Şangay Şeytanı - Çizgi Düşler

Başlatan ferzan, 06 Eylül, 2011, 02:41:14

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ferzan

Ekim'de Manfredi'nin yeni serisi başlıyormuş ''Şangay Şeytanı'' diye...Volto Nascosto'daki Ugo baş karaktermiş ve yine Volto ve Büyülü'den aşina olduğumuz kemik bir çizer kadrosuyla yola çıkmış Manfredi.
    Hangi röportajdaydı hatırlamıyorum ama kesinlikle Türklerin yaptığı birkaç Manfredi röportajından birinde üstat çıtlatmıştı ama net birşey söylemiyordu.Röportajı okuyalı 1 yıl ya oldu,ya olmadı ve gelecek ay yeni dizi başlıyormuş.Hızlı adam vesselam... :)
    http://www.sergiobonellieditore.it/auto/componi_sbe_sommario1?ID_giornale=65
    Linkte seriyle alakalı bulabileceğimiz şimdilik tek görsel yer alıyor.Muhtemelen kapak için yapılmış bir çalışma ve Corrado Mastantuono imzalı.Bir paragraflık da yazısı var Sergio Bonelli'nin.Çevirebilen olursa çok makbule geçer.Zira feci merak ediyorum ve forumdaki diğer Manfredi'ci - Fumetti'cilerin (avcı - toplayıcı gibi oldu) de bu meraka ortak olacaklarına eminim... :)
    14 fasiküllük Volto Nascosto serisinin şimdilik 4 ciltte toplanan 8 fasikülü çıktı,kaldı 6 fasiküllük 3 cilt.Yanıp tutuşmama rağmen sırf 6 ay daha beklememek için ilk 4'ü aldığım halde okumuyorum.İlk cildi çıktığında okumuş ve beğenmiştim gerçi ama hem üzerinden 40 küsür hafta geçti,haliyle unuttum,hem de 7 cilt bir arada okunursa daha katmerli olur,böylece Manfredi ve saz arkadaşları ile 1001Roman yayıncılığın hanelerine ekstra sevap yazılmış olur diyerek kendimi tutmaya devam ediyorum.
    Haydi 1001Roman,Volto'yu bitiresiye bu yeni seri de İtalya'da yarılanır zaten (yüksek ihtimal mini seri bu da)...O zaman Şangay Şeytanı'na da el atarsan,bizden mutlusu olmaz.Zira fumettide Manfredi demek,1-0 önde olmak demek,kaliteli hikayeler demek...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

hanac

Çok güzel bir haber.

1001 roman'dan rica edelim İtalya ile aynı anda yayınlansın.

Gerçi Fuat Bey fumetti'yi bıraktım, Bonelli'den bıktım diyordu ama.

gamlıbaykuş

Dileyelim de bizde de yayınlansın. Güzel birşeyler ortaya çıkacağı kesin...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

alan ford

Güzel bir seriye benziyor. Umarım bizde de yayınlanır
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

hanac

Bu fotoğraf farkında olmadan bize bir ipucu vermiş olmasın.

Yeni Gizli Yüz Ugo olmuş gibi duruyor.

Cantürk

Alıntı yapılan: hanac - 06 Eylül, 2011, 11:30:07

Aynen öyle. ;)

hanac

Alıntı yapılan: Cantürk - 06 Eylül, 2011, 11:32:14
Alıntı yapılan: hanac - 06 Eylül, 2011, 11:30:07

Aynen öyle. ;)

Batuhan Abi, bu dizi ile ilgili biraz bilgi verebilir misin ?

Cantürk

Hasan, resimliroman'da yazdığımdan daha fazlasını ben de pek bilmiyorum.
İlk sayı çıksın, daha ayrıntılı bilgi vermeye çalışırım.
Aşağıda örnek sayfalar var.

a5555

Sevgili ç.roman sevenler, sanmıyorumki burada hemen basılsın, daha İtalya çıkmadı , kimbilir telif hakkı kaç paradır ?

Bildiğim kadarı ile eski julia serisi bile 800 euro, yakın zamanlar biraz zor okuruz, türkçe olarak.

Olsa olsa 1001 roman yapar bu işi.

Şimdi çıkıp Demirtaş ya da Rodeo der mi ben çıkarıcam diye, amma gülerim haaaa. ;D

Cantürk

Telifi Julia'dan ucuzdur.

Volto satıyorsa bu da satar. Yazar çizer ekibi aynı.

