Ödüllü Eylül 2011 konusu

Başlatan rumar80, 15 Eylül, 2011, 20:14:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

rumar80

Sevgili Java,
   Geçen ayki ödüllü konumuz bunun üzerine idi. İstersen bir bak.

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,3772.0.html

DAMPYR

Tamamdır Ben o konuyu görmemişim. benim cevabıda o foruma taşırmısınız....... :)

s.b

Yav arkadaşlar biliyorum çok geç oldu ama ne yapayım. Ödül için çok teşekkürler. Tom Braks'ların 1,2,3 ve 4. sayıları kitaplığımda parlıyor.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

gamlıbaykuş

Alıntı yapılan: s.b - 16 Ekim, 2011, 20:19:17
Yav arkadaşlar biliyorum çok geç oldu ama ne yapayım. Ödül için çok teşekkürler. Tom Braks'ların 1,2,3 ve 4. sayıları kitaplığımda parlıyor.

Abi tebrikler. Tombraks'ları eminim ki önceden okumuşsundur ama ben yine de keyifle okumalar dilerim...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

s.b

Evet abi. Daha önce okumuştum. Kitaplıkta çifter çifter duruyorlar.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

V

Alıntı yapılan: gamlibaykus - 16 Ekim, 2011, 20:26:25
Alıntı yapılan: s.b - 16 Ekim, 2011, 20:19:17

Abi tebrikler. Tombraks'ları eminim ki önceden okumuşsundur ama ben yine de keyifle okumalar dilerim...
Alıntı yapılan: s.b - 16 Ekim, 2011, 20:29:35
Evet abi. Daha önce okumuştum. Kitaplıkta çifter çifter duruyorlar.

Ekrem Tom Braks'ları kibarca istiyor Sami Abi!.. ;D
"İstemem,eksik olsun.."

gamlıbaykuş

Yok abi ya ben de Tombraksın ilk 5 cildi de mevcut. Yine de teşekür ederim :)
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

kadri kerem

Sonja'nın belirli bir çizimi yok galiba. Farklı farklı bir dolu çizimine rastladım.  ???

kalidor

Sonja'nın ana olarak 2 farklı çizimi vardır. Birincisi Barry "Windsor" Smith tarafından ilk kez çizgiromana uyarlanması sırasındaki çizimleridir. Zamanında hem Roy Thomas'a hem de BWS'e ödül kazandırmış "Song of Red Sonja" adlı  öyküyü renkli olarak kroniklerin 4. cildi içinde de okumuştuk. BWS'nin tüm kadın çizimleri gibi Sonja'da gayet naiftir.  İkinci ve aşina olduğumuz çizim ise Frank Thorne'a aittir ve tam anlamıyla kılıçlı dişi şeytan konseptini çizgiroman dünyasına kazandırmıştır. Fakat Sonja'ya devrim olan "metal bikini"yi  ise ünlü İspanyol çizer Estaban Maroto (kendisini bazı Brendon öykülerinde de görmekteyiz) giydirmiştir.

Frank thorne 1970'li yıllarda çizgiroman festivallerinde bir parodi olarak yapılan Red Sonja'ya benzeme yarışmalarında da bizzat büyücü rolünde oynamıştır. Google'dan Red Sonja diye arattırdığınızda çıkan siyah beyaz resimler bu döneme aittir. Alfa'nın 200 TL'lik ve 14 sayılık 2. Red sonja serisinde bizzat bununla ilgili bir öykü bile vardır. (bkz. 3 resim yukarıda) Tabii bu dönemlerden aynı zamanda çizgiroman senaristi olan Wendy Pini'yi de unutmamak lazım.

Crom! Ölüleri Say...