Ağustos 2011 Bonelli Yayınları..

Başlatan hennessy, 01 Ağustos, 2011, 17:06:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

altay1944

Ben günlerdir yazıyorum ama sonuç aynı anlaşılan .Çaresizlikten bende almak zorundayım.Martini seviyorum ne yapayım.
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

hennessy

Alıntı yapılan: altay1944 - 18 Ağustos, 2011, 20:53:20
Ben günlerdir yazıyorum ama sonuç aynı anlaşılan .Çaresizlikten bende almak zorundayım.Martini seviyorum ne yapayım.

Martin koleksiyon yapıyorsan al martin amca her daim okunur bazen sıkılsanda çoğu zaman maceranın içinde kaybolup gidiyorum ne demişim Martin Forever kampanyamıza katılın....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

altay1944

Alıntı yapılan: hennessy - 18 Ağustos, 2011, 21:03:08

Martin koleksiyon yapıyorsan al martin amca her daim okunur bazen sıkılsanda çoğu zaman maceranın içinde kaybolup gidiyorum ne demişim Martin Forever kampanyamıza katılın....

Türkiyede yayınlanan tüm martin serileri elimde var.Tay,Aksoy,De-Ad,oğlak ve son olarak lal...Benim hayıflanmam lal'ın kaliteyi bozması...
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

DAMPYR

Alıntı yapılan: hennessy - 18 Ağustos, 2011, 21:03:08

Martin Amcayı Devam ettirelim.Alanlar Lütfen Seriyi Yarıda bırakmasınlar ki Seri Sürsün.Anladığım kadarıyla Lal Kitap Kısıtlıda olsa (Az Adet Basım) bu seriyi Dayanabildiği yere kadar sürdürecek.Ama satışlar düşerse Klasik seride tehlikeye girecek.Benden söylemesi. Bu Lalin çıkarttığı Diğer yayınlar içinde geçerli..... :(

rumar80

Mutlaka sevdiğimiz yayınlara destek vermeliyiz. Bu konuda hem fikirim. Hele klasik Martin'e devam edin. Asıl maceralar orada.
   Yalnız anlamadığım bir nokta var: Lal bu kadar ağlarken Crrepy, Eerie, hatta Martin almanak yayınlayabiliyor. Bir tezat değil mi arkadaşlar?

darkwood

Aylık yayınların sayfa sayılarıda 160 a çıktı bu ayrı bir muamma. Bende bu yayınların tamamını alıyorum ve Martin in devam etmesini istiyorum, desteğimiz sürüyor. Martin Forever...
Darkwood Sakinleri..

rumar80

Martin be büyülü rüzgarın sayfa sayılarının artması Bonelli'nin tercihi. Sayfa sayılarını arttırdı ama iki ayda bir çıkartmaya başladı. Bu da bize bu serileri yakalama şansını getirdi. Zaten büyülü rüzgar 130. sayı ile sona eriyor.

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

NIC

Veeee Dylan Dog 300...

Keşke Sclavi uzuun aradan sonra bu sayı ile dönseydi ama okuyamadıktan sonra pekte fark etmicek bizim için...Daha öncede belirtmiştim Dylan'ın renkli maceraları bir kitapta basılsa çok şahane olur.Hadi arkadaşlar bugün kandil,dualarınızın arasına bunuda sıkıştırıverin :-\

