Tex Süper Cilt - Oğlak

Başlatan hennessy, 30 Temmuz, 2011, 19:53:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Berkdinho

Zagor'da, Martin Mystere'de hep senaryo sıkıntılarından,kendini tekrarlayan hikayelerden,özensiz çizimlerden bahsediliyor.Ama Bonelli'nin en iyi senarist ve en iyi çizerlerine maceraları yaptırtmalarından mıdır nedir ben Tex için hiç maceralar yavanlaştı,eskisi gibi okutmuyor gibisinden laflar duymadım (Villa'nın kapakları ve Boselli'nin senaryolarının da etkisi var bence).Demek ki isteyince seriler 100'ün birkaç katlarında da belli bir istikrarda yürüyebiliyormuş.
The Right Man When Things Go Wrong

DAMPYR

Alıntı yapılan: Berkdinho - 24 Eylül, 2011, 16:52:01
   Zagor'da, Martin Mystere'de hep senaryo sıkıntılarından,kendini tekrarlayan hikayelerden,özensiz çizimlerden bahsediliyor.Ama Bonelli'nin en iyi senarist ve en iyi çizerlerine maceraları yaptırtmalarından mıdır nedir ben Tex için hiç maceralar yavanlaştı,eskisi gibi okutmuyor gibisinden laflar duymadım (Villa'nın kapakları ve Boselli'nin senaryolarının da etkisi var bence).Demek ki isteyince seriler 100'ün birkaç katlarında da belli bir istikrarda yürüyebiliyormuş.

Teks'in konusu Western olunca konu bulmakta sıkıntı çekmiyorlar.(bu kadar ayrı ayrı seri çıkarmalarına rağmen)kutlarım keşke her çizgi roman Teks gibi olsa.... :D

hennessy

Tex süper cilt 13

Lincoln'ün Katilleri

Hakketten Tex okumak başka keyif sadece vahşi batı değil polisiye hikayeleride içinde barındırıyor Lincoln süikastinin arka yüzünü izlediğimiz hikayede Tex ölürken kulağına birşeyler fısıldayan bir avukat sayesinde bir mektebun peşine düşer ve başkanı öldüren siyasetçilerin bu mektupta olduğunu öğrenir

darkwood

Marti amcamızda Tex okumya başladığına göre, fazla söze gerek yok.
Forever
Darkwood Sakinleri..

hennessy

Tex süper cilt 14

Mumya uyanıyor

Tex ve mısır mumyalar gizem gene keyifli bir hikaye daha bitt.Tex de butür mısır hikayeside sırıtmadı ya helal olsun bonelli ekibine

hennessy

Tex Süper Cilt 15

Kanının son damlasına kadar

Süper bir hikaye daha bitti Tex askerler ve apaçiler arasındaki amansız savaşı anlatan bir hikaye idi. Savaş sahneleri sanki film izler gibi aksiyon dolu idi ve çok güzel bir son ile bitti.

hennessy

Tex Süper Cilt 16

-

Yedi caniler - Helltown

Tex ten film havasında bir hikaye gerçi Tex 17 de devam ediyor Kör bir cani kovboy ve yanındaki çetesi ile ele geçirdikleri kasabaları soyup herkezi öldürüyorlar ve bizim ekip tam kadro peşindeler iyi bir hikaye daha.

hennessy

Tex Süper Cilt 22

Rafael Guerrero Meksika'nın en ünlü matadorudur. Montoya kardeşler ise onu öldürmeye ant içmiştir... Ne var ki Teks ile Montales'i hesaba katmazlar.Gene çok severek okuduğum bir Tex hikayesi daha birinci bölmü bitti.Tex ve Carson  Meksika da eski dostları vali Montales'i görmeye giderler.Bu arada ünlü matador Rafael Guerrero'nun gösterisinide izlerler.Arena sahnelerinin çizimlerine hayran kalmamak elde değil.Aldo Capitanio çizimlerde gerçekten döktürmüş.Montaya kardeşler kız kardeşleri nin matadorla evlenmesini istemedikleri için matador'un peşine düşerler ama unuttukları bişi var Tex kızdımı hesap kesmek gibi bir huyu vardır

[IMG]http://img35.imageshack.us/img35/3929/488c.gif[/img]

caretta

Sayın Hennesy
     Siz bir yandan ben bir yandan Tex itkisine devam!

hennessy

Bir zamanlar Martin forever diyordum şimdi ona ek olarak tex forever diyoruz......

