Hey Gidi Bilka...

Başlatan pizagor, 20 Temmuz, 2011, 09:55:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Bilka Örümcek Adam albümlerinin çok sevdiğim arka kapak kompozisyonları...

Bugün baktığımızda hayalet çizerler, genişletilmiş kareler, adı sanı bilinmeyen orijinal yazar - çizer kadrosu, siyah - beyaz baskı falan gibi sürüyle eleştiri sıralayabiliriz ama yine de hakkını vermek lazım : Ne güzel albümlerdi onlar!!!
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

tommikser

Bende 182 albümün 140 küsüru var  ;D kıskandırmak gibi olmasın.Çok hatalı işler yapmış olmasına rağmen bu ülkede Örümcek sevildiyse bilka sayesindedir.Daha iyisini o yıllarda yapabilirlermiydi bilemiyorum ama yaptıkları bile güzel gerçekten.

pearl jam

yarı örümcek yarı peter parker çizimi beni yıllar öncesine götürdü :)  paylaşım için teşekkürler

HacıGeraltEmmi

Valla onu bunu bilmem ben. "İyiki zaman değişti de kurtulduk o ucube baskılardan, ebatlardan filan" diyecektim ki haftalık aksatılmadan yayınlanan onlarca çr aklıma geldi. Şartlar ne olursa olsun genede güzel işler yapmışlardı. Belki her işimizde olduğu gibi baştan savma ve savsaklamayla yapmışlardı ama olsun! yapmışlardı ya! bu da birşeydir. :) Yerdim mi, övdüm mü ben de anlamadım doğrusu ;D

rumar80

Her Cuma düzenli olarak alır okurduk. O kadar çok örümcek adam macerası okumuşuz ki.... Sadece örümcek de değil. Namor, İndiana Jones, Hulk, Örümcek kadın.
  Sağolasın demek lazım

V

Alıntı yapılan: rumar80 - 20 Temmuz, 2011, 23:24:42
  Her Cuma düzenli olarak alır okurduk. O kadar çok örümcek adam macerası okumuşuz ki.... Sadece örümcek de değil. Namor, İndiana Jones, Hulk, Örümcek kadın.
  Sağolasın demek lazım

....Superman,Billy Bis,Gringo,Süpermen Muhammed Ali'ye Karşı,Kara Murat,Tarkan.Sağolasın Bilka.....
"İstemem,eksik olsun.."

hennessy

Süpermen Muhammed Ali'ye

doğum günü hediyesi olarak zamanında gelmişti çok sevindim kim biilir ne oldu o kitaba hey gidi günler hey...
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Örümcek adama, daha doğrusu esslential'arı almamın sebebi de Bilka. O eski maceraları görünce tekrar okumak, sahip olmak istedim. Hepimizin sevdiği, kendiyle benzeştirdiği Peter'a tekrar kavuştum
   Teşekkürler Bilka

hennessy

hey gidi kitap resimde ringin altındki batman değil mi hatırlayamadım hikayeyi şimdi

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Evet o Batman ama hikaye ile yakından uzaktan ilgisi yok. Seyirci olarak çizilmiş

V

"İstemem,eksik olsun.."

kalidor

Bu albümü gittigidiyorda 150 TL'ye satıyorlar :o Bilka'nın en değerli Superman macerası olsa gerek.
Crom! Ölüleri Say...

darkwood

Üniversite yıllarımda, ders aralarında Bilka Örümcek Adamları 1-2 şer hap gibi gelirdi..
Peter ile birlikte aldık lisans diplomamızı.
Yeni yayınlarıda onlar sayesinde takip ediyorum.
Ama yine de Bilka yayınlarından bir-iki düzine kadar kitap her zaman arşivimde bulunur.
Darkwood Sakinleri..

pizagor

Sağolasın demek lazım

Örümcek kadın değil de Maskeli Kadın değil miydi?

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 21 Temmuz, 2011, 08:26:19
  Sağolasın demek lazım

Örümcek kadın değil de Maskeli Kadın değil miydi?

İşte şimdinin Örümcek Kadını - bir zamanların Maskeli Kadını'nın görseli...

Bu albüm de vardı bende ancak 20 yıl önceki temizlikte gitmişti :(