Ödüllü Eylül 2011 konusu

Başlatan rumar80, 15 Eylül, 2011, 20:14:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Zaman su gibi geçti ve ayın ortasına geldik. Yeni bir ödüllü konu ile birlikteyiz. Son günlerdeki gerilimi bir atalım üzerimizden. Havada aşk kokusu hissedelim.
   Sayısız çizgi roman okuduk. Maceranın yanında romantizm de mevcuttu. Peki sizce en ideal çizgi roman çifti hangisi idi?
   Tommkis-Suzy
   Kaptan Swing-Betty
   Martin amca-Diana
   Conan-Belit/Zenobia
   Kızılmaske/Diana

Ya da.....?
   Sonbaharın düşen yaprakları arasında aşkın rüzgarına kapılalım. (Sezen Cumhur Önal gibi oldu  ;) :D)

rumar80

Gelenek bozulmasın:
   Benim için ideal çift Peter Parker/Mary Jane Watson'dır
   Sıradan sorunları olan sıradan olmayan bir genç, ilk baştan itibaren onun sırrını bilip bununla mücadele eden.Zamanı gelince de sonuna kadar destekleyen güçlü ve güzel kadın.

yalcinerol345

Conan-Belit aşkı benim için en büyük.Öyle ki,Bir yerde okumuştum.Conan, onun için, "aldatmadığım tek kadın", demişti.
       Belit'in de şöyle bir lafı vardı:"Ben ölmüş sen yaşıyor ve savaşıyor olsan yerin dibinden kalkar sana yardıma gelirdim"ve Belit sözünü tutuyordu..

yalcinerol345

Hatta Belit hem beni hem de rahmetli dayımı öyle etkilemiştir ki,ikimizin de kızımızın ikinci ismi resmen Belit'tir.

kültürelgüncel

Ben, Martin Mystere & Diana çifti diyorum.
Tüm zıt özelliklerine karşın, birlikte ve mutlu olmayı başardıkları için...

hennessy

Alıntı yapılan: kültürelgüncel - 15 Eylül, 2011, 21:00:44
Ben, Martin Mystere & Diana çifti diyorum.
Tüm zıt özelliklerine karşın, birlikte ve mutlu olmayı başardıkları için...

Martin forever..............
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

Güzel bir konu seçmişsiniz Umar Bey, tebrik ederim.

Bana da hediyeyi açıklamak düşer,

Kazanan 1 kişiye, Tom Braks 1-2-3-4

HOZ'un çıkardığı 4 Kalın cilt "rumar80" sponsorluğunda hediyemizdir.

En sevdiğim çifte gelince;

Teks - Kit Carson dermişim.   :)

Şaka şaka Teks'ciler kızmayın.

Oyum Conan ve Belit'e.

hennessy

I love you Martin-Diana (Java)

Evet hissediyorum bu sefer bana çıkacak hediye.

Hiç okumadım bu adamı bize her yer inönü bize heryer trabzon :)

hennessy

En sevdiğim çifte gelince;

Teks - Kit Carson  :)  dermişim.

yakışır abi :)

V

JuDaS-Vivian!..Nedeni bende kalsın...
"İstemem,eksik olsun.."

hennessy

Alıntı yapılan: JuDaS - 15 Eylül, 2011, 21:11:27
JuDaS-Vivian!..Nedeni bende kalsın...

Sevgili Judas nedenler açıklanacak ki bizde bilelim sanki egemen oldu iron man diyor spiker

HacıGeraltEmmi

Peter Parker/Mary Jane diyorum ben. Ama bi tarafım da Conan / Belit desen ölürmüsün diyor ;D

siyahderikoltuk

Sonradan sekteye uğrasada; Cyclops - Jean Grey diyorum bende :) ..

gamlıbaykuş

Bu konuda Conan ve Belit aşkını tek geçerim. Peter ile Mary Jane de iyidir ama olsun. Amra ile Belit'in yeri ayrıdır. Ayrıca bu aşkın yaşandığı maceralar, en sevdiğim Conan macerlarıdır. Finalde Belit ölünce dağ gibi Conan'ı bir 70'liği bir dikişte bitirecek halde görünce, oturdum ben içtim. Bir ara okuduğum Conan maceralarında Conan ile Kızıl Sonya'nın da büyük bir aşk yaşamalarını istesemde pek bir yol alamadılar...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

