Breaking Bad

Başlatan emre ozdamarlar, 01 Eylül, 2011, 23:00:29

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

Su an 4. ve son sezonu devam ediyor. Ben ilk 3 sezonunu izledim, bu aralar cevremdeki herkese tavsiye ettigim bir dizi.

Konu kisaca su sekilde. Bir lisede kimya ögretmenligi yapmakta olan Walter White akciger kanseri oldugunu ve ölecegini ögrenir. Arkada kalan ailesine birakacak hicbirseyi olmadigi icin uyusturucu uretim isine girer ve normal aile babaligindan, fazlasiyla tehlikeli bir dunyaya adimini atar.

Dizi öyle eglenceli degil, bastan onu söyleyeyim, 3 sezondur izliyorum, bir bölumde de rahat etmisligim yok, stres her daim hat safhada. Bazi bölumlerin öyle sahneleri var ki defalarca ust uste izledigimi biliyorum.  Vay anasini nasil böyle sert bir senaryo yazabilmisler, nasil böyle guzel cekebilmisler diye diye, agzim acik siritarak...

Eger izleyecek yeni bir dizi lazim diyenimiz varsa, zaten bu sezon bitmesi kesinlesmis, sakiz gibi uzamayacak, kaliteli bir yapim olan Breaking Bad'e bir baksin.

FerdiFon

Eminim Güzel Bir Dizidir  Fakat İnsan  Hepsine Yetişemiyor  ,  Amerika'da  Son Yıllarda Televizyon  Dizileri  Sinema Tadında  Çok Kaliteliler  , Benim Sürekli Takip Ettiğim Diziler  Var  The 24 , Super Natural ,Smallvile , Fringe  Hepsi Biribirinden Güzel  Hepsi Sinema Tadında Diziler  ...

Peyami

Başladığı günden bu yana hiç kaçırmadan izlediğim bir dizi.  Diğer pek çok Amerikan dizisine hem senaryo hem oyunculuk açısından fark attığını düşünüyorum.

Drama izleyeceksiniz bana göre şu an ekranlardaki en özgün senaryoya sahip en kaliteli dizi.

Yaşı müsait olanlar bilir, TRT2'de "Wise Guy" (Büyük Tuzak) diye harika bir dizi vardı. İşte orada Frank rolündeki Jonathan Banks bu dizide yine etkileyici bir karakteri oynuyor. Yaşlanmak bazı insanlara çok yakışıyor. Jonathan Banks'in de bunlardan biri olduğu kesin. Adama yıllar sonra Bruce Willis karizması gelmiş.

[IMG]http://i53.tinypic.com/sdmj9i.jpg[/img]

Alıntı Yapzaten bu sezon bitmesi kesinlesmis, sakiz gibi uzamayacak

EW'de dizinin beşinci sezonunun yani önümüzdeki sezonun final sezonu olacağını okumuştum. Vince Gilligan'ın da bu konuda bir söyleşisi vardı galiba. Acaba ben mi yanlış hatırlıyorum...

emre ozdamarlar

5. sezon haberini yeni gördum, Wikipedia'dan baktim, 2 hafta önce aciklanmis bu.

V

Sevdiğim türlerden "kara film" tarzında,oldukça başarılı bir ilk sezon izledim.İnşallah diğer sezonlar da öyledir.

Hemen 2. sezona başlayayım... :)
"İstemem,eksik olsun.."

emre ozdamarlar

Ilerleyen bölumlerde cok sert, cok karanlik sahneler gelecek, sen icini rahat tut. Noir'e doyacaksin :)

BAHADIR

İyi gaz (İtki) verdiniz arkadaşlar da,ne çizgiroman,ne kitap,ne dizi, ne de film okuyup izlemeye vakit zor ayırırken tüm bunların yanında çalışmaya zaten zor vakit ayırıyoruz...Anlayacağınız,uyku haricinde kalan kısım pek yeterli gelmiyor...Ama Breaking Bad'e başlamak şart oldu...Bir kaç bölüm izledikten sonra beğenirsem kararsız kalanları birazda ben itkilerim artık... ;)

hanac

İtkileriniz ile diziye başladım.

İlk 2 sezonunu bir arkadaşdan aldım.

İlk 2 bölümü izledim, beğendim.

Devam edeceğim.

V

İkinci sezonu bitirdim. 8)

Başrolde "Walter" karakterini canlandıran Bryan Cranston'ın iki sezon boyunca karakterin

geçirdiği müthiş değişimi ekrana yansıtmadaki becerisinin bu kara film tadındaki diziyi izlerken

beni içten içe ve hatta içten dışa güldürecek denli mükemmel olduğunu belirteyim.. ;D

Cranston,Philip K. Dick  uyarlaması  Total Recall filminin tekrar çevriminde(vizyon tarihi 2012)

önemli karakterlerden Vilos Cohaagen'ı canlandırıyor.
"İstemem,eksik olsun.."

ErenKoyunoglu

3. sezon ortasındayım, iyi dizi. Benim puanım 75/100.

V

3. sezon da bitti.Bu sezon dram ve aksiyon öğeleri ağır bastı.Walter'ın dönüşümü devam ediyor.

2. sezonda işgüzar avukat(Saul Goodman) tiplemesiyle diziye katılan Bob Odenkirk resmen döktürüyor..

"İstemem,eksik olsun.."

hanac

İlk sezon bitti.

Benim puanım 78.5 / 100

ErenKoyunoglu

Abi o puanı çok aradın mı? :) 78 deseydin bari

Peyami

Dördüncü sezonun 12.bölümünü bu akşam seyrettim.
Tek kelimeyle "nefisti".  O kadar başarılı bir gerilim yarattılar ve bunu tüm bölüme o kadar ustalıkla yaydılar ki, gözlerimi ekrandan ayıramadım.

Ekip  çok başarılı bir iş çıkarıyor.
Haftaya sezon finali var. Şimdiden nasıl 1 sene bekleyeceğimi kara kara düşünmeye başladım.

Kesinlikle yeri doldurulamayacak dizilerden biri.
Hala keşfetmemiş olanlar kaçırmasın.

[IMG]http://i51.tinypic.com/34hh1ua.png[/img]
Dizinin unutulmaz aktörlerinden birisi de Giancarlo Esposito, yani dizideki adıyla Gustavo "Gus" Fring

V

4. sezona başlamak için sezonun tamamlanmasını bekliyorum.İyice iştahlandırdın bizi dostum. :)
"İstemem,eksik olsun.."