sorunumuz var.

Başlatan DAMPYR, 17 Ağustos, 2011, 15:09:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

a5555

Yaşasın'... artık güzel bir bahane var,kağıt yok,kağıt zamlandı...Çok güzel bahanelere hazır olun...
Anlamadığım bir şy var zaten bazı belli kesimler,aylardır süreli yayın çıkarmıyordu,bir arkadaşın yazdığı gibi kafalarına göre takılıyordu,belli zamanda
kaitaplarını çıkaran Lal de sürekli zam yapıp,kızacaklar ahım şahım olmıyan resimlerle dağıtım yapıyordu,sanırım bunlarda olmıcak.
Alın işte senmi zcart curt zam yapıyorsun  dersin,senmi 6-7 ayda bir kafana göre süreli yayını basmalarından şikayet edersin,buyur burdan yok.
Fuat beyin indirime gideceğinimi duydular acaba?
Bazı arkadaşlar fikir vermiş stokları eritelim diye,ne için?.. ilerde ellerimizde patlasın diyemi..
Yok yok  bizde hiç kimse halkın ç.roman okumasını istemiyor(1001 roman ,oğlak) hariç.

pizagor

Alıntı yapılan: darkwood - 17 Ağustos, 2011, 20:05:57
Bu arada hergün çıkan onbinlerce gazetenin kağıdı nereden geliyor. Fiyatları ise hep aynı???

Güzel ve doğru bir soru!!!
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Tarkan Kurt

Elif Şafak'ın İskender adlı kitabı 200.000 adet basılmış diye duydum, bu kağıt sıkıntısında nereden buldular kağıdı acaba ;D ;D ;D

alan ford

Bildiğim kadarıyla gazeteler, rulo kağıt kullanıyor ve genelde toplu alım yapıyor. Bu da günlük kağıt kurlarından pek etkilenmemelerini sağlıyor. Ama fiyatlar böyle giderse onlarda da zam haberi yakındır.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

rumar80

Alıntı yapılan: Tarkan Kurt - 18 Ağustos, 2011, 11:52:19
Elif Şafak'ın İskender adlı kitabı 200.000 adet basılmış diye duydum, bu kağıt sıkıntısında nereden buldular kağıdı acaba ;D ;D ;D

İsmin satacağı bir yayın olunca, beklenti yüksek olunca kağıt da bulunur para da, bir de pazarlayınca okuyucu da bulunuyor

caretta

Destek olalım fikrine katılıyorum.Ben eski Teks sevdalısıym.Fiyatı 20 T.L. de olsa almaya devam!

s.b

Alıntı yapılan: caretta - 31 Ağustos, 2011, 21:47:43
Destek olalım fikrine katılıyorum.Ben eski Teks sevdalısıym.Fiyatı 20 T.L. de olsa almaya devam!

O kadar destekte biraz fazla oluyor yani! Sonra boğulmayasın carettacığım ;D. Bu arada ilk mesajın hayırlı olsun ve devamlı olsun.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

FerdiFon

Hep Aynı Tezgah ,  Ülkede Kağıt Sıkıntısı Var  Bu Durumda Yayınlarımız Aksayabilir  Haberi Yayılıyor   Daha Sonrada Bu Zor Şartlar Altında  Okuyucularımızın   Madur Olmasını İstemiyoruz Fakat Zam Yapmak Zorundayız  Bu Yüzden Okuyucularımızdan Özür Diliyoruz  , 43 Yaşındayım  Çizgi Roman Piyasasında Ne Zaman Harekettlilik Olsa Bu Gelişmelere Çok Şahit Oldum ...

a5555

Ahmet Çakay arkadaş doğru söylüyor ,onun yaşındaki ve üstündeki arkadaşlarımız bilir,bu tarz konuşmaları onlarca defa okuduk,merak etmeyin,bir kaç gün gecikme yapıkacak,bahane belli,kağıtı zor bulduk,sizleri ç.romansız buırakmamak için binbir zahmetle  ve üzerine çok üzgün olarak fark koyduk ,tüm okuyucuların hoşgörüşüyle,diye zamlı biraz daha çamur  baskılı kitaplar okumaya hazır olun.

emre ozdamarlar

Gazetelerin abarti reklam gelirleri de unutulmasin, cizgi roman ile karsilastirma yapmak icin cok dogru bir secenek olmayabilir.

