Mister No Sıralı Liste

Başlatan DAMPYR, 21 Temmuz, 2011, 21:05:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mister NO

Alıntı yapılan: labirent - 02 Mayıs, 2016, 22:14:49
Üstadım merak ettiğim Klasik Seri Cilt 40-51 arasında Türkiye 'de daha önce yayınlanmamış maceralar var mı? Varsa hangi ciltlerde? Zira 3-5 kuruş elime geçti ve bu ciltleri almak istiyorum.

Sevgili labirent sorunuzu cevaplamaya çalışayım.

Mister No Klasik Maceralar 39 numara içinde yer alan Pantanal'da Düello macerası Mister No 28'lik Özel Sayı serisinin ilk macerası olan Lanetli Gemi ile aynıdır.

Ayrıca KM 40 içinde başlayan Derin Koma macerası da KM 41 de Adsız Düşman ismiyle devam etmektedir. Bu macera da Tay Yayınları 104 lük Sayı serisinde 41-44 arasında Cinayet Girişimi adıyla yayınlanmıştır

KM 41 sonlarında başlayan Bagajsız Yolcu ise 28 lik Özel Sayı serisinde Casablanca adıyla başlar.

Bundan sonra da Afrika maceraları başlar ve KM ile 28 lik Tay Özel Sayılar beraber gitmeye başlar. Bu beraberlik KM 46 içinde başlayan Hartum ile bozulur. KM 47 ve 48'de de devam eden bu macera Tay Yayınlarında atlanmıştır.

KM 48 içinde yer alan Lejyonerler macerası ise Tay 28 lik seride aynı isimle 27 ve 28. sayılarda yayınlansa bile Tay yayına son verir ve macera yarım kalır. Bundan sonraki KM 49-50-51 ise Türkiye'de Tay tarafından yine yayınlanmayan maceraları içerir.

Tay Yayınları 28 lik seriye sahipseniz ya da bu seriyi okumuşsanız Mister No KM 46-47-48-49-50-51 in alınması yeterlidir.

Umarım açıklamalar yardımcı olmuştur.

Mister NO

Alıntı yapılan: labirent - 02 Mayıs, 2016, 22:14:49
Üstadım merak ettiğim Klasik Seri Cilt 40-51 arasında Türkiye 'de daha önce yayınlanmamış maceralar var mı? Varsa hangi ciltlerde? Zira 3-5 kuruş elime geçti ve bu ciltleri almak istiyorum.

Bir ekleme yapayım. Yarıda başlayan bir maceraya 1 numarayı veren AKSOY Yayınlarının Mister No serisini pek ciddiye almam ancak KM 51 içinde yer alan maceralar Aksoy 7-8-9-10 ile tamamen aynıdır.

labirent

Bilgi için çok teşekkür ederim.

hanac

Alıntı yapılan: labirent - 04 Mayıs, 2016, 13:24:00
Bilgi için çok teşekkür ederim.

Mister No arkadaşımıza çok teşekkürler.

Dr.ArAmAS

sevgili mister no tay yayınları için bir tasnif mümkün mü?mesela fasikül takımı var mıdır?varsa bunlar hangi seri de ciltlenmiştir?
kızılmaske'nin yaptığı gibi bir tasnif benim gibi eski koleksiyoncuların çok işine yarayacaktır..
mesela kızılmaske adlı arkadaş şöyle yapmış....kızılmaske 1.seri fasikül,2.seri fasikül,3.seri fasikül çıkmış
                                                                          kızılmaske 122 lik cilt takımı 1.seri fasükülleri kapsar
                                                                          kızılmaske  80'lik cilt takımı 2.seri fasikülleri kapsar şeklinde gidiyor...
aynısı mister no için yapılabilir mi?

DAMPYR

Mister No Listesi Ana Seri Ve Yan Serileriyle Güncellenmiştir 1 Nolu sayfada yukardan aşağı bakabilirsiniz