TİM - GRİNGO

Başlatan caretta, 04 Eylül, 2011, 21:56:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

s.b

Tıpkı West gibi dört sayı bir arada çıltlenmiş halde yayınlanmasını istiyorum.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

omega red

7000 sayfa, absolute edition formatında, aslan şükür kapak şömizli cilt olursa bi de tadından yenmez...

hanac

Alıntı yapılan: omega red - 18 Eylül, 2012, 18:06:06
7000 sayfa, absolute edition formatında, aslan şükür kapak şömizli cilt olursa bi de tadından yenmez...

Birileri seni ciddiye alabilir  :)

Sonra yayınlanır, almak zorunda kalırsın.

omega red

Alıntı yapılan: hanac - 18 Eylül, 2012, 18:08:51
Birileri seni ciddiye alabilir  :)

Sonra yayınlanır, almak zorunda kalırsın.

bunu ciddiye alacak zeka seviyesinde bir adamın bu şekilde basacak kadar para kazanabildiğini sanmıyorum:)

pizagor

Alıntı yapılan: omega red - 18 Eylül, 2012, 18:06:06

:)
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pizagor

Alıntı yapılan: s.b - 18 Eylül, 2012, 15:52:32
Ne gazı abi ya! Bakınız omega red bile Tim'in yayınlanmamasından dolayı bir eksiklik duyabiliyor. Ne kadar güzel bir şey ifade özgürlüğü. Fumetticilerin sayısının artmakta olduğunu görmekten dolayı mutluluk duyuyorum. Yaşasın fumetti.

Bence bu noktada kendini fumettici olarak tanımlayanlar bile 2 ayrı kutupta...

HacıGeraltEmmi

Tim; bir Zembla, bir Kit Taylor değilse bile yayınlanmayı hakeden bir eser. Kalın olur, ince olur, fasikül olur, hatta hardcover olur, farketmez. :)

s.b

Şöyle birkaç orijinal kapakta koyalım bakalım.

aa

Kapaklar çok güzel, iç çizimlerden de örnek sayfa  var mı acaba?
Esse Gesse Hayranı...

pizagor

Bu albümler Tim mi yoksa West adıyla yayınlanan çizgiroman mı Sami Abi?

caretta

Tam cevap yazıyorken Pizagor'un sorusu geldi.Sami Bey kusura bakmazsa ben cevap vereyim:Bu kapaklar Cem
Demirbaş'ın yayınladığı 'West'albümleri değil.Cem Bey'in sadece 1 sayı yayınlayıp bıraktığı Tim westerninin orijinal
kapakları.
    Ülkemizde Tim'i 1960'lı yıllarda Ceylan Yayınları yayınladı.Bir müddet sonra Tim 'Bill Kid' oldu.16 fasikül yayınlandı.
Sonra yayınevi değişti bu kez adı 'Jikop' oldu.Bu seri de uzun sürmedi.Bilka Yayıncılık bu dergiyi'Gringo'adıyla 14'er
sayılık iki seri olarak yayınladı.Son olarak da Cem Demirbaş.Bu konu ile ilgili E-Dergimizin 2.sayısında bir yazım var.
   Ben Sami Bey'e bu konuyu canlı tuttuğu için teşekkür ederim.Yayınlanırsa en çok mutlu olacaklardan da birisi
benim.Hozcomics'in yayın felsefesine bu seri çok yakışır doğrusu!

DAMPYR

Hozun şu an eski yayın işine gireceğini sanmıyorum.Zemblayıda ,Tombraksın açığını kapamak için yayınladığını sanıyorum.Bence eskiler yeter yenilerden birşey yayınlansa daha iyi olmazmı sizce... ???

s.b

Alıntı yapılan: pizagor - 19 Eylül, 2012, 14:36:17
Bu albümler Tim mi yoksa West adıyla yayınlanan çizgiroman mı Sami Abi?

Atilla abimiz sualinize cevap vermiş Özgür abi. Atilla abimizin dediği gibi Tim başka West başka. Demirbaş'ın yayınladığı West serisinin orijinal kapaklarından iki tanesini buraya koyuyorum ki farklı seri olduğu daha iyi anlaşılsın.

s.b

Alıntı yapılan: aa - 19 Eylül, 2012, 14:27:28
Kapaklar çok güzel, iç çizimlerden de örnek sayfa  var mı acaba?

ÖRNEK SAYFALAR

aa

Çizimler bir Esse Gesse İle kıyaslandığında çok iyi değil.
Esse Gesse Hayranı...