apollo1967

Sevgili cizgi roman dostlari,

Uzun zamandir yurtdisinda yasiyorum . Bir sureden beri sonmus gibi gozuken  cizgi roman biriktirme hevesim , bu ve buna benzer birkac siteye /foruma  gide gele yeniden ateslendi. Su anda guzel bir kolleksiyon baslatmayi dusunuyorum . Bu hususda ozellikle sagolsun  Kaan  Comicsden Altan beyle  gorusme ve fiyatlar hususunda bilgi alma imkanim oldu. Ancak benim kafamda cilgin bir fikir var . Bunu bir baska sitede daha seslendirdim ama olumlu yada olumsuz bir cevap veren olmadi . Oteden beri Turkiye cizgi romanciliginda kronik dertlerimiz belli. Birinci olarak , kulliyatlarin yarim yamalak ortada kalmasi . Adam buyuk iddialarla pazara giriyor  5 sayi basiyor  hop eyvallah.  E simdi goruyorum arkadaslar yok  Dampyr isteriz yok sunuda isteriz diyor ama sonuc mechul. Ikincisi kalite sorunu  , yani o kadar para verip aldiginiz  kitabin baskisi  ,kagidi vs si icinize sinmiyor . Gecenlerde kutuphaneden aldigim  meshur Watchmeni okurken burada gercekten hayiflandim - adam ne kadar guzel basmis bunu diye /kutuphanede de super durur yani . Tabii bunlarin bir cogu  maddiyatla ilgili , korkarim sinemayi 1970 lerde televizyona karsi kurtaran Steven  Spielberg tarzi  yapimci zekalar yeni birseyle gelmezse   bizler cizgi romani gercekten seven  ve takip eden son yada sondan bir onceki nesil olacagiz gibi gozukuyor bana . Bu durum  maalesef Amerikada da , Avrupada da boyle . Bonellinin bence zagorla  birlikte en iyisi olan  Mister no nun yayinini  durdurmasi (Turkiyede ilk ciktiginda ben ilkokuldaydim ve ilk sayilarini bayiden aldigim gunleri hatirliyorum su anda ) , Martin Mystere gibi bir basyapitin  sirasini beklemesi, ve gordugum kadari ile  Jeriko ile  Ken parker ortasi bir tip olan hic okumadigim Buyulu Ruzgar ( Bana The Last Mohican filmindeki Daniel Day-Lewisi cagristirdi ) ve benzerlerinin  sonlandirilmasi bunun bence en buyuk delili . Amerikalilarin en buyuk sansi burada beyaz perdeden buyuk telif alabilme sanslarinin olmasi ama bir sure sonra millet  bundanda  uzaklasabilir. Bu arada Italyanlarin  ozellikle Ingilizce konusulan pazarlara girme hususundaki basarisizligini anlamak da zor . Su ana kadar hic ilgimi cekmeyen Manga tarzi bunun en buyuk ornegi gibi gozukuyor. her neyse benim bir projem var arkadaslar biraz hayalcide olabilir ama yinede soyleyecegim. Tabii bunu belki daha onceden konusmusda olabilirsiniz. Gordugum kadari ile mevcut fiyatlarla bir yayinin ayakta kalabilmesi icin gereken sayi bir hayli dusmus , belki bir cok yayin icin kritik rakam bir kac bin ve altinda. Simdi biz bir yayinci bulsak ve aramizda bir kampanya baslatsak , bu isin altindan finansal olarak kalkabilecek , diyelim 1000 kisi toplasak (diyelim ayda 200 Tl)  ve bu yayinciya istedigimiz kitabi istedigimiz sartlarda yayinlamasi icin siparis versek  . Ne  dersiniz boyle bir proje size gercekci gozukuyor mu . Gordugum kadari ile icinizde bundan cok daha fazlasini ayiranlar var. Bence ideal bir kitap  disarda bir hard/karton kapak  ve iceride 64 sayfalik soft /yumusak kapaklari mevcut 5 fasikul ve 320 sayfa civarinda olmali . Simdi dusunu HOz comics  KAptan Swingleri Teksas Tommiks Tombraksi  Zagoru   Misternoyu  bu sekilde basmis .Eski gunlerdeki kalin Zagor vs albumleri gibi.  Dusunun bir kere bunu sadece bir kac seri icinde yapabiliriz . Hic bir sey yapamazsakda  en azindan uzerinde biraz dusunup konusmaya ne dersiniz . Eger  varsaniz beni listeye yazin.

Selamlar Saygilar

ErenKoyunoglu

Fikrinize destek veririm, beni de listeye alabilirsiniz, yalnız tabiki benim de gözüme ilk aşamada pek olabilir gibi gelmedi, hele 2000 kişi.
Sevgiler,
Eren

hanac

Fikir güzel ama uygulaması çok zor.

