NEFRET ETTİĞİNİZ VE SEVİMLİ BULDUĞUNUZ KÖTÜ KARAKTERLER

Başlatan Mister NO, 16 Ağustos, 2011, 19:28:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mister NO

Çizgi roman kahramanlarımızın karşısına her macerada kötü karakterler çıkmaktadır.Bazıları kötülükleri ile kendinden nefret ettirirken(hatta bizler çocukken  korkuturken) bazıları da kötü olmalarına rağmen sempatik yanlarda taşımaktadır.

Sizlerin nefret ettiğiniz ve sempatik bulduğunuz karakterler kimlerdir,hangi çizgi romanda karşınıza çıkmışlardır?

Mister NO

Ben de karakterlerimi yazayım bu arada.

Zagor'da karşımıza çıkan Kandraks kötü karakter olarak beni çok etkilemişti.

Sevimli bulduğum kötü karakter ise Red Kit'in ezeli düşmanı Joe Dalton  ;D

hanac

Ben de Zagor ile ilgili yazayım;

Zagor'da karşımıza çıkan Vampir Rakosi ve Hellingen kötü karakter olarak beni çok etkilemişti.

Sevimli bulduğum kötü karakter ise Süpermayk, Gitar Jim

rumar80

Hızlı bir liste:

Tex: Mefisto
  Tommiks: Binbir surat
  Zagor: Rakosi
  Mandrake: Kobra
  Spider man: Venom
  Superman: Lex Luthor
  Batman: R'as Al Ghoul
  Marvel: Magneto

Mister NO

Liste hızlı ve de kalabalık ama hangilerini sevimli bulursun hangileri sen de nefret-korku uyandırır? ::)

rumar80

Venom, R'as Al Ghoul ve Magneto karakter olarak sevimli bulduğum karakterler, diğerlerinden iğrenirim, ama takdir de ederim.

ferzan

Ben de Hellingen'i tek geçerim.Uzun zamandır Zagor takip etmeyi bırakmış olsam da,Hellingen adını duydum mu şöyle bir dururum.Bunun dışında,Büyülü Rüzgar'daki Howard Hogan'dan karakteri ve politik kimliği dolayısıyla iğrensem de,ilerleyen sayılarda ''Neydim değil,ne olacağım demeli'' mantığıyla hafiften garipsemedim değil.Gerçi seriye ilk 65 sayıdan sonra ara vermek zorunda kaldım,bazen karışık olarak 90 küsürüncü sayıya kadar okuyup sonra birden 100'e atladım dayanamayıp.Dolayısıyla son durumu bilemiyorum.
    Kötülüğü konusunda gel-gitler yaşasam da,sevimli bulduğum karakter Corto'nun Rasputin'i...
    Bir de yerlilerden örnek verip bitireyim.Ne iyi ne kötü,kendi menfaatinde alelade bir modern zaman zamparası olan Otisabi'yi aslında hiç sevmem ama maceralarını okumadan da duramam.''Sen de adam mısın'' diye söverim,bir yandan da koleksiyonunu yaparım. ;)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

hennessy

Alıntı yapılan: rumar80 - 16 Ağustos, 2011, 19:42:43
   Hızlı bir liste:

Tommiks: Binbir surat
   Spider man: Venom
  Superman: Lex Luthor
  Batman: R'as Al Ghoul
  Marvel: Magneto

iki ekeleme yapacağım örümcek adam : Kingpin   batman : joker
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Berkdinho

Sevimli buduğum karakteri yazacak olursam;
   Spider-Man'de Rhino'ya karşı içimde nedensiz bir sempati var.Pek bir severim koca oğlanı.
   Açıkçası nefret ettiğim karakterlerde şöyle bir durum var.Daha yan rolde kalan ama kahramanın başına hep dert açan adamlardan pek nefret ediyorum.Örnek verecek olursam Tex'in Lilyth'le tanıştığı macerada bir kızılderili vardı Tex adamı habire altediyordu ama adam Tex onu gebertene dek rahat durmamıştı.Adam ölünce çok rahatlamıştım.Maceradaki ana kötülerden bile bu kadar nefret etmemiştim.

The Right Man When Things Go Wrong

lemazmatik

Two-Face'i (büyük ihtimal parayla karar verdiği için :D) ve Red Kit'deki Billy the Kid(nedensiz :) ) i çok severim. Green Goblin'den her zaman nefret ettim :D

siyahderikoltuk

Kötüyü her zaman kötü bilmek çr okurken işimi kolaylaştırıyor, değişim geçirmiş Emma Frost, Magneto hiç cazip değil bence. Ama yaradılışından beri ne olacağı belli olan Deadpool tek istisnamdır bu konuda :). Blob ve Toad'da nefret ötesi ne varsa kendinde toplamış iki karakter benim için.. Bir de iyi olupta nefret ettiklerim varki onlara hiç girmeyelim bile. (-ne biri Ironman'mi dedi ;) )...

NIC

Beni en çok etkileyen kötü karakter Juliadaki Myrna'dır,1001 roman böyle devam ederse yaklaşık 1 sene civarında tekrar çıkcak ortaya.En sevimlisi ise Nat Murdodur benim için,severim keratayı.

Carnage

En sevdiğiklerim Carnage,Rorschach ve Venom en gıcık kaptıklarım ise Black Cat ve Mr.Hyde'dır.

pizagor

Thorgal'daki Kriss... Nasıl bir kadındır o, müthiş bir femme fatale! Yapabilecekleriyle insanı korkutuyor ama yine de çok etkileyici...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Tenten'deki Rastapopulos ve Asteriks'teki Kahin Prolix sevdiğim kötü karakterler...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...