Delilah Dirk and the Turkish Lieutenant

Başlatan emre ozdamarlar, 06 Eylül, 2011, 17:39:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre ozdamarlar

HacıGeraltEmmi

Birisi çıksa şu güzel eserleri güzel Türkçemize çevirse, benim gibi dil fakiri garibanlar da faydalansa ne güzel olurdu ;D Çeviri yapan arkadaşa balonlama kısmında yardımcı olacağımıda belirteyim ::)

Peyami

DELILAH DIRK ET LE LIEUTENANT TURC
Geçenlerde nette gezerken ilginç bir habere denk geldim. Bir yeniçeri askeriyle Delilah Dirk adındaki bir kadının maceralarını anlatan bir ÇRdan bahsediliyordu. Forumda aratınca Emre'nin epey önce WEBcomic olarak tanıttığını gördüm. Albüm olarak basılmış durumda ama ben tanıtıma bu başlık altından devam ediyorum. Belki konu Avrupa ÇRları bölümüne de taşınabilir.

KONU
Selim, Yeniçeri ordusunda teğmendir. Hayattan fazla bir beklentisi yoktur ve askeriyedeki görevini tamamladıktan sonra kendisini değişik çay karışımları hazırladığı işine vermeyi planlamaktadır. Ancak saray muhafızlarının sıradışı bir esir getirmesiyle tüm planları suya düşer. Kadının ismi Delilah Dirk'tür ve uzun süre tutsak kalmaya hiç niyeti yoktur...

2011 Ekiminde ilk albüm çıkmış, yani yeni sayılır, 2012 Ocağında ikinci albümün çıkması planlanıyor. Dili Fransızca. 

İLK İZLENİMLER
Resimlere baktığımda vasat bir çalışma gibi duruyor. Hikayede de gördüğüm kadarıyla bir farklılık ya da özenli bir araştırma gözükmüyor. Özetle, şimdilik bana sıradan bir ÇR gibi geldi ama Osmanlı topraklarında geçmesi açısından ilgi çekebilir.