Ödüllü Eylül 2011 konusu

Başlatan rumar80, 15 Eylül, 2011, 20:14:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alan ford

Harlan ve Tesla arasındaki imkansız aşk , Kurjak'ın Tesla'yla birlikteliği, ama bir yandan asıl adamın Harlan olduğunu bilmesi falan. En ideal değil belki ama beni en çok hüzünlendiren aşk hikayesi.

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

lemazmatik

FerdiFon

Bende  Kızılmaske  Ve Diana Diyorum ...
Başlarda   Diana İle Zaman Zaman Ayrı Mekanlarda Olsalarda Daha Sonra  Evlenmiştiler Resmi Nikahları Olup Hatta Mandrake Ve Abdullah'ta  Düğünlerine Gelmişti   :)  Son Dönemde  Ağaçların Üzerinde Devasa Bir Şato Gibi Evde Çocukları  Heloise Ve Kit İle Birlikte  Mutlu Bir Yaşamları Var ...

aaciltan

Bence de en karizmatik ve gizemli aşk fantom ile diana arasında idi... Düşünsenize birisi Amerika'da, diğeri ise Bengali'nin balta girmemiş ormanlarında... Ama yine de sevgileri bitmedi ve birleştiler, yuva kurdular. Çoluk çocuğa karıştılar, dinlemediler çizgi roman kahramanı imiş falan, içlerinden geçeni yaptılar, helal olsun valla =:))

Mister NO

Tabii ki ben (Mister NO) ve Arkeolog Patricia Rowlands  ;D

Aksi halde

Forumda kullandığım resme ayıp olurdu  ;)

kalidor

Tabii ki Conan ve Belit diyorum. Her ne kadar Conan'ın tek tabanca devam etmesini istediğim için Belit'in ölümüne pek üzül(e)mesem de Belit, Conan'ın yaşamında Zenobia'dan bile değerlidir. Öyleki Belit'in ölümünden 1 sene sonra Belit'in öldüğünü bilmeden arkasından sallayan Sonja'ya tokatı indirmiştir. Bu tokat tabii ki dişi şeytanı delirtmiş ve  Conan'la düelloya girmesine yolaçmıştır. Conan biraz şansının da yardımıyla Sonja'yı yenmiş fakat Sonja'yı elde etme fırsatını aklına Belit gelince geri çevirmiştir. Bu macerayı hatırlarsanız düellodan sonra Conan Sonja'yı kucaklayıp handa üst kata çıkartır. Sonja ise çaresizce kendini teslim etmiştir. Aslında o da dünden razıdır da yiğitliğe b*k sürdürmemek için "Bundan zevk alacağımı sanma" gibilerinden laflar etmektedir. Ayrıca bu hikayede Conan Belit'i okyanusun dibinden çıkartıp yeni bedende hayat bulması için arkadaşı Red Sonja'yı da umarsızca kurban edecekti de İbis rahibi Conan'ı dürterek vazgeçirmişti. Conan ihtiyarlayıp geçmişi yad'ettiği maceralarında da muhakkak Belit'i anar.
Crom! Ölüleri Say...

ferzan

Conan'ın kılıç dövüşünde Sonja'yı yendiği ve Sonja'nın kendini teslim ettiği halde Conan'ın duygusala bağlayıp Sonja'ya el sürmediği bu maceranın adını,sayısını,hatta hangi seride olduğunu öğrenebilir miyim acaba?
    Devrim niteliğinde maceraymış,nasıl oldu da okumamışım... ;D
    Alfa'dan çıkan Red Sonja fasiküllerinden birinde yan rolde olan Conan'ın bir macerada kendi isteği dışında bir varlıkla çiftleştirildiğini ve Sonja'nın sonradan Conan'ın üzgün halini farkedip olan biteni sorması üzerine barbarın celallendiği öyküden sonra en enteresan Conan maceralarından biri olacak bu benim için...Hatta sevgili Kalidor,mesajında bahsettiğin iki maceranın da künyesini isteyeceğim...Konuyu dağıtmayacaksa ve başka merak edenler olacaksa buradan,yok konu dağılacaksa özelden de alabilirim...
    İhtiyarlık dönemi maceralarından birinde son olarak Red Sonja'yla karşılaştığını hatırlıyorum...Sonra beraber son bir vurguna girişmişlerdi...Conan,kral olduğu halde sırf canı sıkıldığı ve şimdilerde 40 yaşını aşmış ve daha da güzelleşmiş olan eski silah arkadaşıyla biraz daha vakit geçirmek istediği için bu maceraya girmişti...Hatta soyacakları tekneye gizlice yaklaşırken Conan gene dayanamayıp Sonja'yı su altından taciz etmeye kalksa da,kızıl ablamızın şık bir tekmesini kafasına yemeden rahat etmemişti... :)
    Ömür adamsın Conan...Gece gece aşka geldim...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

