bir comics sever olmam, Peter'ın sosyal hayatında yaşadığı pembe dizi, renkli düşmanlar ve çarpışırken kullandığı espiriler hoş zaman geçirmek için birebir.
   Bu nedenle örümcek adam

hanac

Tatilden dondum  :)

Bu soru tam bana gore, ama once odulu aciklayayim.

1 kisiye Arkabahce'den Daredevil Sayi 1-4.

Sponsor olan Buyulu Ruzgar Ilyas Bey'e cok tesekkurler.

Bence tatil icin ideal one shot veya frankofon tarzi yayinlar.

Mesela benim tatilde okuduklarim; Corto Maltese, Thorgal

hanac

kedidiro

tatilde de işte de canımız sıkkınken de tamamen eğlence modundayken de MİSTER NO okunur... onu okumak her zaman insanı olduğu yerden alıp güzel kadınların, güzel muhabbetlerin,güzel yemeklerin ve içkilerin gezilesi diyarlarına götürür...kısacası daima mister no

alan ford

Deniz kenarı ve havuz başı çizgi romanlar için tehlikeli yerler. O yüzden balkon çizgi romanları için tercihimi belirteyim. Tatilde okuduğum şeyleri tekrar okumayı çok seviyorum ben. Greystorm haftaya kadar tamamlanırsa tatilde 4 ciltlik bir maraton iyi olur örneğin. Özellikle kısa limitli seriler, ya da saga tabir edilen birbiriyle ilintili maceraların bir sefer daha sırayla hatmedilmesi. Sonra Mister No ve Corto gibi ruhumuzu tembelliğe ve maceraya sevkeden ;) kahramanlar. Ve elbet Marty amca.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

ferzan

Akşam üzeri,güneş yavaş yavaş batarken,hafif bir esintide Corto okumak en güzel hayallerimden biridir...Tabii ki denize karşı... :)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

pearl jam

bence kesinlikle red kit veya asteriks ama deniz ve kumsalın tehlikeli olduğu hususuna katılıyorum ben de. ıslanacak diye rahat okuyamam denizde :)

emre ozdamarlar

Alıntı yapılan: pearljam - 15 Temmuz, 2011, 00:41:13
bence kesinlikle red kit veya asteriks

Lafi agzimdan almissin :) ben bunlara bir de TenTen'i eklerim.

sefik

Yazin tatilde Tex,kisin tatilde Tex,yazin iste Tex,kisin iste Tex ;D

pizagor

Denizin, güneşin ve hıncahınç dolu bir valizin çizgiromana vereceği zararları düşünerek tatilde yanıma asla çizgiroman almam. Nispeten üzerlerine daha az titrediğim romanlarımı bir güzel kaplayarak yola çıkarım. Genelde de aldıklarım ancak yarısını bitirip, boşu boşuna diğer yarısını yanımda taşıdığımla kalırım...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

cankazmaci

Caravan! benim çok hoşuma gitmişti. Sanırım tatilde okumak isteseydim o çizgi roman Caravan olurdu. :)

s.b

Bu sene yıllık iznimi Ramazanda kullanacağım. Bir haftalık bu izin süresince öyle zannediyorum ki, bütün cizgiroman ve kitaplarımı elden geçireceğim. Büyük ihtimalle Teks ve Martin'in okumadığım dev albümlerini okurum.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

emre

Ben Tom Braks 5. ve 6. cilti ayırdım tatil için. Neden derseniz Tom Braks hikayeleri akıcı geliyor ve okurken kafam yorulmuyor. 

pukay

bence hellboy ciltleri tam tatilde okumalık,hem okurken yormuyor hemde öykülerin geçtiği mekanlar saolsun okuyanı daha da acayip mekanlara götürüyor.