Deli Gücük 3. Albüm

Başlatan kalidor, 21 Temmuz, 2011, 13:42:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

Birkaç gün önce Kamra yayıncılık'a Deli Gücük ile ilgili yeni bir albüm çalışması olup olmadığı hakkında mail yazmıştım. Gelen cevapta böyle bir çalışmanın olduğu fakat tarihin belli olmadığı belirtilmiş. Neyse en azından eninde sonunda bir albüm daha okuyabileceğiz.
Crom! Ölüleri Say...

HacıGeraltEmmi

Anladığım kadarı ile grafik ve reklam işleri ile de uğraşıyorlar. Ama bu yayınlarının reklamını hakettiği şekilde yapabiliyorlarmı tartışılır doğrusu. Başka bir çr albümleri daha var, basıldımı basılacakmı bilgisini bulamadım maalesef. Gören bilen veya alan varsa banada söylesin lütfen. Tanıtımı kendi sitelerinden aldım aşağıya ekledim :)

Setne ve Taş Tanrılar

Fantastik Kurgu türünde yerli bir çizgi roman olan Taş Tanrılar, Anadolu efsaneleri, Hitit mitleri etrafında örülmüş bir serüven sunuyor. Kaybettiği ruhunu arayan genç bir adamın yolculuğu sırasında kendini bir efsanenin kahramanı olarak bulduğu hikaye, ülkemizde eşine pek rastlanmayan tarzda bir çizgi roman olarak hikayeleştirilmiştir. 2 yıllık bir çalışmanın ürünü olan Setne ve Taş Tanrılar soluksuz bir macera vadediyor. 

Ahanda kapak
[IMG]http://www.hizliupload.com/img/66622811387080647125.jpg[/img]

essegesse

Setne ve Taş Tanrılar 2007 Mart ayında basıldı.Okuyan hemen herkes beğendi.

Şu anda baskısı yok.Benim elimde bir tane var.

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: essegesse - 22 Temmuz, 2011, 15:01:36
Setne ve Taş Tanrılar 2007 Mart ayında basıldı.Okuyan hemen herkes beğendi.

Şu anda baskısı yok.Benim elimde bir tane var.

Onuda bana ayırırmısın? haftaya gelince alırım

pearl jam

Hiç haberim yoktu böyle bir çizgi romandan. Keşke yeniden bassalar.

kalidor

Geçen ay gittigidiyor'da 7-8 TL'ye satılıyordu keşke alsaydım, şimdi baktım yok :'(
Crom! Ölüleri Say...

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: kalidor - 22 Temmuz, 2011, 17:05:55
Geçen ay gittigidiyor'da 7-8 TL'ye satılıyordu keşke alsaydım, şimdi baktım yok :'(

Bugünün işini yarına bırakma demiş atalarımız ;D

alan ford

Bende istiyorum bu çizgi romanı.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

alan ford

Bugün Nadir kitap sitesinde tesadüfen buldum 5 TL'ye . Almak istediğim bir kaç polisye ile birlikte alıverdim. İlginç bir çizgi romana benziyor . Okuyunca yazarım. Bu bahaneyle Deli Gücük kitaplarına da başlayacağım sanırım.

Sinan Başak

Ben aldığıma çok pişman olmuştum, hiç beğenmemiştim. Ama Deli Gücük'ü de beğenemedim. (1-2 macera dışında). Bu türlü yeni yerli yapımlarda senaryolar, konular biraz sığ veya havada kalıyor gibi geliyor, çizimlerde bana pek hitap etmiyor. Tabi ki zevk ve beklenti meselesi. Yaşında etkisi olabilir.  :)

kalidor

Deli Gücük'ün 1. cildini çok beğenmiştim. İçindeki çizgiroman hikayeler dışında nesir öyküler de gayet iyiydi. Okuduğum birçok şeyi zamanla unutmama rağmen Deli Gücük-1 aradan 2 sene geçmesine rağmen bıraktığı bir lezzeti var. Bu nesir öykülerden hadım etmeyi en ince ayrıntısına kadar anlatan öykü ile  zamanlar arası geçişi anlatan Orta Anadolu eşkiya öyküsü sert ve ilginç. Deli Gücük'ü ısrarla itkliyor ve tavsiye ediyorum :D 
Crom! Ölüleri Say...

HacıGeraltEmmi

Deli Gücük'ü ben de tavsiye ederim. Yerli kahramanlar içerisinde çizgisi ve tarzıyla gerçekten farklı bir yerdedir.

alan ford

Bu arada Deli Gücük'ün de baskıları tükenmiş. Kadıköy'de bir tek Özer sahafın elinde kalmıştı. Onları da ben aldım. Forum sakinlerinden pek ilgi görmese de bir yılda en azından 1000 adet satmış demekki.  Biz kaç kişiyiz kısmında tekrar irdelemek lazım sanki. İyim satmasına da sevindim. Umarım yeni kitap da yakında çıkar. Bu sefer bir yıl beklemeden alacağım. :)

pearl jam

Yahu hakikaten ben de bir türlü alamadım Deli Gücük'ü. Suçluyum kabul ediyorum  ::)

kalidor

d&rlarda halen bulunabilir.
Crom! Ölüleri Say...