Daredevil Sarı - Marmara Çizgi

Başlatan hanac, 18 Eylül, 2011, 18:46:25

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Hayal Kahvem

Size bir şey söyleyeyim mi, tesadüfen elime sarı DAREDEVIL geçti. Ölen sevgilisine mektup yazan romantik avukat Mr. Murdock fena halde ilgimi çekti.
Tim Sale'dir bu kitaba yönelmeme sebep tabii ki... Görme engelli bir çizgi roman kahramanı hakkında yazı yazarım illa ki...

Ben şimdi duramam, mavi ve gri çizgi romanları da bulmam ve okumam gerek.  :)

O değil de, Karen Page neden öldü peki...  :'(

rumar80

Türkiye'de de yayınlan DD serisinde Bullseye tarafından öldürüldü.

Hayal Kahvem

Teşekkür ederim Rumar80,
Hımm... Dare Devil geçmişine yolculuk yapmam gerekecek demek ki...
Sevdim ben bu çizgi romanı.

omega red

renkler serisinin kesinlikle en iyisi. Hikaye çok dokunaklı, çizimler ve renkler tablo gibi...
arkabahçe'nin yayınladığı korkusuz kitabını da beğenmiştim. Daredevil'in orijin hikayeleri çok başarılı oluyor.

rumar80

Daredevil'ın dönem dönem çok güzel maceraları vardır. Frank Miller'ın yazıp bize Elektra'yı sunduğu dönem, Born again macerası ilk aklıma gelenler.
   Yeni dönemde de Brian Michael Bendis ve Ed Brubaker'ın yazdıkları maceralar güzeldir.
   Yeni basılan Daredevil serisi için de oldukça başarılı diyorlar ama maalesef okumadığım için yorum yapamıyacağım.

pizagor

Alıntı yapılan: rumar80 - 21 Nisan, 2012, 21:06:24
  Türkiye'de de yayınlan DD serisinde Bullseye tarafından öldürüldü.

Sevgili Umar'ın bahsettiği bu 4 cildin ilk ikisinde Karen Page ile ilgili bayağı bir bilgi var. Daha önce de yazmıştım, bu 2 ciltten sonraki sayılarda Matt bir video dükkanındayken yine Karen'e yapılan ve onun farklı bir yönüne yapılan atıf var... Var var var... Ancak Daredevil Sarı'dan sonra farkettiğim bu seriye keşke zamanında ilgi gösterseymişim....
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

pearl jam

İlk defa Daredevil okudum. Okuduğum en iyi çizilmiş comicslerden biriydi kesinlikle, fasikül kapakları, renklendirme.. gerçekten birinci sınıf bir iş çıkmış ortaya.

Daredevil kör olması sebebiyle bana pek gerçekçi gelmeyen, hiç okumama rağmen yakın hissetmediğim bir kahramandı. Bu kitap sayesinde fikrim değişti diyebilirim rahatlıkla. Kitaptaki hikaye anlatım tarzını Batman' e benzettim biraz. Zaten gerçek yarasa adam Daredevil bence, batman kendisine başka bir isim bulsun :)

Neticede Amerikan süper kahramanlarına mesafeli yaklaşan biri olarak harika çizimleri ve dokunaklı hikayesiyle çok sevdiğim bir kitap oldu Daredevil sarı. Herkese tavsiye ederim.

hanac

Daredevil Sarı'yı bitirdim.

HSD (Hulk Sevenler Derneği) üyesi olarak itiraf emeliyim ki, Hulk Gri'den iyi idi.

Sırada Örümcek Mavi var, bakalım o nasıl.

Bu arada bu Daredevil nasıl geziniyor yukarılarda, elindeki sopadan bir ip mi çıkıyor ?

Orasını tam mantıklı bulamadım.

pizagor

Alıntı yapılan: hanac - 29 Nisan, 2012, 13:38:19
Daredevil Sarı'yı bitirdim.

HSD (Hulk Sevenler Derneği) üyesi olarak itiraf emeliyim ki, Hulk Gri'den iyi idi.

Sırada Örümcek Mavi var, bakalım o nasıl.

Bu arada bu Daredevil nasıl geziniyor yukarılarda, elindeki sopadan bir ip mi çıkıyor ?

Orasını tam mantıklı bulamadım.

Dostum dinlemedin ki şu kardeşini, Renkler serisinin zayıf halkası Hulk Gri diye diye dilimde tüy bitti :)

Benim sıralamam 1. Daredevil Sarı - 2. Örümcek Adam Mavi - 3. Hulk Gri...

Örümcek Adam Mavi'nin son sayfalarına dikkat, gözünden birkaç damla süzülürse, utanma onu da paylaş...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

Al Simmons_Spawn

Daredevil Marvel'da en sevdiğim karakterlerden biri olmasına rağmen her ne kadar çizimleri ve renklendirme hoşuma gittiyse de konu olarak pek beğenmedim. Aslında bunda en büyük etki bence Daredevil'in gerçek aşkını her zaman Elektra olarak görmem olabilir. Hal böyle olunca da Örümcek Adam Mavi'deki duygusallığı yaratamıyor. Hulk Gri'yi de merak ediyorum bakalım. En kısa zamanda onu da okuyacağım.

rumar80

Benim için renkler serisinde hikaye olarak en güzeli Daredevil sarı'dır.
   Marmara'nın renkler serisi içinde en çok satanı da (ne kadarsa) oymuş.

dorukgs

Daredevil sarı gerçekten de çok güzeldi.Daredevil in ortaya çıkışını ayrıntısı ayrıntısına anlatıyordu.Benim için renkler serisinden en güzeli Spiderman mavi de olsa bu da epey güzeldi :)

s.b

Dün aldım bu sarıyı. Belki akşama okuyabilirim.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

sulkesen

omega red nick'li arkadaşıma aynen katılıyorum renkler serisinin en iyisi hikaye, kurgu anlatım çok çok iyi

s.b

"Sanki kalbin benimkinin içinde atıyor gibiydi". Karen için bunları hisseden aşık bir Daredevil. Duygusal bir senaryo. Muhteşem bir Daredevil okumak için daha ne bekliyorsunuz.
Bana sorarsanız tek engel 30 tl lik etiket fiyatı.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN