EYLÜL 2011..

Başlatan V, 22 Ağustos, 2011, 23:46:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

V

LAL KİTAP

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

YAPI KREDİ YAYINLARI

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

EVEREST YAYINLARI

NTV YAYINLARI

OĞLAK YAYINLARI

GNR Kitap

ARKA BAHÇE YAYINCILIK

VTT YAYINCILIK

DEMİRBAŞ YAYINLARI

"İstemem,eksik olsun.."

a5555

Neyse bir kaç gün sonra çıkacak kitapların  resimleride biraz gözümüzü doyuracak ama yanlış anlamayın (yine söylenmişsin diye dostlar yazacaklar)bunların çıkacaklarını biliyoruzda,bana müjde olarak west,durango ve çıkacağını, adım gibi bildiğim julia ay başı çıkacak müjdesini isterim
.Bonelliden  takip ettime göre, Kasım ayında  Martin 100 ci sayısı renkli olacak.

darkwood

Lal in yeni kitaplarının kapakları gerçekten gel al diyor.
Her ay düzenli yayın çıkararak, bizleri fazla bekletmeyip üzmeyen Lal, Oğlak gibi disiplinli yayınevleri olmasaydı! Biz ne zaman hangi yayın çıkacak diye sanırım bayağı sahafları arşınlamak zorunda kalacaktık.
Konuya birde bu yönden bakmak gerek.
Darkwood Sakinleri..

a5555

Dostum ,zaten bu yayıncılara bir şery dediğimiz yok,ilave edeyim,1001 roman ve yapı kredi yayınları,
mesela Oğlak ister kapaklı al diyor ister super cilt olarak yada altın klasikler ister tek tek,ister kutulu ister ciltli sırtda kapak resimli,şimdi biz onlara yani teklere neden bu fiat diyemeyiz,sana çeşit veriyor,1,5 sene evvelki altın cilt 1 ve 2 ci ciltleri piyasaya vermemesi 3 ve 4 cü ciltleri piyasaya vermesi, haricinde.Acaip yaygara yapmıştım aklıma gelince pis pis sırıtıyorum  içimden, ama başardım,Hemen 1 ve 2 piyasaya çıktı.
Lal e gelince,evet profesyonel yayıncı ama fiatları abartıyor hadi ç.roman sever olarak,kadıköyden indirimli alıyoruz ama bazen acaip çamur gibi çıkatrtıyor,hatırlayın son klasik Zagoır 200 . sayısı renkli idi .berbattı.Bunu ,böyle profesyonel yayıncıya yakıştıramıyoruz ,sadece o,isterse yapabiliyor,
1001 romana  diyeceğimiz bir şey yok çünkü fuat bey paradan evvel hobi yada western hastası olarak çıkarıyor,söyliyecek laf olmuyor birde satışlar otursa oda rahat edecek bizde.Hatta bir kaç gün evvel brendonun fiatını düşürmeyi niyetlendiğini yazdı,hemen ertesi gün ,millet , kağıt yok, yok euro yükseldi ağlamaları duyduk,kimi burdaki arkdaşlar da aman ses etmiyelim kitaplar çıksın diye yazdı.
Kusura bakmayın sazan değiliz,bu arkadaşlar para kazanmak için çıkartıyor,sen ne kadar yağlasanda ,ağlasanda satmıyorsa basamıcak ve gayet haklı olarak,kimse zarar etmek istemez.
Lafımız, bizlere para verip aldıklarımızı çıkarmayıp onun sırtından başka yayın çıkaranlara.
Haa!... az kalsın unutuyorduk,Türkiye de ilk tam seri çıkaran Hozu ,haşim beyi unutmıyalım.ç.roman sevenler onu unutmıcak.Ona bozuğum kapaksız judas çıkarması.
Alıntı yapılan: darkwood - 23 Ağustos, 2011, 02:13:05
Lal in yeni kitaplarının kapakları gerçekten gel al diyor.
Her ay düzenli yayın çıkararak, bizleri fazla bekletmeyip üzmeyen Lal, Oğlak gibi disiplinli yayınevleri olmasaydı! Biz ne zaman hangi yayın çıkacak diye sanırım bayağı sahafları arşınlamak zorunda kalacaktık.
Konuya birde bu yönden bakmak gerek.

