Lois Lane olmadan Clark Kent...

Başlatan pizagor, 26 Temmuz, 2011, 13:30:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Bloguma karaladığım birkaç satır... http://pizagorgunlukleri.blogspot.com/2011/07/lois-lane-olmadan-clark-kent.html

Yepyeni Bir Gün diyerek, bırakın boşanma veya aldatma ya da yeni bir aşk gibi insani nedenlerle bitirilmeyi, hiç yaşanmamış noktasına getirilen Peter Parker – Mary Jane Watson evliliğinden sonra şimdi sıra Clark Kent – Lois Lane birlikteliğinde... Bildiğiniz üzere 2011 Eylül ayıyla birlikte DC evreni silbaştan başlıyor ve seriler yeniden #1 olarak okurun karşısına çıkıyor. DCNU olarak şifrelenen bu dönüşümle birlikte, 1996 yılından beri evlilik kurumunun güzide bir örneği olan Lois – Clark çiftine de aynı Marvel formülü uygulanıyor : Aslında bu evlilik hiç olmamıştı ki! Ama haklarını vermek lazım, bu noktada yeni bir açılıma gitmişler ve Lois Lane'in koluna yine Daily Planet muhabiri bir sevgili de takmışlar. Hatta abartmışlar Clark'ın ikiliyi Lois'in evinde hafiften uygunsuz bir durumda yakalamasını da sağlamışlar...

Kimi ilişki vardır, yüzeyseldir, biliriz ki bir noktada sona erecektir. Misal Emma Frost ve Scott Summers...

Kimi ilişki vardır, artık kardeş olduk kıvamındadır, biliriz ki kutsal aile birlikteliği ilelebet sürecektir hele çoluk çocuğa da karışılmışsa. Misal Susan Storm ve Reed Richards...

Kimi ilişki vardır, saplantılıdır, gelip geçen sevgililerde ulaşılamayan o tek kadından ya da erkekten birşeyler aranır. Misal Logan ve Jean Grey...

Kimi ilişki vardır ikoniktir, kişinin sonsuz aşk, ölene kadar sevda gibi ender karşılaşılan sevgi ve adanmışlık arayışında avuntu babında baştacı edilir. Yalan dünyanın yalan ilişkilerinin farkındalığıyla kişi kendisini o karakterlerle özdeşleştirir, Kerem olur Aslı'yla kendinden geçer, Ferhat olur Şirin'le kendini bulur. Peter Parker'ı Mary Jane'in kollarında ağlarken gördüğünde, kendi erkeklik gururunun belki de bir hayat boyu asla müsaade etmeyeceği böylesine bir teslimiyete gıpta ile bakar. Superman, Doomsday ile giriştiği mücadele sonrası sevdiği kadının kollarında can verirken Lois'in yüzündeki ifadeden, dudaklarından dökülen cümlelerden öyle anlamlar çıkarır ki o an için hayatın bir anlamı varsa o da bir kahraman olarak sevdiğim kadının kollarında son nefesimi vermektir diye düşünmektedir. Böylesi ilişkiler ikoniktir, dokunulmazdır, sonsuz arayışı esnasında kişiyi vazgeçmekten alıkoyar, inandırır, kandırır : Bir adım daha, olmadı bir adım daha, belki bu sefer ama bir sefer olacak şeklinde...

Dokunmayın ikonik aşklarımıza, rahat bırakın hayallerimizi...

