Tex Süper Cilt - Oğlak

Başlatan hennessy, 30 Temmuz, 2011, 19:53:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Tex okumak çok istiyordum. Klasik serinin ilk üç kitabını okudum ama inanın "Tex bu mu?" deyip bu okuma hevesimi rafa kaldırdım. Ta ki Tex süper cilde başlayana kadar. Bir kez daha şans tanıdım bu batının hızlı ve sert kovboyuna. Bu sefer beni gerçekten keyif alacağım hikayelerin ve çizgilerin içine soktu. Hele ki 2. kitabın 3. hikayesi olan Carson adlı hikaye Tex'in sevgili arkadaşı Kit'in hikayesini anlatıyor. Tex okurları tarafından en beğenilen Tex hikayelerinden biri seçilen bu hikaye Tex'in oğluna anlattığı hikaye ile başlıyor. Gerçekten okumaktan çizgileri ile hayran kalmamak elde değil. Boselli yazmış Marcello çizmiş. Okumaktan keyif aldığım bir seri daha yakaladım :)

[IMG]http://img195.imageshack.us/img195/1339/1766151tex0407super.jpg[/img]

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

HacıGeraltEmmi

Sevgili hennessy başlamak için doğru bir seçim yapmışsın. Tex'in ilk maceralarını okumak banada sıkıntı verir. Kısa ve birbirinin devamı hikayeler, hep aynı çizerin olması nedeniyle altın seriyi takip etmedim (Gallep her ne kadar büyük usta olsada çizgileri bana çok monoton ve geçmişte kalmış gibi gelir). Farklı senarist ve çizerlerin elinden çıkan maceraların başlamasını bekliyorum. Tex okumaya yeni başlayanlar için Oğlak'ın yeni serisi en ideali. Bonelli'nin en iyi yazar-çizer takımının Tex için çalıştığınıda unutmamak gerek.

Tarkan Kurt

Alıntı yapılan: hennessy - 30 Temmuz, 2011, 19:53:18
Tex okumak çok istiyordum. Klasik serinin ilk üç kitabını okudum ama inanın "Tex bu mu?" deyip bu okuma hevesimi rafa kaldırdım. Ta ki Tex süper cilde başlayana kadar. Bir kez daha şans tanıdım bu batının hızlı ve sert kovboyuna. Bu sefer beni gerçekten keyif alacağım hikayelerin ve çizgilerin içine soktu. Hele ki 2. kitabın 3. hikayesi olan Carson adlı hikaye Tex'in sevgili arkadaşı Kit'in hikayesini anlatıyor. Tex okurları tarafından en beğenilen Tex hikayelerinden biri seçilen bu hikaye Tex'in oğluna anlattığı hikaye ile başlıyor. Gerçekten okumaktan çizgileri ile hayran kalmamak elde değil. Boselli yazmış Marcello çizmiş. Okumaktan keyif aldığım bir seri daha yakaladım :)

[IMG]http://img195.imageshack.us/img195/1339/1766151tex0407super.jpg[/img]

Daha önce Teks'i beğenmediğini çizimleri ve hikayeyi basit bulduğunu söylediğinde cevap olarak Altın serinin 60 sene öncesinin hikayeleri ve çizimleri olduğunu söylemiştim. Bu yüzden şimdi doğru seçim yapmışsın. :) Bahsettiğin Carson macerası başta olmak üzere bir çok Teks macerası film senaryosu olacak derecede kalitelidir. Sana şimdiden bol Teks'li günler dilerim. ;D

hanac

V

Teks fumettilerin kralıdır,serttir,harbi westerndir.Hemen vazgeçme Murat...
"İstemem,eksik olsun.."

hennessy

Alıntı yapılan: JuDaS2099 - 30 Temmuz, 2011, 22:39:09
Teks fumettilerin kralıdır,serttir,harbi westerndir.Hemen vazgeçme Murat...

Sevgili JuDaS2099 vazgeçmedim zaten sadece süper ciltten devam edeceğimi söyledim sadece

darkwood

Efsanevi serilerde güzel tavsiye ederim. Altın serilerde belli bir yerden sonra maceralar ve çizerler zenginleşecek onlarıda takip edebilirsin.  :)
Darkwood Sakinleri..

hacibabs

Merhaba,bir Teks sever olarak belli çizere bağlı kalmaksızın hepsini beğeniyor ve okuyorum.Galep çok iyi bir çizer ama tüm diğerleri gibi ilk çizimleri özensiz senaryolar zayıf ve diyalogdan resim görünmüyor.Bu bölümlerin dolgu olarak(Kinova)çizildiğini unutmamak lazım.Galep'te arka plan boştur ama çizimler net ve hareket çok canlıdır.Efsane Teks'deki (8) ilk macera olan Kobra Zehiri'ni çizen Miguel Angel Repetto'ya bu sayfalarda dikkat çekmiştim benim en çok beğendiğim Teks çizimidir.Bu çizer artık Teks çizerleri arasına girdi ve sayı Tekslerde (126-127)Donovan Kardeşler (144-145)Klondike'da Entrika maceralarınada imza attı bu sayıları okumanızı özellikle tavsiye ederim.Sağlıcala kalın.Tayfun Alemdağ.

s.b

Tex okumaya başlamak için en uygun seri Süper Cilt serisidir. Dört sayı birarada yayınlanan ve yeni serinin tekrarı olan bu seri sadece 12 tl. Tex'in fiyatını yüksek bulanlara tavsiye ederim.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

BAHADIR

Aylık tek sayı 12 tl...4 sayı bir arada cilt 12 tl...Bu bindiğin dalı kesmek değil mi?...Tabi kapakları düşünerek iyi bir kolleksiyona sahip olmak için aylık seriyi tercih ediyorum ama kaç kişi bu şekilde tercih yapıyor merak ediyorum...

Çizgiroman okumak bir ayrıcalıktır...Ama Teks okumak daha bir ayrıcalık olmaya başladı sanki ;)

Sevgiyle Kalın...

ErenKoyunoglu

Sevgili BAHADIR, ben de aynı şekilde 15 günde bir Teks sayılarını alıyorum. Ben de benim gibi o parayı verip tek sayı alan var mıdır acaba diye düşünüyordum. İyi yalnız değilmişim.

tommikser

Dostum o sagmallardan biride benim ;D

HacıGeraltEmmi

Bir dönem bende sağmaldım ;D bıraktım, lakin sırf kapaklar için süper ciltten vazgeçip tekrar toplamayı düşünmüyor değilim. Bu durumda bendeki çifte sağmallık ;D olacak. Hem elimden çıkardığım sayılar açısından hem de elimdeki süper ciltleri elimden çıkarmam gerekeceğinden... Yok yok... vazgeçiyorum. süper cilt en güzeli ;D

Perpetual

Benim için de kapaklar çok önemli ama buralarada kolay bulunamadığından ciltlere yöneliyorum (onlar da bulunmuyor ama dördü bir arada olmaları açısından güzel :D.)
Aslında keşke Lal Km'ler gibi cilt kapaklarını da koysalar :D. Fiyatı çok mu etkiler acaba ? Ben farkı vermeye razıyım :).
7. Biriktirici

hennessy

Carson adlı hikaye ile bailayan Bannock'ta Son Hesaplaşma ile biten 3 hikaye hakketten okuduğum en iyi tex hikayesi idi hele bu son hikaye resmen vahşi batı kovboy filmerine taş çıkaracak kadar güzel ve güzel duellolarla dolu idi.Sonuna kadar sizi sürüklüyor hikaye.Tex'e başlayacaklara kesinlikle süper cilt i bir kez daha tavsiye ediyorum.