Peyami

Alıntı YapHer ay düzenli yayın çıkararak, bizleri fazla bekletmeyip üzmeyen Lal, Oğlak gibi disiplinli yayınevleri olmasaydı! Biz ne zaman hangi yayın çıkacak diye sanırım bayağı sahafları arşınlamak zorunda kalacaktık.

Darkwood'a kesinlikle katılıyorum. LAL kitabın sergilediği "süreklilik" benim için çok önemli bir kalite unsuru.

DAMPYR

Alıntı yapılan: Peyami - 23 Ağustos, 2011, 12:12:46
Alıntı YapHer ay düzenli yayın çıkararak, bizleri fazla bekletmeyip üzmeyen Lal, Oğlak gibi disiplinli yayınevleri olmasaydı! Biz ne zaman hangi yayın çıkacak diye sanırım bayağı sahafları arşınlamak zorunda kalacaktık.

Darkwood'a kesinlikle katılıyorum. LAL kitabın sergilediği "süreklilik" benim için çok önemli bir kalite unsuru.

Buna Bende Sonuna kadar katılıyorum....... ;D İyiki varsın Lal...... ;)

aa

iyiki varsın LAL...HOZ seni de unuıtmuyoruz bu arada...
Esse Gesse Hayranı...

apollo1967

Merhaba Arkadaslar ,

Bilenler icin bir sorum var . Hoz  Comicsin butun Teksas ve  Tommiksleri bastigini soyluyorsunuz  ama  italyada bunlarin tekrar baskisini yapan IF EDIZIONI sitesine girince (http://www.ifedizioni.it/if/)  son durumda  47 Tommiks ve  102 sayi teksas goruyorum. Bu nasil oluyor .  Teksas icin Fransiz cizimleri diyeceksiniz Ok. Ama Tommiksin  Essegesse haricinde cizimi var mi ? Ayrica Teksasin ve Tommiksin eksik kalan Essegesse harici sayilarini Hoz basacak mi ? Gordugum kadari ile Fransiz cizerlerin  Teksasi ile  Essegesseler arasinda her bakimdan ciddi uslup ve cizim farklari var. Ne dersiniz .

rumar80

Tommiksin de Essegesse dışı çizimleri var. Yıllar önce Ceylan Teksas & Tommiks dergisinde yayınladı. Daha sonra da Demirbaş yayıncılık bazılarını bastı

s.b

Demirbaş hala daha bu essegesse harici Teksas ve Tommiks'leri yayınlamaya devam ediyor. İkisininde 6. sayıları çıkmış durumda.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

V

Yayın sayısı bakımından durgun bir ay oluyor.Bu ayın sürprizlerini Everest 2 adet manga Shakespeare ve NTV Agatha Christie uyarlamaları

ile yaptılar..
"İstemem,eksik olsun.."

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: JuDaS - 09 Eylül, 2011, 23:54:00
Yayın sayısı bakımından durgun bir ay oluyor.Bu ayın sürprizlerini Everest 2 adet manga Shakespeare ve NTV Agatha Christie uyarlamaları

ile yaptılar..

Hem durgun hem sıkıcı. Hadi biraz da olsa renklendirin...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

Berkdinho

İşin ilginç tarafı 15 Eylül'ün yaklaşmasına rağmen ortada hiçbir Tex'in olmaması.Modaya mı uydu Oğlak anlamadım. ???
The Right Man When Things Go Wrong

hanac

Alıntı yapılan: Berkdinho - 11 Eylül, 2011, 11:04:22
   İşin ilginç tarafı 15 Eylül'ün yaklaşmasına rağmen ortada hiçbir Tex'in olmaması. Modaya mı uydu Oğlak anlamadım. ???

Sanırım kağıt sıkıntısı etkiledi.

V

Oğlak'tan dördü birarada Teks'ler çıktı..

"İstemem,eksik olsun.."