Groucho'dan İnciler

Başlatan NIC, 18 Ağustos, 2011, 18:24:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

NIC

Forumun Arşağıda ben olduğuma göre,bir şeyler yapmak farz oldu artık.Her çrda yan karakterler farklı tatlar sunarken Groucho nerdeyse tek başına hikayeyi kotarabilecek bir yapıda Dylan Dog kitaplarında.Mesela yan karakter olarak çikodan hiç hazzetmem(Aman hasan abi sözüm meclisten dışarı)hatta Kabus hikayesinde kafası karpuz gibi ikiye ayrılıp öldüğünde çok memnun olmuştum :-*(Alın size kabusu okumak için bir sebep daha)ama groucho çok daha sempatik,okuyucunun görmek istediği bir karakter ve Sclavide  bu yüzden hikayelerde Onu eğip-bükmekte,tansiyonu düşürmede ustalıkla kullanmaktadır.

Bu başlık altında Groucho'nun sevdiğimiz lafları,espirileri ve fıkralarını hem yazalım,hem eğlenelim diye düşündüm,işte benden birkaçtanesi:

*Dün çok güzel bir kadını tecavüzden kurtardım,biraz zor oldu ama kendimi durdurmayı başardım...

*Anne vampir oğluna:Çorbanı çabuk iç yoksa pıhtılaşıcak...

*Geçen gece şeytan marka sütyen giyen bir kadının evine Şeytan çıkarmaya gittim...

Haydi pamuk eller klavyeye ;D

alan ford

" ya rüya görüyorsam? ya da biri beni rüyasında görüyorsa. Öyleyse onu kıskandığımı söyleyemem."
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

hanac

Doktor: Dylan Dog'u rahatsız etmeyin, dinlenmesi lazım.

Groucho: Dinlenmesi lazımsa, dinleriz o zaman  :)

kalidor

Fıkra değil ama Groucho'nun ilk maceralarda 3-4 karede uzun balonlarla anlattığı enfesve aynı zamanda dehşetli bir kısa öykü vardı, ufak tefek düzeltmelerle buraya alıntılıyorum:

"Karlı bir yılbaşı gecesi, soğuk ve fakir, yırtık pırtık giysili, küçük kör bir kız mızıkasını şehrin görkemli ve ışıklı tiyatrosunun önünde çalıyordu. Bu mızıka sahip olduğu tek şeydi. Ama yine de hayatın derinliklerinde çok mutluydu. Gece yarısı zengin beyler tiyatrodan çıkıyorlardı. Onlardan biri küçük kızın yanına gitti. Ama kız devam etti. Çünkü içten içe çok mutluydu. Beyefendi ona yaklaştı ve bastonu ile mızıkasına vurdu. Mızıka elinden uçtu gitti. Küçük kızın minik elleri donmuştu. Parmaklarını soğuktan hissetmiyordu bile. Ama hala gülüyordu çünkü hayat ona derinliklerinde çok şey veriyordu. Bu arada zengin bey mızıkayı aldı, ağızlığına bir ustura koydu. Küçük kız onu aldı ve ağzına götürdü. Gülümsemeye başladı çünkü hayat ona derinliklerinde  çok şey veriyordu. Böylece gülümsemesi her zamankinden daha geniş oldu. Çok daha fazla..."

Crom! Ölüleri Say...

HayalGücü

Orjinal sayı 14'den bir Groucho combosu

-Görünmez Kız'ı tavlamak için hangi söz işe yaramaz?
"Sanki sizi daha önce burada görmüştüm"

- Peki ya bir Zombiyle sohbet ederken hangi soruyu sormak ayıptır?
"Hayatını nasıl kazanıyorsun?"

-Ya Vampire ne denmez?
"Sana kanım ısındı, gece bize gel"

- Ya Kurtadama asla söylenmeyecek şey?
"Annem bana kınalı kuzu derdi"

Ralph

Çevirmenlerin de başarısı büyük bu esprilerde...

ghostrider

Dylan Dog'a farklılık,neşe ve espri getiren bir karakterdir.
Büyük güç büyük sorumluluk gerektirir.

Tuco Ramirez

Alıntı yapılan: hanac - 18 Ağustos, 2011, 20:40:18
Doktor: Dylan Dog'u rahatsız etmeyin, dinlenmesi lazım.

Groucho: Dinlenmesi lazımsa, dinleriz o zaman  :)

Gerçekten böyle bir replik varsa, çevirmen bulmuş olmalı :)