DIABOLIK

Başlatan hennessy, 01 Ağustos, 2011, 23:39:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Alıntı yapılan: darkwood - 02 Ağustos, 2011, 11:43:55
Neredeyse 1 yıldır ses seda yok. Gerekli Şeyler, bu serinin 6.cildini çıkarmayı düşünüyormu?

Bugün gittiğimde sormayı unuttum ama hafta sonu bir dahaki gittiğimde soracağım inşallah bu taşınma teleşından sonra kaldığı yerden devam ederler
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

pizagor

Ekol lafı geçince aklıma geldi, Diabolik İtalya'nın en çok satan çizgiromanı olmasına rağmen nazarımda o iki bantlık sayfa yapısıyla fumetto olmaktan uzaktır. Bu sevimsiz stilin bir adı ya da benzer örnekleri var mı?

(Örnek olarak orijinal sayfa ve karelemesinden bozarak basılan çok eski Zagor fasikülleri görmüşlüğüm var, onları saymıyorum tabi ki...)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

BAHADIR

Alın benden de o kadar.... senaryolarında ki sadelik ve çizimlerindeki hafiflik ile beni de cezbetmeyen seriler arasında... İtalyada ki en çok satma olayına gelirsekte nostaljisine nazaran satın alınıyor diye düşünüyorum... Yada içinde bizimde göremediğimiz İtalyanlara münhasır çok fazla atraksiyon var... :)

pizagor

Aslında ilk sayısı Kaybolan Kanlı Yıllar hem çizgisiyle hem de daha bir fumetto duruşuyla çok hoşuma gitmişti. Ama sonrasında gelen sayılarla birlikte gerçek Diabolik ile tanışıp yol yakınken ayrılmıştım. Daha sonra fiyatı 2 liraya kadar düşünce nedense kendimi tutamayıp beş kitabı tamamlamışlığım da var ki bu da ayrı mevzu :)

pizagor

İki bant sayfalar için tesadüfen karşılaştığım bir örnek. Bu sayfa aslında Diabolik soğukluğunda görünmedi bana...

V

1980'li yıllarda Bülent Hazer Fantoma ismiyle Diabolik yayınlamış..Kaç sayı çıktığı hakkında bilgisi olan var mı? Elinde olup satmak isteyen varsa özelden dönüş yapabilir..
"İstemem,eksik olsun.."

hanac

Alıntı yapılan: V - 29 Kasım, 2021, 18:57:51
1980'li yıllarda Bülent Hazer Fantoma ismiyle Diabolik yayınlamış..Kaç sayı çıktığı hakkında bilgisi olan var mı? Elinde olup satmak isteyen varsa özelden dönüş yapabilir..

Benzer soruyu Diabolik Tarihçesi başlığında sormuşum

(Hakan Alpin'in Çizgiroman Ansiklopedisinden yararlanılmıştır)

Diabolik ülkemizde ilk defa 1980 lerde yayınlanan haftalık Fantoma dergisinde yayınlandı.
Bu dergi kapağı ansiklopedi de gözüküyor ama ben görselini bulamadım. Bir arkadaş bulur ve Foruma yüklerse sevinirim.

http://altinmadalyon.com/altin/diabolik/diabolik-tarihcesi/msg210120/#msg210120