Edgar Allen Poe Hikayeleri - NTV

Başlatan rumar80, 30 Temmuz, 2011, 19:56:22

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

NTV yayınlarının son ürünü kitapçılarda.
   Zagor'a Hellingen karşısında yardım eden, büyülü rüzgarın gazeteci arkadaşının çok benzediği usta gerilim yazarı Edgar Allen Poe'nun 9 öyküsü burada. Kuzgun, kızıl ölüm maskesi ya da Morg sokağı cinayeti gibi bilinen eserler dışında bazı bilinmeyen eserleri de çizilmiş. Genelde çizimler öykülerin havasını güzel yakalamış.
   Bir ustanın öykülerini farklı şekilde okumak isteyen dostlara önerilir.

hennessy

Morg sokağı cinayeti. Bugün polisiye roman arşivim, dizilerim, filmlerim varsa bu inanılmaz hikayeye borçluyum. Martell konyak içen bu büyük ustaya saygım büyüktür. Ben de aynı konyağı içerim :) Ayrıca bugün polisiye varsa bu çözülmesi zor olan hikayeye borçludur. Sırf bunun için bile bunu alıp saklayacağım. Dünyanın en zor edebiyatlarından biri olan polisiye edebiyata bazıları gülse de bugün efsaneleşmesini sağlayan bu büyük ustaya saygı ile eğilliyor her polisiye severin saklamasını rica ediyorum................

Auguste Dupin'e sevgilerimle...............
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

Bu arada umar abi bu konu ile alakası yok ama sitede dolaşırken Martin in Poe ile yollarınının kesistiğini görmek beni mutlu etti :)

Year 1541. In Salzburg, Austria, the body of a deceased man is laid in the crypt of a church. Before dying, he gave strict orders not to be interred. Several months later, one of his servants sneaks into the crypt to carry out his master's last will: the testament of Philippus Theophrastus von Hohenheim, the alchemist also known as Paracelsus! Year 1838. A cruel murderer endowed with superhuman strength takes refuge in the United States, after leaving a bloody trail behind himself in Europe. The killer appears to be almost indestructible, and this immediatily draws the attention of "Elsewhere", the secret government base where all kinds of paranormal activities are examined. The unusual detective Dupin already is on the "monster"'s tracks, but when he loses the killer's trail, "Elsewhere" sets a new investigator on the enigma: the mysterious "Agent Raven", code name of writer Edgar Allan Poe!

rumar80

Sevgili Murat,
   Seni üzeceğim ama maalesef Martin ve Edgar Allen Poe'nun yolları kesişmiyor. Bu serinin adı "Başka yerden öyküler" Yani eski dönemde başka bir yer ve ajanlarının başından geçen maceraları anlatıyor.
   Bu arada geçirdiğin özete bakarsan sadece Poe'nun değil August Dupin'in de öyküde olduğunu görürsün.
   Sevgiler

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 30 Temmuz, 2011, 20:38:25
   Sevgili Murat,
   Seni üzeceğim ama maalesef Martin ve Edgar Allen Poe'nun yolları kesişmiyor. Bu serinin adı "Başka yerden öyküler" Yani eski dönemde başka bir yer ve ajanlarının başından geçen maceraları anlatıyor.
   Bu arada geçirdiğin özete bakarsan sadece Poe'nun değil August Dupin'in de öyküde olduğunu görürsün.
   Sevgiler

Evet ünlü dedektifimiz var onu kim yarattı ondan dedim umar abi :) code name of writer Edgar Allan Poe! bu yetmez mi abicim :)

alan ford

Poe Başka Yer'in ajanıyken Zagor'la yolları kesişir ama. Darkwood'da Kabus'la başlayan seride Zagor'a çok yardımı dokunmuş, zekasıyla Hellingen'in tuzaklarını bir bir alt etmiştir.

Bu arada ilk okuduğum çizgi romanlardan biri( belkide ilki) üstadın Altın Böcek hikayesi idi. Bir aile dostunun evinde, ben okumayı yeni yeni sökmüşken elime geçmişti. Kalın bir çizgi roman cildi içinde bir dolu hikaye. Cildin adı neydi hatırlamıyorum ama adını hatırlayamadığım futbolla alakalı bir çizgi romanla, Altın Böcek kalmış hatırımda. Hem okuma aşkımı hem çizgi roman sevdamı Poe'ya borçluyum biraz. o yüzden bu albümü almak farz ;)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

kültürelgüncel

(--Eeyore'u gördün mü? Günlerdir ortada yok--)

Poe'nun Geveze Yürek (The Tell-Tale Heart) hikayesini okuyanların anlayabileceği bir espri :)

Çizen: Dan Piraro
http://en.wikipedia.org/wiki/Dan_Piraro

Paylaşım: https://www.facebook.com/EdgarAllanPoeAuthor

Ahmet Oktay

Geçenlerde okudum. Asıl hikayeleri okumadım şimdiye dek, dolayısıyla tamamen NTV'nin yayınladığı bu ciltle ilgili yorumda bulunacağım.

Kuyu ve Sarkaç, Morgue Sokağı Cinayeti, Geveze Yürek, Kızıl Ölümün Maskesi. Bu dördünü hem hikaye hem çizim olarak oldukça beğendim. Özellikle Kuyu ve Sarkaç, Morgue Sokağı Cinayeti ile Kızıl Ölümün Maskesi bayağı etkileyiciydi.

Bay Valdemer Vakasına Dair Gerçekler öykü olarak ilginç, güzel ancak çizim olarak beğenmedim. Çizim tarzından mı yoksa baskıdan mı bilmiyorum çizimler kötü duruyor.

Ve Kara Kedi. Hikaye olarak fena değil ama çizimler muhteşem bence.

Başarılı bir kitap olduğunu düşünüyorum. NTV Yayınlarına bizi bu güzel eserle buluşturduğu için teşekkürler. 8/10