1001roman

Hepinizin geçmiş bayramını kutlar ve diğer yayınevlerinin nefret ettiği şahıs ünvanımı hak etmeye devam ederim.. :D
Ülkemizde her konuda olduğu gibi basın yayın konusunda da spekülatörler vaya durumdan fayda sağlama amacında olanlar var.Hatta çoğu zaman icadlar çıkarıp hizmetlerine zam yapmaya çalışanlar bile var.
Siz okurlar kötü baskı yapanı,sebepsiz zam yapanı,normalden fazla etiket fiyatı koyanı....protesto etmezseniz bu böyle gider.1001 romanın fiyatları düşürme çabasına satıcılar dahil herkesin karşı olduğunu belirteyim de durum daha iyi anlaşılsın.Protesto derken kitabın satın alınmama sebebinin yayıncıya atılacak maillerle açıklanmasından bahsediyorum "körler sağırlar birbirini ağırlar " dan değil.
Bizim yayınları basan matbaa ile görüştüm ve sadece %10 zam olacağını öğrendim.Yani kitabın fiyatına yansıtılacak bir oran değil arkadaşlar.
Bizler bilinçli okur olursak inanın " zaman içinde bile olsa " tüm yayıncılar mesajı alacak ve doğru işler yapmazlarsa zarar edeceklerini anlayacaklar.
Bu arada bir şey yapmıyormuş gibi görünen çizgi roman derneğinin aktiviteleri hızla geliyor haberiniz olsun.Yeni haftadan itibaren hepinizi derneğe üye olmaya davet ediyorum.Sadece üyelerin faydalanabileceği birçok güzellik sizleri bekliyecek...
Kalın sağlıcakla
Fuat AKTÜRE

DAMPYR

Alıntı yapılan: 1001roman - 02 Eylül, 2011, 10:41:19
Hepinizin geçmiş bayramını kutlar ve diğer yayınevlerinin nefret ettiği şahıs ünvanımı hak etmeye devam ederim.. :D
Ülkemizde her konuda olduğu gibi basın yayın konusunda da spekülatörler vaya durumdan fayda sağlama amacında olanlar var.Hatta çoğu zaman icadlar çıkarıp hizmetlerine zam yapmaya çalışanlar bile var.
Siz okurlar kötü baskı yapanı,sebepsiz zam yapanı,normalden fazla etiket fiyatı koyanı....protesto etmezseniz bu böyle gider.1001 romanın fiyatları düşürme çabasına satıcılar dahil herkesin karşı olduğunu belirteyim de durum daha iyi anlaşılsın.Protesto derken kitabın satın alınmama sebebinin yayıncıya atılacak maillerle açıklanmasından bahsediyorum "körler sağırlar birbirini ağırlar " dan değil.
Bizim yayınları basan matbaa ile görüştüm ve sadece %10 zam olacağını öğrendim.Yani kitabın fiyatına yansıtılacak bir oran değil arkadaşlar.
Bizler bilinçli okur olursak inanın " zaman içinde bile olsa " tüm yayıncılar mesajı alacak ve doğru işler yapmazlarsa zarar edeceklerini anlayacaklar.
Bu arada bir şey yapmıyormuş gibi görünen çizgi roman derneğinin aktiviteleri hızla geliyor haberiniz olsun.Yeni haftadan itibaren hepinizi derneğe üye olmaya davet ediyorum.Sadece üyelerin faydalanabileceği birçok güzellik sizleri bekliyecek...
Kalın sağlıcakla
Fuat AKTÜRE

Sayın Fuat Bey ilginizden dolayı size çok teşekkür ederiz.Çizgi Roman Derneğine nasıl üye olacağımızı söylerseniz (istanbul dışında ki şehirlerde yaşıyan kişilerin örneğin ben Antalyadayım) ilk üye olan kişi ben olmak istiyorum.Saygılarımla Yahya Şahin

hanac

Fuat Bey,

Derneğin toplam kaç üyesi oldu acaba ?

1001roman

Şu anda 60 civarı bir üye sayımız var Hasan,

hennessy

Fuat bey bu hafta sonuna yetişecek kitaplar varmı? Bayram bitti artık kitap okuma zamanı ayrıca üye olmak için neler gerekli yazarsanız üye olmak isteyen arkadaşlar için iyi olur kolay gelsin
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları