Fables - Masallar / Arkabahçe

Başlatan pearl jam, 03 Ağustos, 2011, 11:50:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sakızlı Ohannes Paşa

Arap masal kahramanlarının teşrif ettiği 7. cilt ortalamanın üzerinde bir hikaye sunuyor. Zaten kurgu gereği sihirli lamba ve cinlerin de bir yerde geçmeleri gerekiyordu. Etkili bir şekilde kullanılmışlar hikayede. Biraz kısa tutulmuş gibi geldi sadece bana olay örgüsü.

Bu ciltteki diğer hikaye de iki tahta askerin aşkını anlatıyor ve gülümseten detaylarla süslü bir hikaye. Ama çizimler gerçekten kötü. Zaten bu seride ana olay örgüsü dışındaki 1-2 sayılık yan hikayelerde hep kötü çizimler var. Bu seriye çok yakıştıramıyorum.

Masallar 7. cilt: 8/10

dean

rumar80

Bugün nette konuştuğumuzda tarih veremeyiz diyorlardı.  İlginç

hanac

İnşallah çabuk çıkarırlar, şu anda 6. sayıyı okumayı bitirdim.

Elimde sadece 7. sayı kaldı  :)

darkwood

Ben bu seride biraz daha hızlı gidiyorum, 7.sayının okuması çıktığı an bitti.
8. sayının dağıtımını merakla bekliyorum.
Darkwood Sakinleri..

miles

Sonunda çok şükür  :D, inşallah devamı hızla gelir

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

memospinoz

Bu sayfadaki gönderilerde bulunan iki kapak dahil toplam üç farklı kapakla çıkacakmış 8. cilt.
En başta paylaşılan orijinal cilt kapağı, ikinci paylaşılan ise 50. sayının kapağı. Umarım üçüncü kapak da 49. sayının kapağı olur. Cildin adı olan "Kurtlar"a en uyumlu kapak bu bence.

dean

memospinoz

Hayal kırıklığı oldu benim için. 49. sayının kapağını beklerken 51. sayının kapağıyla basmışlar. :(

memospinoz

Ormana Doğru!

Aramızda gizlice yaşayan kahramanlar düşman elinden yeterince acı çektiler. Ama artık dengeleri değiştirip bağımsız büyünün bu son kalesine bulaşmanın bedelinin ne kadar ağır olacağını ona hatırlatmanın vakti geldi. Fakat bu vazifeyi yerine getirebilecek tek kahraman bilinmeyen bir yerde inzivaya çekilmiştir ve kendisi bulunsa bile onu geri dönmeye ikna etmek epey bir zor olacaktır.

Ancak Masalkent'in şansına Kötü Kkurt'un dönüşünü bekleyen sadece düşman hatlarının gerisine yapılacak bir ziyaret değildir...

Sayfa Sayısı: 132
Fiyatı: 29 TL

yidar

3 farklı kapakla çıkmış acaba sizler hangisini  tercih edeceksiniz ?
Ben yeni olduğum icin yardımci olursanız arkadaşlar fikirlere göre değerlendirmek istiyorum.
Satış sitelerinde genelde pembe olan kapak var. Arkabacede ise 3 kapak ayrı ayrı.
Bir de varyant kapak demişler, varyant ne oluyor ?

Nightrain

Alıntı yapılan: yidar - 18 Şubat, 2017, 17:33:51
3 farklı kapakla çıkmış acaba sizler hangisini  tercih edeceksiniz.Ben yeni olduğum icin yardinci olursanız arkadaşlar fikirlere göre değerlendirmek istiyorum. Satış sitelerinde genelde pembe olan kapak var .Arkabacede ise 3 kapak ayrı ayrı .Birde varyant kapak demişler varyant ne oluyor

Alternatif gibi birşey. Genelde normal kapağa göre limitli basılıyor. Fasikullerde sık rastlanan bir olaydır. Amerika da böyle yani.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

yidar

Alıntı yapılan: Nightrain - 18 Şubat, 2017, 18:02:42
Alternatif gibi birşey. Genelde normal kapağa göre limitli basılıyor. Fasikullerde sık rastlanan bir olaydır. Amerika da böyle yani.

Teşekkür ederim. Peki siz hangi kapağı tercih edeceksiniz. Genelde hangisi tutulur.

memospinoz

Alıntı yapılan: yidar - 18 Şubat, 2017, 17:33:51
3 farklı kapakla çıkmış acaba sizler hangisini  tercih edeceksiniz.Ben yeni olduğum icin yardinci olursanız arkadaşlar fikirlere göre değerlendirmek istiyorum. Satış sitelerinde genelde pembe olan kapak var .Arkabacede ise 3 kapak ayrı ayrı .Birde varyant kapak demişler varyant ne oluyor

Asıl orijinal 8. cilt kapağı, kurtların olduğu versiyon. Diğer iki kapak ise (fareli pembe ve düğünlü) normalde hikaye olarak bu cildin içerisinde olan fasiküllerin kapakları. Ama Arkabahçe ana kapağını sitelerde de satışta gözüken fareli pembe kapak olarak belirlemiş. Dilediğinizi alabilirsiniz içerik aynı ne de olsa.
Normalde orijinal İngilizce fasiküllerde bir de varyant kapaklı versiyonlar satışa sunulur. Kapak çizerleri farklıdır ama içerik aynıdır. Bazıları limitli olarak üretilir ve pahalıdır. Daha çok koleksiyonerlere hitap eder.

Bu çizgi roman örneğinde ise bu bir cilt olduğu için orijinal daha iyidir. (Arkabahçe'nin kendi belirlediği ana kapaktan ziyade.) Ama siz yine de kendi beğendiğinizi alın bence.