Batman: No Man's Land Dosyası

Başlatan hennessy, 04 Ağustos, 2011, 21:33:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

Abi elimde baya okuyacak sey birikti. Cok ilerde belki bi gun geri dönerim bu seriye ama yakin zamanda olmaz bu kesin :)

ümitkr

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 05 Ağustos, 2012, 15:28:28
Yalniz cizimlerin rezaletligini gorunce tum okuma hevesim kacmisti.

Emre merhaba,

"renkler ve zevkler" noktasında beğeni kriterlerini eleştirecek değilim. Ama kendi adıma söyleyeyim yer yer sıkıntılı bulduğum çizimlerle karşılaşmış olsam da dikkatli bakınca "öykünün içeriğine ve duygu durumuna göre çizer kullanıldığı" izlenimine kapıldım.

Cataclysm deprem öyküsünün girişiydi bildiğim kadarıyla ve o süreçte insan figürleri, kıyafetleri, ortamları v.s. yerine deprem ve depremin etkisi üzerinde durmuşlardı hep. Çizgi ayrıntılar yerine o sallantıyı ön plana çıkarıyordu. Zaten öyküler de öyleydi. Yine Aftershock da öyleydi. Kısılı kalan insanların içlerinden birini yemek için öldürmesi, evini terk etmek istemeyen yaşlı adam, kafayı sıyırmış deli Şapkacı... 

Sadece metne dikkat çekmek istedikleri öykülerde taramasız çizimler, aksiyonu bol olan öykülerde hayli iyi çizerler (Mike Deodato JR gibi), duyguların yoğun olduğu yerlerde Epic Comics tadında deneysel/artistik çizgiler... Ben gerçekten son derece üstün bir editoryal çalışma olarak görmüştüm diziyi.

Bazı örnekler paylaşmak istedim... Dediğim gibi bana hiiiç de kötü görünmediler  ;)

emre ozdamarlar

Dedigim gibi belki cok uzaktaki bir gelecekte :)

ümitkr

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 06 Ağustos, 2012, 16:41:31
Dedigim gibi belki cok uzaktaki bir gelecekte :)

:) Kaçırma da araya çok şey katıp...

hennessy

Cildin kapağına hasta oldum........

3.Cilti okudum okumaya çalıştım :) Harikaydı okuduğum 3 cilt içinde en iyisi bu idi.Konusu olsun aksiyon olsun tavan yapmıştı.Kim yoktu ki batman bane sokak çeteleri şehri fareler basıyor buz adam Azrael Joker Halk penguen Yaşlı bir adamın elinde sopa ile Clark Kent'i karşılaması güzeldi :).Kendimi Rise filminin içinde hissettim.Batman'in Superman'ı azarlaması çek git kardeşim bu iş benim :) Superman'ın yağmur yağdırması.Çetelerin sokaklarda kavgaları batman'in çetelerle kapışmasından tutun Joker'in gülüşlerine kadar keyif alınacak bir cilt bitti.

Not : Bu cilt ile Batman gözümde tavan yapmıştır BATMAN İSTİYORUM......................

Not 2 : Çizimler konusunda sizinle aynı fikirde olamayacağım 3.ciltteki çizimler karanlık hava benim çok hoşuma gitti....
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hennessy

BATMAN: NO MAN'S LAND VOL. 4 NEW EDITION

http://www.amazon.com/Batman-No-Mans-Land-Vol/dp/1401235646

DC facebook sayfasında.kitapta müjdelendi böylece seriyi tamamlayacağız arşivize koyup okumaya çalışacağız :)

darkwood

Batman'in diğer serileri gibi bu güzel seriyide Türkçe olarak ne zaman göreceğiz gerçekten merak ediyorum.  :-\
Darkwood Sakinleri..

hennessy

Alıntı yapılan: darkwood - 05 Aralık, 2012, 23:27:27
Batman'in diğer serileri gibi bu güzel seriyide Türkçe olarak ne zaman göreceğiz gerçekten merak ediyorum.  :-\

Mesut abi bana yılbaşı piyangosu çıkana kadar bekle :)

pizagor

Alıntı yapılan: hennessy - 05 Aralık, 2012, 23:16:45
BATMAN: NO MAN'S LAND VOL. 4 NEW EDITION

http://www.amazon.com/Batman-No-Mans-Land-Vol/dp/1401235646

DC facebook sayfasında.kitapta müjdelendi böylece seriyi tamamlayacağız arşivize koyup okumaya çalışacağız :)

Ben seriyi 5 albümde topladılar diye biliyorum Murat...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hennessy

Alıntı yapılan: pizagor - 06 Aralık, 2012, 00:09:57
Ben seriyi 5 albümde topladılar diye biliyorum Murat...

Özgür yanlış hatırlamıyor isem eskisi 5 kitaptı bu 4.kitap diye duydum yanlışım var ise affola Umar abi ye havale ola :)

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 04 Ağustos, 2011, 21:39:43
   Bu seri başlangıç Cataclysm ile birlikte gerçekten en iyi Batman serilerindendir. O yıllar Batman'in tavan yaptığı dönemdir. No man's land sonrası biraz sarsılır ama gene de iyi gider.
   Okudum, okunmasını da isterim

Umar abi engin bilgine sığınarak iki soru soracağım internette gördüm başlangıç olarak Aftershock olabilirmi yada bu hikaye ile ilgisi varmı birde Road to No Man's Land diye birşey gördüm devamımı?

rumar80

Sıralama şöyle Murat:

Cataclysm
  Aftershock
  Road to no man's land
  No man's land

hennessy

pizagor

Alıntı yapılan: rumar80 - 06 Aralık, 2012, 07:55:11
   Sıralama şöyle Murat:

Cataclysm
  Aftershock
  Road to no man's land
  No man's land

Bir ara bu sıralamayla toplamayı düşünmüştüm ama bir kısmının TPB'si yoktu, tükenmişti. Dolayısıyla vazgeçmiştim. Şu anki durumlarını bilmiyorum...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

hennessy

Alıntı yapılan: pizagor - 06 Aralık, 2012, 08:36:49
Bir ara bu sıralamayla toplamayı düşünmüştüm ama bir kısmının TPB'si yoktu, tükenmişti. Dolayısıyla vazgeçmiştim. Şu anki durumlarını bilmiyorum...

Özgürüm bildiğim kadarı ile söyleyim no man's ler şu an var bende emre'ye amerikadan sipariş verirken her daim soruyorum Cataclysm yok ama çıkarsa ve varsa Aftershock ile Road to no man's land alıp tam cilt koleksiyon yapmış olacağım