Fables - Masallar / Arkabahçe

Başlatan pearl jam, 03 Ağustos, 2011, 11:50:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pearl jam

Uzun süredir merak ettiğim bu serinin ilk sayısını az önce Vertigo'nun sitesinden okudum. Tadı damağımda kaldı diyebilirim. Seri kısaca masal kahramanlarının kendi dünyalarından gerçek dünyaya gönderilmeleri ve burada yaşadıkları ile ilgili.  Sadece 22 sayfalık ilk sayısını okuyabildiğim için daha ayrıntılı bir tanıtım için aşağıda ekşi sözlükten bir alıntı yaptım. Okuyan arkadaşlar  görüşlerini paylaşırlarsa sevinirim. Türkiye'de yayımlanma ihtimali var mıdır acaba? Vertigo nun teliflerinin pahalı olduğunu biliyoruz ama Sandman yayımlanıyorsa bu seri niye yayımlanmasın diye de düşünmüyor değilim :)

---alıntıdır---

bill willingham'in yazdigi , dc / vertigo tarafindan yayinlanan super cizgi roman . peri masali kahramanlarinin ( pamuk prenses, uc domuz, kurt, pinokyo , goldilocks, guzel ve cirkin gibi binlerce karakter ) kendi boyutlarindan , azili dusmanlari the adversary tarafindan bizim dunyamiza ( new york'a tabiki ) surgune gonderilmeleri ve buradaki yasantilari anlatilmakta. insana benzemeyen karakterler sehir disinda bir ciftlikte yasamak zorunda, insan seklinde veya insan donusturulme sihiri satin alabilecek kadar zengin olan fablelar new yorkta luks bloklarda yasiyorlar. su anda 25. sayisi yayinlanan dizide cok farkli turde hikayeler kaleme almaya calisiyor yazar. biri agatha christi vari cinayet hikayesi iken diger bir hikaye ciftlikte yasayan fablelarin devrim yapmaya calismasini islemis. su anda devam eden hikaye advesarinin tahta askerlerle fablelarin new yorktaki merkezlerine saldirmasini anlatiyor. fables daha once yayinlanmis sandman ve precher gibi cilt cilt toplanmakta. butun cizgi roman severlere siddetle onneririm.

-----alıntıdır-----------

pearl jam

Hiç mi okuyan yok yahu bu kitabı??

O zaman ilk sayısı "legends in exile" ı okuyabileceğiniz adresi vereyim bari : http://www.dccomics.com/vertigo/graphic_novels/?gn=1606 :)

hanac

Kaç sayı yayınlandı diye soracaktım.

Kendim baktım 107 sayı olmuş bile.

15 tanede TPB yayınlanmış.

ErenKoyunoglu

Beni çok da sarmayan ender vertigolardan. Okunacak onca vertigo varken fablesı rahatlıkla atlayabilirim.

emre ozdamarlar

Ben de Eren'e katılıyorum bu konuda. Sonucta Vertigo illa kalitelidir ama daha sıra gelmedi :)

Ras Al Ghul

Bitirilecek diye duydum doğru mudur ???

dean

gamlıbaykuş

Arkabahçe facebook sayfasından duyurdu: Fables çok yakında :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

V

American Vampire ve Scalped de yayınlanınca bütün hayallerimiz gerçekleşmiş olacak.Misyonumuz tamamlanmış olacak.

Forumu kapatıp gideceğiz ona göre.(Niye-nereye  gideceğiz ki!. Sadece kapatırız herhal..) :)
"İstemem,eksik olsun.."

köstebek

Bu Vertigo akımı birden çoğalmadı mı? Ne oldu acaba?

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: çizgiliköstebek - 26 Ağustos, 2014, 23:08:57
Bu Vertigo akımı birden çoğalmadı mı? Ne oldu acaba?

İyi oldu abi, boşver :) Sizin Vertigoları da bir an önce görmek istiyoruz artık...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Mrtekin

Bi de 100 bullets var :)

Vertigo daha farkli ufuklar sunuyor ki, beğeniliyor  :)
They drew first blood...

köstebek

Alıntı yapılan: hüzünlü flüt - 26 Ağustos, 2014, 23:16:42
İyi oldu abi, boşver :) Sizin Vertigoları da bir an önce görmek istiyoruz artık...

bizim diğer vertigolar da eylül ekim gibi basılır artık.

dean

Chuck

Gerçekten çok sevindim. Vertigo'lardan bol bol okumaya başladık Türkçe olarak. . :D
+ Her girdiğim yol çıkmaz sokakla son buluyor
- O halde yeni bir harita bulmalısınız