Scalped - Çizgi Düşler

Başlatan emre ozdamarlar, 08 Eylül, 2011, 20:06:16

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ferzan

Scalped'ı takip eden dostlara naçizane tavsiyem, 10 kitabın da bitmesini beklemeleri yönünde olacak...Kesintisiz ve ardışık bir okuma ile alınan zevkin katlanacağına rahatlıkla kefil olabilirim...Hem öyküyü unutma, öyküden kopma ve yeni kitabın çıkmasını beklerken çileden çıkma gibi durumlarla bünyeler yıpranmamış olur...

İster DC/Vertigo dolaylı onay sorunları olsun, ister az satış dolaylı bir geciktirilme olsun, o ya da bu şekilde tamamlanacak bu seri ama süreç içerisinde bir avuç Scalped okurunun da bu durumu en az hasarla atlatması için bundan sonraki kitapları seri tamamlanmadan okumaması isabet olacak gibi görünüyor... ::)
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

Nightrain

Seri devam edecek mi, etmeyecek mi? Yetkili arkadaş lütfen bir şeyler söylesin. Boşuna beklemeyelim.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

çizgidüşler

Alıntı yapılan: Nightrain - 26 Ekim, 2016, 09:41:31
Seri devam edecek mi, etmeyecek mi? Yetkili arkadaş lütfen bir şeyler söylesin. Boşuna beklemeyelim.

Scalped dahil bitirildiği bildirilmediği sürece tüm serilerimiz devam edecek. Şu ana kadar bıraktığımız tek serimiz Saguaro. Buna 1 veya 2 italyan serisi daha eklenecek, ama hiçbir comics serisini bırakmayı düşünmüyoruz.
Bu arada; Scalped konusunda fuara bir sürpriz yapmak için uğraşıyoruz, umarım bu haber haklı tepkinizi biraz hafifletir.

Nightrain

Ay inş. Tamamlanmasını çok istiyorum.

Nightrain

Uzun zamandır ses soluk çıkmıyordu, fuarda sürprizi oldu:

kalidor

İlk 4 cildi okumuştum ama şu an hatırlamıyorum. Kim kimdi, mevzu neydi birisi bir zahmet özet geçebilir mi?
Crom! Ölüleri Say...

Nightrain

Ben de hatırlamadığım için son cildi tekrar okuyacağım. :'(

ferzan

En iyi sizler bilirsiniz ama, 10 cildin tamamlanmasını bekleyip arka arkaya okumanız yönünde bir kez daha nacizane bir öneride bulunacağım...Yoksa bu güzelim eser, her cilt arasına zaman gireceğinden alacağınız zevkin çeyreğini zor karşılar...Ondan sonra da ''Eh be bilader, bu muydu senelerdir çırpınıp yılmaz neferi olduğun çizgi roman..'' demeyin sonra... :) İddia ediyorum, hepsini biriktirip öyle okuduğunuzda %100'lük bir tatmin yaşamazsanız ben de bir şey bilmiyorum demektir...  ::)

Öte yandan, 5 cilt çıktı...Geriye kaldı 5 cilt daha...Darısı onların başına...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

Sakızlı Ohannes Paşa

Alıntı yapılan: ferzan - 16 Kasım, 2016, 17:08:34
    En iyi sizler bilirsiniz ama, 10 cildin tamamlanmasını bekleyip arka arkaya okumanız yönünde bir kez daha nacizane bir öneride bulunacağım...Yoksa bu güzelim eser, her cilt arasına zaman gireceğinden alacağınız zevkin çeyreğini zor karşılar...Ondan sonra da ''Eh be bilader, bu muydu senelerdir çırpınıp yılmaz neferi olduğun çizgi roman..'' demeyin sonra... :) İddia ediyorum, hepsini biriktirip öyle okuduğunuzda %100'lük bir tatmin yaşamazsanız ben de bir şey bilmiyorum demektir...  ::)

Öte yandan, 5 cilt çıktı...Geriye kaldı 5 cilt daha...Darısı onların başına...