pizagor

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 15 Eylül, 2011, 20:38:31
       Conan-Belit aşkı benim için en büyük.Öyle ki,Bir yerde okumuştum.Conan, onun için, "aldatmadığım tek kadın", demişti.
       Belit'in de şöyle bir lafı vardı:"Ben ölmüş sen yaşıyor ve savaşıyor olsan yerin dibinden kalkar sana yardıma gelirdim"ve Belit sözünü tutuyordu..

Conan Belit'i aldatmıştı diye hatırlıyorum... Sarı dalgalı saçlılardan oluşan ve antik Yunan site devletlerini çağrıştıran tiplerden oluşan bir grupla karşılaşıyor ve arada bir sarışınla münasebeti olmuyor muydu? Hatta hikayenin adı İskenderli birşey değil miydi?

Bebek ve uykusuzluk kötü şey, mantar ediyor adamı! Hafiza da kalmadı...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

yalcinerol345

Alıntı yapılan: pizagor - 16 Eylül, 2011, 08:53:22
       Conan-Belit aşkı benim için en büyük.Öyle ki,Bir yerde okumuştum.Conan, onun için, "aldatmadığım tek kadın", demişti.
       Belit'in de şöyle bir lafı vardı:"Ben ölmüş sen yaşıyor ve savaşıyor olsan yerin dibinden kalkar sana yardıma gelirdim"ve Belit sözünü tutuyordu..

Conan Belit'i aldatmıştı diye hatırlıyorum... Sarı dalgalı saçlılardan oluşan ve antik Yunan site devletlerini çağrıştıran tiplerden oluşan bir grupla karşılaşıyor ve arada bir sarışınla münasebeti olmuyor muydu? Hatta hikayenin adı İskenderli birşey değil miydi?

Şu anda kitaplara bakma fırsatım yok,ama o macerada şöye bir yazı hatırlıyorum."Birden düşündü,Belit onun nesiydi?".

pizagor

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 16 Eylül, 2011, 09:21:00

Şu anda kitaplara bakma fırsatım yok,ama o macerada şöye bir yazı hatırlıyorum."Birden düşündü,Belit onun nesiydi?".

Umar birazdan son noktayı koyar... Eminim kare kare anlatacak kadar hatırlıyordur hikayeyi :)

kalidor

Alıntı yapılan: ferzan - 16 Eylül, 2011, 01:46:14
    Conan'ın kılıç dövüşünde Sonja'yı yendiği ve Sonja'nın kendini teslim ettiği halde Conan'ın duygusala bağlayıp Sonja'ya el sürmediği bu maceranın adını,sayısını,hatta hangi seride olduğunu öğrenebilir miyim acaba?
    Devrim niteliğinde maceraymış,nasıl oldu da okumamışım... ;D
    Alfa'dan çıkan Red Sonja fasiküllerinden birinde yan rolde olan Conan'ın bir macerada kendi isteği dışında bir varlıkla çiftleştirildiğini ve Sonja'nın sonradan Conan'ın üzgün halini farkedip olan biteni sorması üzerine barbarın celallendiği öyküden sonra en enteresan Conan maceralarından biri olacak bu benim için...Hatta sevgili Kalidor,mesajında bahsettiğin iki maceranın da künyesini isteyeceğim...Konuyu dağıtmayacaksa ve başka merak edenler olacaksa buradan,yok konu dağılacaksa özelden de alabilirim...
    İhtiyarlık dönemi maceralarından birinde son olarak Red Sonja'yla karşılaştığını hatırlıyorum...Sonra beraber son bir vurguna girişmişlerdi...Conan,kral olduğu halde sırf canı sıkıldığı ve şimdilerde 40 yaşını aşmış ve daha da güzelleşmiş olan eski silah arkadaşıyla biraz daha vakit geçirmek istediği için bu maceraya girmişti...Hatta soyacakları tekneye gizlice yaklaşırken Conan gene dayanamayıp Sonja'yı su altından taciz etmeye kalksa da,kızıl ablamızın şık bir tekmesini kafasına yemeden rahat etmemişti... :)
    Ömür adamsın Conan...Gece gece aşka geldim...