Manfredi varsa orda kalite vardır.

Cantürk

ŞANGAY ŞEYTANI NO.1 Afyon Kaçakcısı

Konu ve Senaryo: Manfredi
Resimleyen: Rotundo
Kapak: Mastantuono

Ugo Pastore, babasının şirketi Caput Mundi'ye yardımcı olabilmek için 1897'de Şangay'a gider.

Bu sırada yerel halka kötü muamele ve şiddet uygulanmaktadır(Bildiğim kadarıyla o tarite Çin, İngiliz  sömürgesiydi).

Ha Ojie adlı genç bir aktörle dostluk kurar.

Mademe Niang adlı bir genelev patroniçesinin işlettiği yerde, Meifong adlı çok genç ve tecrübesiz bir fahişeden hoşlannmaya başlar.

Bu esnada ,  pislik Burke adlı bir Afyon kaçakcısı ile yolları kesişir. Burke Meifong'u taciz etmekte ve parasını istemektedir.

Bunun üzerine Ugo, parayı bulabilmek için gümüş maskeyi takmaya karar verir ve eylemlerine başlar.

Artık onun adı, İngiliz gazetelerinin taktığı isimle; Şangay Şeytanı'dır!.

darkwood

OoOoO Güzel senaryosu varmış, itkilenmeye başladım bile..
Darkwood Sakinleri..

DAMPYR

Bizde ancak 2 sene sonra yayınlanmaya başlar yada hiç yayınlanmaz bu hep böyle olmadımı...... :'( İtalyanca öğrenmeye başlıyalım bence arkadaşlar... ;D

NIC

Gelecek Ay çıkacak kapağı ve iç sayfa örnekleri;Yasak Şehir

Cantürk

Gianfranco Manfredi, sorularınızı cevaplıyor.

"ŞANGAY ŞEYTANI", "VOLTO NASCOSTO" nun devamı niteliğinde: Bu öyküyü bilmek için ilk serilerin tüm detaylarını bilmemiz gerekiyor mu?

Eğer yeni serilere "Volto Nascosto" yu okuduktan sonra yaklaşırsanız, "Şangay Şeytanı"nın sayfalarında tanıdık bir yüz bulacaksınız: O, Ugo Pastore'dur. Diğer şeylere gelince, her ne kadar prensip olarak daha öncekiyle bağlantılı olsa da, yeni seriler tamamen bağımsız ve farklı bir anlatıma sahiptir. Olay yeriyle başlar ve bir ana karakteri anlatır. Şangay Şeytanı pek çok karakter içerse de, bir "takım" öyküsü değildir.

MATILDE SERENI ile yaşadığı trajik aşktan sonra, UGO uzaktaki ŞANGAY' da yeni bir aşk ateşi bulabilecek mi?

Matilde gibi büyüleyici ve baştan çıkaran gibi tehlikeli bir kadın, yeni serilerde de ortaya çıkacaktır: Meifong gibi genç hayat kadınından, insanda merak uyandıran İngiliz ajan Jane Stanton'a kadar, ve diğerleri... Ugo, diğer serilerde olduğu gibi yüz üstü bırakılıp aşka yenik düşecek mi? Bunun keşfetmenin zevkiyle sizi yalnız bırakıyorum...

ŞANGAY ŞEYTANI'ında da tarihsel yön önemli olacak mı?

Tarihi bağlamdaki olay yeri, tabiî ki de önemli ve belirleyici bir özellik olacaktır yeni mini seriler için, ancak okurlar 19. Yy' ın sonu-20.yy' ın başında Çin üzerine yapılan akademik bir dersle karşılaşmaktan korkmamalıdır. Biz eğlenceli çizgi romanlar ortaya çıkarıyoruz ve öykülerimizde tarihi alt yapının yanı sıra, maceranın, gizemin ve egzotik unsurların altını çizmeye çalışıyoruz.

Her albümü kendi başına okuyabilecek miyiz? Yoksa seriler birbirine sıkı sıkıya bağlı mı olacak?

Mini seri formatını kullanarak öyküleri episodik (ayrı ayrı olaylardan meydana gelmiş) romanlar olarak anlatmak istiyorum. Her albüm diğerleriyle sıkı sıkıya bağlıdır, ki bu durum bana 18. sayının sonunda harika, dinamik, ivmeli ve anlatısal bir resim ortaya çıkarmamda yardımcı olacaktır.