Uçma Sanatı - Versus + Aylak Kitap

Başlatan alan ford, 25 Mayıs, 2011, 15:20:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alan ford

Ben de Dylan için çok teşekkür ederim.  Üstelik Mersin'de ki mini toplantı çok keyifliydi.  Umarım tekrarlayabiliriz.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

NIC

Tabiki çok isterim tekrar toplantı yapmayı,hatta deniz kenarı olsa bu defa daha bir hoş ve kıskandırıcı  ;) olur

ercoktay

Bu tür özgürlük müdalelerine karşı bir merak olduğundan kafamın boş olacağı bir anı bekliyordum bu kitabı okumak için. Geçen hafta kitabı sonunda okuyabildim. Bence muhteşem bir çizgiroman. Kesinlikle herkesin okumasını tavsiye ediyorum. Versus müthiş işlere imza atıyor. Kendim adına bu muhteşem eseri Türkçe'ye kazandırdıkları için çok teşekkür ederim. Kitabın dili ve analamı müthiş. Eğer birine bir çizgiroman hediye edeceksem aklıma gelecek en güzel çizgiromanlardan biri olacak.

hanac

Altın Madalyon "ÇİZGİROMANDA 2011'İN EN İYİLERİ" seçiminde;

Uçma Sanatı, "En İyi Tek Sayılık Macera (One-Shot)" dalında ikinci seçilmiştir.

ferzan

Geç de olsa bir yıl önce alıp yine geç de olsa az önce bitirebildim. Oysa 2011 'de birkaç saatliğine öğrenci evime gelen bir misafirim o zamanlar okumam için bırakmıştı da günlerce süründürüp kapağını bile açmamıştım. Alternatifleri sevmeme, grafik romana bayilmama rağmen. Neyse ki gecikmeli de olsa okuyup hakkını teslim edebildim.

Uzun uzun yazacak hiçbirşey bulamıyorum. Tek kelimeyle muhteşem, tek kelimeyle kusursuz bir anlatım, fevkalade paralellikler ve göndermelerle bezeli insanın içini ezen bir eser. Fps oyunu oynar gibi karakterle bütünleştim, sevindim, üzüldüm, şehvete sürüklendim, acı hissettim, suçluluk duydum ve karakterin hissettiği herşeyi hissettim kitapta anlatılan. Karakterle yaşayıp karakterle yaşlandım resmen. Bu kadar etkileyici bir eser. Babasının anılarından bu hikayeyi ortaya çıkaran, kendi yorumu ve yaklaşımıyla mükemmellestiren oğlu kadar kitabın sıra dışı çizerinin de bunda payı var.

Bir adet yaşanmışlık, bir adet uyarlamaci ve bir adet de sanatçının ortak ürünü olan, ne çizgi, ne roman, ne grafik roman olmayan, ne yazarına ne de çizerine ait olmayan bağımsız ve tek bir form, tek bir anlatıya dönüşmüş bu istisnai eserin, kaldırabilecek ve kıymetinden şüphe etmeyecek herkesin mevcut beğeni ve önyargılarını bir kenara bırakarak okumasını şiddetle tavsiye ederim.
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Nightrain

Dün Twitter'da yeniden basılacağı duyuruldu. Benim gibi bekleyenlere duyurulur.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

peder clemente

Çok sevindim. 2016 yılında başyapıt niteliğinde eserleri arşivime kattım. Uçma sanatı eksikti.
2017 yılı da çizgi roman açısından bereketli olur umarım.

Nightrain

23 Mart'ta çıkıyormuş. :)

SeSSe

Yeni baskısı yapılmış müthiş bir kitap çizgiromanla nelerin başarılabileceğini nelerin daha iyi anlatılabileceğini grafik romanın gücünü en iyi şekilde bize gösteren bir kitap. İspanya iç savaşıyla ilgili bir çok başarılı film ve roman var Uçma sanatıda bu başarılı örneklerin arasında çizgi roman olarak yerini alıyor. Bu tür kitaplar her zaman yapılsın, çizgiromanı bana sevdiren kitaplar bunlar maus gibratın erteleyişi sacconun filistini persepolis kabil disco kırlangıç oyunu ve daha birsürü, belkide insan aklının sınırlarını zorlayan zulmün karanlığın cahilliğin yani bir bütün olarak kötülüğün, iyiliğin iyi insanların ve umudun üstüne bir karabasan gibi çöktüğü şu baskı ve faşizm günlerininde çizgiromanını birileri yapacaktır bu ülkede. İlerde okuyacak olan insanlar bu günlerde yaşamadıkları için ne kadar şanslı olduklarını düşünürler tıpkı 2007 de persepolis çizgi filmini izlerken benim hissettiğim gibi.

memospinoz

Zamanı geldi,
Uçma zamanı...

Antonio Altarriba'nın babası 4 Mayıs 2001'de, 90 yaşında kaldığı huzur evinin dördüncü katındaki pencereden atlayarak intihar etti. Hüsranla dolu hayatına son noktayı bu şekilde koydu.
Onun yaşadığı yüzyılda onun gibi bir çok erkek ve kadın daha adil bir dünya için mücadeleye girişti ve tarih onlara sırt çevirdi, hayali kanatlarla uçmak istediler ve yere çakıldılar...

"Uçma Sanatı, şaşırtıcı bir düzeyde çizgi romanın ifade etme kapasitesini bir adım  öteye taşıdı. Dokuzuncu sanatın olgunlaşmasında bir dönüm noktası oldu."

- Antonio Martin Martinez

Sayfa Sayısı: 210
Etiket Fiyatı: 28 TL

Nightrain

Attım sepete. Kırık Kanat'ı da sabırsızlıkla bekliyorum.

darkwood

Bu seçkin eserin yeni baskısı güzel oldu.
Siparişi geçelim hemen.
Darkwood Sakinleri..

yidar

İlk baskısının sifirini buldum 28 lira deniyor bu yeni baskiyi beklemek daha sanırım iyidir. Yorum alabilir miyim

alan ford

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

hennessy

Bugün aldık arşivimize koyduk....

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları