Çizgi Roman Macera Listeleri İçin Göreve Hazır mıyız?

Başlatan Mister NO, 20 Eylül, 2011, 14:35:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mister NO

Arkadaşlar

Son 10 yılı saymazsak öncesinde yayınlanan bir çok çizgi romanın bir sıra takip etmeden gelişi güzel yayınlandığını görüyoruz.Defalarca tekrar eden seriler,yarıda bırakılanlar,ciltlenenler,albüm yapılanlar.Geldiğimiz noktada bir çoğumuz kendimizce listeler yapıyor,yapılanları bir araya getirmeye çalışıyoruz.

Bu siteye üye olduğumdan beri macera listelerini inceliyorum.Çok yetersiz ve eksik bir çok çizgi roman serisi var.(Bir de daha önce paylaşılan ancak açılmayan dosyalar var)Listelerin yeterli olmaması nedeniyle bazı çizgi romanları macera bazında biriktirmek bile çok kolay değil.Bazı seriler ise farklı tekrar etmeyen maceralardan oluşabiliyor.Bu durum ise bizler gibi eski serileri biriktiren ya da macera bazında kolleksiyon yapanların işini zorlaştırıyor.

Üye sayısının 370 lere ulaştığı,sıkı çizgi roman kolleksiyoncularının,bu konunun duayeni olabilecek sahaf arkadaşlarımızın olduğu bu sitede bilgilerimizi paylaşır,listelerimizi birleştirirsek herkes için faydalı bir paylaşım olacağını düşünüyorum.

Elimizde bulunan eski serilere bakarak sitedeki eksikleri tamamlayabilir,hali hazırdaki listeleri paylaşabiliriz.

İstanbul içinde olanların sahaflara ulaşması,gerekli bilgileri edinmesi diğer şehirlere göre daha kolay.Bu paylaşımların biz çizgi roman severleri daha da kaynaştıracağı,birlikten kuvvet doğar ilkesinden,birlikten çok güzel listeler oluşturulacağına hiç şüphem yok.

Elimizden geldiğince listeleri güncellemeye,ulaştığımız bilgi ve listeleri paylaşmaya çalışalım.

Hepimiz bir yerlerinden tutarsak bundan önceki çalışmalardan çok daha iyilerini oluşturabiliriz.

DAMPYR

Alıntı yapılan: Mister NO - 20 Eylül, 2011, 14:35:34
Arkadaşlar

Son 10 yılı saymazsak öncesinde yayınlanan bir çok çizgi romanın bir sıra takip etmeden gelişi güzel yayınlandığını görüyoruz.Defalarca tekrar eden seriler,yarıda bırakılanlar,ciltlenenler,albüm yapılanlar.Geldiğimiz noktada bir çoğumuz kendimizce listeler yapıyor,yapılanları bir araya getirmeye çalışıyoruz.

Bu siteye üye olduğumdan beri macera listelerini inceliyorum.Çok yetersiz ve eksik bir çok çizgi roman serisi var.(Bir de daha önce paylaşılan ancak açılmayan dosyalar var)Listelerin yeterli olmaması nedeniyle bazı çizgi romanları macera bazında biriktirmek bile çok kolay değil.Bazı seriler ise farklı tekrar etmeyen maceralardan oluşabiliyor.Bu durum ise bizler gibi eski serileri biriktiren ya da macera bazında kolleksiyon yapanların işini zorlaştırıyor.

Üye sayısının 370 lere ulaştığı,sıkı çizgi roman kolleksiyoncularının,bu konunun duayeni olabilecek sahaf arkadaşlarımızın olduğu bu sitede bilgilerimizi paylaşır,listelerimizi birleştirirsek herkes için faydalı bir paylaşım olacağını düşünüyorum.Elimizden geldiğince listeleri güncellemeye,ulaştığımız bilgi ve listeleri paylaşmaya çalışalım.

Hepimiz bir yerlerinden tutarsak bundan önceki çalışmalardan çok daha iyilerini oluşturabiliriz.

Hay çok yaşıyasın Mister No Ben bunu sık sık tekrarlıyorum .Ben bulabildiğim kadarını yapmaya çalıştım Elbirliği yaparsak listeleri tamamlıyabiliriz.(yeni çıkanlarda sorun yok ama özellikle Tay Yayınlarında zorlanıyorum)...... ???

yunusmeyra

Bu çağrı ve yardımı tüm çizgi roman site, e-dergi, forum, blog ortamlarına yayıp toplanan dökümleri ara ara uygun dosya formatında ilan etmek mükemmel olur..

Hele hele bazı çocuk dergileri içinde bunlar yapılabilir.. Herkes elindekileri ve ulaşabildiği sahaf, koleksiyoner, farklı forum ve siteden edinilen bilgilerini onların da isterlerse adlarını vererek ortaklaştırmalı ve bir bilgi havuzu oluşturmalı..

Bunca kişi çizgi roman üstüne konuşurken artık 2011 yılında bu işi başarabilmeliyiz..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

hanac

Ben her türlü desteğe varım.

Excel dosyaları zamanla sorun çıkarıyor.

En güzeli JAVA 30.000 arkadaşımızın yaptığı gibi mesajla bunları yazmak.

drfuhrer

valla gerek iş,gerekse bulunduğum bölge itibariyle olaya pek katkı sağlayamayacak olsam bile;arkadaşların sayesinde benim durumumda olanlar için harika bir haber bu..
umarım duayen arkadaşlar bu olaya bi el atarlar da,biz de ona göre harekete geçebiliriz...

Mister NO

Geçen 6 yıl içinde pek de göreve hazır olmadığımız anlaşılıyor.

Bu konuda neredeyse hiç katkı yapılmadı.

Gerçi hoş eski serileri biriktiren bir avuç kişi kaldık. Çoğunluk bunlarla ilgilenmiyor bile.

O halde listeye falan da gerek kalmıyor zaten.

Animvader

Kendi adıma bu şekil iki liste oluşturdum, Nathan Never ve Dylan Dog, açıkçası gelen cevap sayısı devam ettirme konusunda pek heveslendirici olmayınca devamı da gelmedi.

afu

Alıntı yapılan: Mister NO - 05 Eylül, 2017, 02:30:09
Geçen 6 yıl içinde pek de göreve hazır olmadığımız anlaşılıyor.
Bu konuda neredeyse hiç katkı yapılmadı.
Gerçi hoş eski serileri biriktiren bir avuç kişi kaldık. Çoğunluk bunlarla ilgilenmiyor bile.
O halde listeye falan da gerek kalmıyor zaten.

pes etmeyelim bence. :)
2010 dan beri çıkan tüm yayınları aylık olarak hazırlıyoruz. en azından bunları geliştirerek istenilen düzeye getirebiliriz.
çoğu kişinin ilgisini çekmese bile ben severek uğraşır ve zaman ayırırım. yeterki bilgiler paylaşılsın.  ;)
eğer hedeflenen görünümde karar verilir ve ortaya çıkarılırsa, içini doldurmaya başlarız.
gönüllüler bir grup oluşturarak da daha hızlı bilgi alışverişinde bulunabiliriz.
:D