Sevgili Ferzan bu macerayı 14'lük Red Sonja dizisi içinde okumuştum fakat öykü büyük ihtimal Conan'a ait diye düşüyorum. Akşam eve gidince hangi sayı olduğuna bakarım. Hatta bulabilirsem orjinal sayıya da bakarım. Bu arada Conan'ın ahir ömründe Sonja'yla son karşılaşması ve vurgun için gittikleri gemiyi anlatan hikaye de dediğin gibi güzeldir. Conan'ın tacizi ve Sonja'nın tekme sahnesi de eğlencelidir :D
Crom! Ölüleri Say...

kalidor

Maceranın adı "Kayıp İskender Vadisi". (The Lost Valley of Iskander) 204'lük seri. Sayı: 20 (Orijinal Sayı: CTB79) (Roy Thomas-Howard Chaykin-Ernie Chan). Kara Kıyıların Kraliçesi serisinde de bulunabilir.
Crom! Ölüleri Say...

pizagor

Alıntı yapılan: kalidor - 16 Eylül, 2011, 09:48:45

Maceranın adı "Kayıp İskender Vadisi". (The Lost Valley of Iskander) 204'lük seri. Sayı: 20 (Orijinal Sayı: CTB79) (Roy Thomas-Howard Chaykin-Ernie Chan). Kara Kıyıların Kraliçesi serisinde de bulunabilir.

Peki Conan'ın sarışın bir hanımla münasebeti olmuş muydu?

tabi burada aldatmaktan kastedilen nedir, illa fiziksel bazda mı olmalı yoksa duygusal bir yakınlaşma da aldatma sınıfına dahil edilebilir mi?

BAHADIR

Yaşlandık vesselam,artık beyin eski maceraları ve aşkları hatırlamakta zorluk çekiyor...Ben kendi aşklarımı bile unuttum...(İlk aşk hariç...Allahtan hanım buralara girmiyor...)

Ama çizgiroman konusunda aşkların en güzelleri her halde ölümsüz olanlardır...

Bunlardan ilk Sevgili Engin'in dediği gibi "JuDaS-Vivian" aşkı,Judas'ın içinde biriktirdiği aşk ve suçluluk duygusu ile geçen bir ömür...

İkincisi "Tex ve (Carson değil tabi ki) Lilith" aşkı...Dillere destan bir aşk ,neredeyse efsane olmaya yüz tutmuş...

Üçüncü olarak Nathan - Laura Lorring aşkıda suçluluk duygusu ile ölümsüzleşen aşklardan biri

Tüm bunların yanında Zagor-Frida Lang aşkını direk geçtim...Sonuçta Frida bir avrupalı ile evlendi...Koskoca Zagor güzeller güzeli Gambit dururken kalkıp dul birini alacak değil ya...Ama ikisini bir idare edebilirse Kaptan Fishleg'in kızı Virgina'da fena değil hani  ;D

Birde tek gecelik aşkların adamı Dylan-Bree aşkı (Dylan o or...ya nasıl aşık olduysa artık...)

Tek gecelik aşklar konusunda Mister No'mu yoksa Dylan mı daha bahtsız bilemiyorum...Gerçi Mister No sürekli terkedileni...Dylan ise kaybedeni oynuyor ama sonuçta aynı kapıya çıkıyor...

Essegesse'lerde ki aşklar konusu da başlı başına platonik aşklar sınıfına girer ki onlar bizim sınıfımıza girmiyor sanırsam... ;)

Son olarak bu kadar fumetti'nin yanına Frankofon yazmadan olmaz...Aklıma ilk gelende beyaz adamın elinden kurtarıp evlendiği ve çoluk çocuğa karıştığı Buddy-chinook aşkı var...

Bunları arasında tek geçilecek bir aşk var mı? Onu pek düşünmedim...

Sevgiyle kalın...Aşksız kalmayın...

kalidor

Thorgal ve güzeller güzeli viking prensesi Aarica'yı da unutmayalım. Çocuklukları bile beraber geçmiş sevgililerimiz aşklarını 2 güzel çocukla da süslemişlerdir. Aarica Thorgal hafızasını yitirdiğinde yaptıkları ile de ne kadar fedakar bir kadın olduğunu göstermiştir.

Crom! Ölüleri Say...