İhtiyacımız var onlara...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Superman'i oldum olası sevmem. Bana hep itici gelir. Accayip güçlü biri, herşeyi yapabiliyor. Kusursuz insan. Sevimsiz. Sadece John Byrne ile başlayan sıfırlama sonrası yaratılan karakteri çekici bulmuştum. Daha insani idi. Bu nedenle de genelde Superman okumam, ama çocukluğumda en sevdiğim kitaplardan biri paralel evrendeki Superman'in Lois Lane ile evlenmesi idi.
   Lois Lane ilk dönemleri saymazsak ( o zamanlar kötüler tarafından hemen her zaman yakalanan ve Superman'in kendisini kurtarmasını bekleyen biri olarak resmedilmiştir) ayakları üzerinde duran, kendi sorunlarına çareler arayan güçlü bir kadın karakterdir. Superman ile yıllara dayanan bir ilişkisi vardır. Bu kadar eski bir ilişkinin sonunda evlenmek te en doğal sonuçlardandı. Dediğim gibi hiç okumasam da Clark ve Lois'in ayrılmaları beni Peter ve MJ kadar üzdü. Satış için bu kadar düşülmemeliydi. Biraz çocuksu ruhum bunu kabul edemiyor.

DAMPYR

Ünlü çizgi roman kahramanı Superman, 15 yıllık birlikteliğini bitirmek üzere.

Çizgiromanın yayınevi DC Comics'e göre Superman, serinin devam eden maceralarında 15 yıllık eşi gazeteci Louis Lane karakterinden ayrılacak.

Böylece çizgi roman kahramanları arasında en uzun süren evliliklerden biri de sona ermiş olacak.

Yayınevinin açıklamasına göre bu karar seriye biraz renk getirmek amacıyla alındı. Superman hayranları internet sitelerinde günümüzün en büyük aşklarından birinin sona erdiğini söylüyorlar.

The Guardian ;D

Demek Evlilikler çizgi romanda bile yürümüyor....... ;D ;D ;D

pizagor

Evlilik zaten doğaya aykırı diyeceğim de tutuyorum kendimi :)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hennessy

umar abiye katılıyorum ve merak hediyorum hala süperman adam neden bu kadar tutuluyor?
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Superman ne yapılırsa yapılsın bir yerden sonra tıkanmakta olan bir yayın. Bu da ucuz satış taktiklerinden biri.

DAMPYR

Demekki bu yüzden Çizgi Roman kahramanları uzun süre uzatmalı nişanlı rolünde çiziliyor.Evlendikleri zaman okurda bi kuşku başlıyor.acaba karısı izin verecekmi kahramanın yeni maceralara atılmasına...... ;D ;D ;D

DAMPYR

Alıntı yapılan: JAVA 30.000 - 27 Eylül, 2011, 20:16:25
Demekki bu yüzden Çizgi Roman kahramanları uzun süre uzatmalı nişanlı rolünde çiziliyor.Evlendikleri zaman okurda bi kuşku başlıyor.acaba karısı izin verecekmi kahramanın yeni maceralara atılmasına...... ;D ;D ;D

Düşünsenize Tommikse karısının otur oturduğun yerde bir daha o ayyaş arkadaşların konyakçı ve doktorla görüştüğünü görmüyeyim dediğini yada Martine Diananın bana bak adam bir daha bensiz gizem aramaya gidersen bacaklarını kırarım dediğini..... ;D ;D ;D

s.b

Böyle saçma sapan sonlar veya başlangıçlar yüzünden bu çizgiromanları okuma isteğim kalmıyor. Tamam, anlıyorum senaryo sıkıntısı çekiliyor ama, böyle saçmalıklarda olmazki artık. Nasıl olurda bu süper düdüklerin hayatlarındaki bir dönem yok sayılabilir. Üstelik o dönem eski okurların mihenk taşıdır. O mihenk taşını ortadan kaldırırsan geriye sadece düdük kalır, artık orada Süperman yoktur.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

rumar80

Bu arada Martin ile Diana zaten evliler.

HacıGeraltEmmi

Senaryo, zaman ve mekan sıkıntısı çekmeyecek en şanslı kahraman sanırsam Kızılmaske'dir. Babadan oğula geçen bir saltanatı ;D olduğu için başlangıcından sonraki her döneme uyarlanabilir. Haksız mıyım ???

Ras Al Ghul

Alıntı yapılan: rumar80 - 27 Eylül, 2011, 20:06:50
   Superman ne yapılırsa yapılsın bir yerden sonra tıkanmakta olan bir yayın. Bu da ucuz satış taktiklerinden biri.
Kesinlikle