HacıGeraltEmmi

Bu macerayı okuduğumda daha önce başka bir kahramanda daha okuduğum hissine kapılmıştım. Yanlış hatırlamıyorsam bir Mister No macerası idi. Sanki yazar yazmaya üşenmiş kullanılmış bir macerayı Teks'e uyarlamıştı. Yanılıyor da olabilirim tabi ;D Sadece okurken yaşadığım duygular bunlar idi, paylaşmak istedim.

hennessy

Tex Süper Cİlt 26

Mefisto

Yazan : Claudio Nizzi ve benim en sevdiğim Tex çizeri : Claudio Villa'dan nefis bir hikaye.Maestro adlı bir büyücü 8 kişiyi ayin için toplar.Ev sahibi ilk olarak kardeşine ne olduğunu sorar ve küreden kardeşinin kurtlar tarafından parçalandığını görünce üzüntü ile ayrılır ayinden.Sonraki istek Mefisto'nun kardeşi Lily tarafından kardeşini görmek ve onunla konuşmak olur.Kardeşi kürede belirir ve kara ruhlar aleminde can çekiştiğini hala Tex'i öldürme hayali ile yaşadığını anlatır.Lily kocasıda zengin bir dolandırıcı olduğu için büyücü ile anlaşırlar ve tekrar Mefisto'yı bedene getirmek için paristen amerikaya giderler ve ayin sonunda Mefisto büyücünün bedenine girer ve birinci bölüm biter.Konusu olsun Villa'nın çizimleri olsun soluksuz okudum.

hennessy

Tex Süper Cİlt 26

Carson'a tuzak

Hikayemiz kaldığı yerden devam ediyor.Kit ve Tex kasabaya gelmeden öldürülen ama soyulmayan posta arabalarını araştırırlar.Araştırma esnasında gene bir posta arabası uçurumdan aşağı uçar Kit ve Tex olay yerine geldiklerinde iş işten geçmiştir.Posta arabasını Mefisto Kit ve Tex gelmeden büyülerle yoldan çıkarır ordaki çizimlere hayran kalmamak elde değildi.Hele 4 ad. yolda duran Mefisto ve ejderhaların kovalama sahnesi çok güzel çizimlerdi.Kit bu işte Mefisto'nun parmağı olduğundan şüphelenmektedir.Haksızda değildir.Kit ve Tex şehre geri dönerler Tex yatağa giderken Kit'te eğlenmeye gider ama Mefisto ağına düşer bunu araştırmaya giden Tex beklenmedik süprüzlerle karşılaşır.Serinin ikinci bölmüde güzel gidiyor.

hennessy

Tex süper cilt 28

-

Claudio Nizzi-Fabio Civitelli

Culver City'e dönüş - Korku Şehri

Tex den Filim olacak kadar güzel tablo olacak kadar şahaser çizimleri olan bir hikaye daha.Tex kardeşinin intikamını aldığı Culver Cİty'e tekrar dönüş yapar.Bu sefer bir dostuna söz verdiği için, evlatlık aldığı çocuğu gerçek babasının katil olmadığını araştırmaya gittiği kasabada içeri alırlar.Tex ve oğlu olayı çözmek için oraya giderler.Entrikalar sonunda onlarda hapise girerler ve yardımlarına Carson ve Tiger yetişir.Çizimlerine hayran kaldım hele o at arabasının uçurumdan aşağı düşmeye ramak kala vadi çizimlerine 4 arkadaşın kasabada yan yana dolaştığı sahneler çok güzel çizilmiş.