Unknown Soldier

Başlatan emre ozdamarlar, 28 Ağustos, 2011, 19:48:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

Bu karakter 1966 senesinde Joe Kubert tarafindan yaratilmis, arada sirada DC bunyesinde yayinlanmis.

2008 senesinde ise yazar Joshua Dysart Vertigo bunyesinde seriyi yeniden baslatmis, bu sefer kahramanimiz zamaninda Uganda'daki ic savastan Amerika'ya kacan bir ailenin cocugu, Amerika'da doktor olup tekrar ulkesine, Uganda'ya dönuyor. Ve cesitli olaylar sonucunda savasa dahil oluyor.

Hikaye cok kaliteli, uzun suredir bu kadar iyi bir seri okumadim diyebilirim (ilk 2 cildi okudum simdilik, 14. sayinin sonuna dek, zaten bu seri 25. sayida bitecekmis) Arada bir surekli duyuyoruz Uganda, Sudan, Kongo'da savas vs diye ama nedir ne degildir detayli bir bilgim yoktu, bu eser gayet detaylica arastirilmis, ulkede yasanan olaylari tum korkuncluguyla yansitiyor.

Ic savasin pencesine dusmus bir ulke, bir ise yaramayan hukumet, asiler, Birlesmis Milletler, bölgeye yardim toplamak icin gelmis Hollywood yildizlari, CIA ajanlari, cocuk savascilar ne ararsaniz var bu hikayede.

Cizimler de harika, Turkiye'de yayinlanan Heavy Metal 1. sayidaki Starlight'in cizeri Alberto Ponticelli sahane sayfalar cikartmis.

HacıGeraltEmmi

Gerçekten etkileyici, güzel bir seridir. Tam Marmara çizginin yayınlayacağı bir eser ::)

Mrtekin

Garth Ennisin bile 1997 de yazdığı,  bir Unknown Soldier serisi varmış.

Bunu okuma listeme dahil ettim de nereden bulabiliriz?

Tanıtım için teşekkürler.
They drew first blood...