İşte herkes böyle yapsa 3. cildi görmez seri :)

nocardia

Her cildi aldım ama okumaya başlamak için tamamlanmasını bekliyorum ben.

pearl jam

Ben her yeni ciltte bütün ciltleri baştan tekrar okuyorum zaten ve hiç de sıkılmadım.  :)

o zaman scalped la ilgili benim okuma tavsiyem de bu olsun: her yeni ciltte baştan okuyun, tekrar tekrar tadını çıkartın  :D

ferzan

Yooook, yanlış anlaşılmayayım...Çıktığı gibi alınsın ama arka arkaya okunsun demek istedim aslında...Ben bazı comicslerimde öyle yaptım ve yapmaya devam ediyorum...Saga, Batman, Chew, Masallar ve daha nicelerinde kitaplar çıktığı gibi satın alıyorum ama okuma konusunda en az 3 ya da 5 sayı birikene kadar sabrediyorum...Benim tavsiyem, seri bitince toptan satın alınması değil kesinlikle...Öyle bir değeri kalmaz, yayıncısı da illallah der zaten...Hani, kitapçıda değil de evde beklesin...Çıktıkça alınsın ama her sayının arasına en az 6 ay girecekse okunmadan kenarda birikedursun anlamında...Yukarıda bahsetmeye çalıştığım tastamam buydu...Aman diyeyim, ne alıcısını etkilemek, ne de okuruna yöntem öğretmek gibi bir niyetim yok...Sadece kendi yolumdan bahsedip es kaza önermiş bulundum... :) Paşa gönüller nasıl isterse öyle okunsun...

nicholaihel

Fuarda çıkan beşinci cildi büyük bir heyecanla edindim. Geç çıkarıyorsunuz diye de biraz çemkirdim. Bizim yayıncılar hiç altta kalmadıkları için yabancılar da cilt okumak için bekliyor falan dediler. Kötü kötü baktım. Dedim fasikül, dedim sizin ara verdiğiniz kadar mı sürüyor bir cilt toplanması orijnalinde... Neyse diyaloglar yazılı hale gelince sert oluyor, karşılıklı takıldık aslında :) Sonra dediler ki "bir hız vermeyi düşünüyoruz, sürprizler yapabiliriz." İnşallah dedim.

Şimdi bitirdim bu cildi. Önceki ciltlerde hatırladığım derin bir hikaye vardı. Hatta 3 ile 4 arası da uzun sürmüştü de dört cildi birden tekrar okumuştum. Şimdi eski ciltler yanımda değil. Hatırlar mıyım korkusu ile başladım ama aktı gitti. Biraz müstakil bir yönü de var cildin. Çift dikiş yapınca iskeleti de unutmamışım olayların. Çizimler, hikaye, vertigo kağıdı! Herşey on numara. Özlemişim. Böyle eserler beklerken neler neler okuyarak oyalamışız kendimizi meğer :) Bu seriyi herkes almalı.

Fuarda yukarıda bahsi geçen konuda konuşuldu. Derler ki "Hepsi çıksın da öyle alırızcı ekip de yayın işine zarar veriyor." Alın kardeşim, dursun. Parça parça alın, toptan okuyun :) Olmaz mı?

Ahmet Oktay

Aslında yukarıda da, hepsi çıksın öyle alırım değil, parça parça alırım bitince toptan okurum denmişti. Ki bende aynı düşüncedeyim. Mesela Çelik Simyacı'da bunu yaptım. Baktım belli bir yayın periyodu yok, 4. ciltten sonra bıraktım okumayı. Yeni cilt çıktıkça aldım ve bu ay seri tamamlandı. Ocak tatilinde seriyi baştan sona okuyacağım inşallah.

panthei

Hepsi çıksın alırım, yayımcıların yarım bıraktığı seriler yüzünden türemiş bir davranış biçimidir, bunu da atlamamak lazım. Xforce eksik sayı noldu sormak lazım ÇD'lere