Batman: No Man's Land Dosyası

Başlatan hennessy, 04 Ağustos, 2011, 21:33:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

Alıntı yapılan: pizagor - 13 Aralık, 2012, 23:14:27
Cataclysm varmış Murat ama 70$ çıplak fiyatla. Üzerine kargo bedeli falan gelince 100$ olur. Neredeyse gümrüğe takılacak rakama ulaşacak :)

Yeni baskısı için ön talep topluyor mu diye amazon'a baktım da hiç esamesi okunmuyor :(

Bu paraya değmez çok pahalı No man's ile idare edeceğiz
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

rumar80

Verdiniz itkiyi aldırdınız bugün No Man's Land'leri.

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 14 Aralık, 2012, 22:57:25
  Verdiniz itkiyi aldırdınız bugün No Man's Land'leri.

Umar abime yakışır hakketten bu seri Batman severlerin arşivinde olması lazım.Sadece Batman değil onun yardımcıları ve düşmanları ile karşı kaşıyayız......

rumar80

Zamanında tüm macerayı fasikül fasikül almıştım. O zamanlar Batman'in tüm serilerini alırdım. Şimdi cilt halinde yeniden aldım.

hennessy

Serinin devamı Gotham'ı yeniden inşaa eden Lex Luthor Bruce Wayne: Murderer? ve Bruce Wayne: Fugitive serilerinde Bruce Wayne'in cinayet nedeniyle suçlanmasına neden olur, ancak Wayne'in suçsuzluğu sonunda anlaşılacaktır.Malesef kitabını bulamadığım için internetten bakmak zorunda kaldım aksiyonu bol tavsiye edilir.

connyapku

Bence GOTHAM CENTRAL icin kampanya baslatmalisin Murat abi  ;) o kitaplari cok seversin inan bana.

hennessy

Alıntı yapılan: connyapku - 04 Ocak, 2013, 21:37:03
Bence GOTHAM CENTRAL icin kampanya baslatmalisin Murat abi  ;) o kitaplari cok seversin inan bana.

Keşke ingilizcem iyi olsada okuyabilsem kardeşim okuduysan özet geçersen sevinirim :)

connyapku

Bugun soyle bir goz gezdirdim daha almadim uzun suredir aklimda toparliyicam bu seriyi.Turkiyede yayinlanmasi icin kampanya baslatmaliyiz.

hennessy

4.kitapta çıktı arkadaşlar siparişi verdim böylece seri tamamlanacak.Almak isteyen arkadaşlara duyrulur.

rumar80

Yarın GON'dan alınacak zaten.  ;)

No man's land biterken biz de bir karaktere veda ediyoruz....

pizagor

İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Ras Al Ghul

JBC Yayıncılık çıkarabilirmiş :D

hennessy

Nihayet arşivimde..... Öbür ciltleri de elimden çıkarmıştım. Pişmanım şimdi imkan buldukça hepsini alıp toplayacağım...

rumar80

Gotham şehri büyük bir fay hattının üzerindedir ve yıllardır bu fayda bir hareketlilik olmamaktadır. Bu riski bilen Bruce Wayne bütün binalarını depremi hasarsız ya da en az hasarla atlatacak bir şekilde inşa ettirmiştir. Sadece aile mailkanesi hariç. Ayrıca tanınmış bir sismolog tutarak araştırmalara da başlamıştır. Sismolog ciddi bir depremin Gotham'a yaklaştığını haber verir ve kısa bir süre sonra şehir 7.6 şiddetinde bir depreme maruz kalır. Gotham halkının artık tek bir amacı vardır: Hayatta kalmak.
  Başlangıçta hükümet Gotham'a her türlü desteği verse de, kısa süre sonra değişik grupların baskısı altında kalarak şehri ABD'nden ayırmayı planlar. Bruce Wayne kongrede şehrini savunmaya çalışsa da başarısız olur ve Gotham No Man's Land ilan edilerek ABD'nden ayrılır. Verilen süre sonrasında şehirde kalan herkes artık kendi imkanları dahilinde karanlık bir çağda yaşayacaktır. Bu arada Jeremiah Arkham da şehirden ayrılmadan önce akıl hastanesinin kapısını açmış ve Batman'in çılgın düşmanları ortaya saçılmıştır.
   Yaşadığı yenilginin de verdiği umutsuzluk ile Bruce Wayne bir ay boyunca anlamsız dolaşır. Batman'in olmadığı bu dönemde Komiser Gordon da adamlarını ve Gotham halkını korumak için Two Face ile gizli bir ittifak kurar. Batman döndüğünde ise çok farklı bir Gotham ile karşılaşır. Kimse artık ondan korkmamaktadır. En yakın dostu da ona sırtını çevirmiştir. Batman adım adım şehrini kazanmaya çalışırken ailesinden ve yepyeni bir Batgirl'den de yardım almaktadır.
    Zaman içinde ABD başkanına yapılan baskı meyvesini verir ve No MAn's Land yasası kaldırılır. Ancak yasa kaldırılmadan önce beklenmedik biri kanunları boş verip şehre yardıma koşar: Lex Luthor. Luthor yasanın kalkacağını bildiğinden kendi PR çalışması ile insanların gözünde sempatisini arttırmaya ve yasa kalkar kalkmaz da Gotham'ın arazilerini ele geçirmeyi planlamaktadır. Bu planı bozacak kişi de dostu Lucius Fox'dan yardım alan Batman'dir.
    Gotham tekrar ABD'ne bağlanmak üzereyken ilgisizlikten sıkılan Joker son darbeyi vurmak ister ve birçok bebeği kaçırır. Herkes onu ve bebekleri ararken o Gotham Emniyet Müdürlüğü'nde saklanır. Joker'i Komiser Gordon'un eşi Teğmen Sarah Essen bulur ancak bebekleri kurtarmak uğruna Joker tarafından öldürülür. Joker teslim olur. Öfke içindeki Gordon silahını Joker'e doğrultur. Batman eski dostuna "Seni durdurmayacağım." der, yine de Gordon Joker'i dizinden vurur. Yeni tıl ile birlikte Gotham tekrar ABD'nin bir parçası olmuştur.

7 cilt süren bir saganın kısa bir özetini sundum size. İnanılmaz güzel ve dokunaklı insan öyküleri dolu, mükemmel bir Batman macerası. Her kare ayrı güzellikte çizilmiş, her öykü incelikle düşünülerek yazılmış. Gordon'un Two Face ile ilişkisi, bunun için Montoya'yı kullanması. Batman ve Gordon yüzleşmesi. Batman'in gizli kimliğini Gordon'a açıklamak istemesi, Gordon'un belki kim olduğunu zaten biliyorum demesi gibi güzel alt öyküler de var ama bir yazıda anlatılamayacak kadar çoklar. Keşke bizde yayınlansa diyeceğim ama bir ciltte yaklaşık 21 fasikül var ve her cilt 35 dolar. Kısacası çok zor ama imkanı olan bir şekilde okusun derim. En iyi Batman maceralarından birini.

Nightrain

"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"