ferzan

Kesinlikle Conan ve Belit...Belit'i bazı durumlarda çok güzel idare ediyor Conan,adeta dengeliyor ama Belit'in bir öfke krizi esnasında Conan'ın alttan almasını fırsat bilip de hepten coşmaya kalktığında,barbarımızın tek bir bakışı yetiyor,ilişkide patronun kim olduğunu hatırlatıyor...Tüm hırçınlığına rağmen Belit'in içindeki kadın devreye giriyor,barbarın omzuna yaslanıp hüngür hüngür ağlıyor...Adamsın Conan... :)
    Diğer yandan,çok fazla okumasam da Martin ve Diana ilişkisini okuduğum kadarıyla çok heyecan verici bulmuyorum ama toplamaya başladığımda fikrim değişebilir...Peşin konuşmamak lazım...
    Tommiks-Suzi ilişkisi tam bir ergen cilveleşmesi gibi geliyor,aynı hissi Kaptan Swing ve Betty çiftinde de yaşıyorum...Halbuki Türklerin çevirdiği Kaptan Swing filmine bakınız,nasıl da hakkını veriyordu kaptanlığın Swing... ;D Keza,Blek'e hiç girmiyorum bile...Neymiş,bir kadınla başetmektense 100 yerliyle dövüşmeyi yeğlermiş...Haydi oradan,şöyle böyle misin demezler mi adama o iri cüsseye rağmen?Vallahi değil 100, 2 yerliyle bile dövüşmem,kadınımla uğraşırım daha iyi...100 apaçiyle(!) dövüşürsem tek bir sebep için dövüşürüm,o da sokakta sevdiceğimi taciz edip rahatsızlık verirlerse...Dövüşmek ne kelime,Conan'ı bile ağlatırım kıskancından... ;D Derler ki şehirde bir Ferzan,sevdiceğine laf atıldığında 10.000 kaplan gücündedir... 8)
    EsseGesse'yi de kafadan elediğimize göre,comicslerden en tuttuğum ilişki Parker-Watson ilişkisi...Mary Jane esaslı kız ama,helal olsun...Eski okuduklarımdan hatırladığım kadarıyla çekip çeviriyordu Parker'ı...Tabi olmazsa olmaz kız kaprislerini bir kenara bırakırsak...
    Şu ana kadar okuduğum 5-6 Corto Maltese albümünde,Corto'nun yalnız,melankolik ve romantik halini de seviyorum,net bir partneri olmasa da okurken resmen romantikleştiriyor adamı...Onun geçmişinde olup da bu kadar iz bırakan kadını da merak etmiyor değilim,belki diğer albümlerde daha fazla bahsi geçiyordur...
    Yerlilere geçersek,sanırım verebileceğimiz tek adam akıllı örnek Karaoğlan-Bayırgülü ilişkisi...Açıkçası ben bu ilişkiyi pek sağlam bulmuyorum...Eyvallah,Karaoğlan yakışıklı,yapılı,Bayırgülü hep sadık kaldı ona ama aynısını Karaoğlan için diyemeyiz...Bu daldan dala konmalar,ağzı açık ayran delisi(Balaban'ın tabiriyle) tavırlar pek hoşuma gitmiyor...Halbuse Conan daha zampara ama Karaoğlan'da sırıtıyor.Karaoğlan'ın çapkınlığı değil,Bayırgülü'yle olan ilişkisinden bahsediyorum.Bir de ne hikmetse tarlada falan çalışırken maceranın sonunda Karaoğlan Bayırgülü'nü atının terkisine alıp Durdu Kadın'ın tek göz hanesine götürüyor,Durdu Kadın da mutlu mesut bakıyor arkalarından,hatta dedikodusunu yapıyorlar diğer köylülerle...Bu ne biçim iş yahu,Karaoğlan bu kadar yol yordam bilmez biri mi?Yalaz usta bazen öykülerde kendiyle çelişebiliyor...Yalnız Baybora'nın şu sözüne bayılıyorum...Ötügen'in Çağrısı'nda,Karaoğlan'a kancayı atan Çingene falcı Aleksandora,ilerleyen bölümlerde Baybora'yı gözüne kestiriyor ama koca yiğit hiç oralı olmuyor...
    Aleksandora : ''Güzel adamsın Baybora,yaşına göre hiç de fena sayılmazsın...''
    Baybora : ''Ağır ol kızım,ben Karaoğlan'la aynı çanağa kaşık sallamam...''
    Bu yüzden Baybora'yı tek geçerim öykülerde,sen de adamsın Baybora... :)
    Lafı çok uzattım,biraz da konu dışına çıktım ama hazır yeri gelmişken içimi dökeyim dedim...Çok güzel bir konuymuş ya...

Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com