Bırakın 1000 kişiyi 100 kişiyi zor toplarız biz.

Foruma üye sayısı zaten 350 kusür, bunun yarısı da pek uğramaz foruma.

Diğer forumlar farklı mı ? Hayır.

Çoğu ortak üye zaten.

Hadi 1000 imza topladık diyelim, bu sefer de ne yayınlanacak onun kavgası çıkar.

Tek bir yayın üzerinde bile anlaşılamaz.

Bence çizgiroman derneği bu tip oluşumlara ön ayak olmalı.

Fuat Bey'in zaten bu konuda çalışmaları var ama pek yol alamadılar.

HacıGeraltEmmi

Çok zor... Biraraya gelinse bile, ne basılacağı konusunda fikirbirliği sağlanması neredeyse imkansız. Ama tartışılması bile güzel bir olay. 

DAMPYR

Yayınevleri kendi çıkarttıkları yayınları bile güçlükle satıyorlar.Örneğin Lal Kitap geçen yıllarda D&R'lere çıkartıkları yayınlardan(Anadolu için konuşuyorum) 6-7 civarı gönderirken şimdi 1 tane gönderiyor.Buda yayınların satış rakamlarının ne kadar düştüğünü gösteriyor.Hal böyleyken bu işin olması çok zor görünüyor....... :'(

apollo1967

Sevgili cizgiroman dostlari ,

Zaten ilk mailimde olayin cok zor oldugunu  ve cilginca bir fikir oldugunu zikrettim ve inaniyorum ki boyle bir fikirle ilk defa ortaya cikanda ben  degilimdir. Cunku son donemde takip ettigim 3 forumu biraz inceleyince ,yani cizgi roman dostuyum demeye utanmam lazim diye dusunuyorum bu arada , cunku oyle fanatik  ;Ddostlar varki , adamlar cizerinden tercumanina cizgiromanin 7 sulalesini ezbere biliyor , basim yayin aleminin icinde , olayi sanat yonuyle irdeliyor , yurtdisi fuarlari geziyor falan , bize bu dostlarin yaninda konusmak dusmez ki yaprakdan bir cizgiroman dostu olarak bizde zamanimizda  okumadik kitap ve macera birakmadik diyebilirim . Ama bir cok arkadaslar gibi bu sevdamiz ,Turkiyenin darbelerle kesintiye ugrayan demokrasisi misali  zaman zaman akamete ugradi. Her neyse , herseyden once bunu konusmanin bir zarari yok  diye dusunuyorum. Ikincisi  , Cizgi roman fiyatlarinin Turkiye sartlarinda  cok yuksek oldugunu dusunuyorum ve bunun tek nedenide tiraj olsa gerek , dolayisiyla  bu fiyatlari zaten odemeye hazir belkide dusundugumuz sayidan cok daha az kisi icin ozel basim yapma imkani olabilir . Ucuncusu icimizde kokden cizgiromanci arkadaslar - yayincilar vs. var , bunlari saglikli bir sekilde cesaretlendirip bu olayi gundemde tutabilirsek belki bir gun  birseyler olabilir diye dusunuyorum.  Ya da bu yasdan sonra Italyanca ogrenip italyadan kitap siparis etmeyi  tasarliyorum. Bu yuzden ilk once bilen arkadaslardan kalite  konusunda bilgi talep etmistim.  If Edizioni sitesine gidince orada komple Il Grande Blek , Il Comandante Mark  , Capitan Miki , Mister No vs nin tam takim  baskilarini gordukce icim gidiyor, bizim Kit Taylor olarak bildigimiz  Il Piccolo Ranger ile , Martin Mystere nin komple yayininada baslasalar tadindan yenmez .  Texin yeni renkli serisi muhtesem gozukuyor ve bu arada cok yakinda  Zagor icinde benzer bir kampanya yapacaklar gibi bir hava gozukuyor . Bunuda yapamazsam  bir arkadasimiza siparis edip  turkce baskilardan iyi bir koleksiyon olusturmayi dusunuyorum.

Kalin Saglicakla