-İTALYADA YAYINI BİTEN FUMETTİLER-

Başlatan drfuhrer, 24 Eylül, 2011, 19:10:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

drfuhrer

Tecrübeli arkadaşların bilgilerinden faydalanmak mahiyetinde bir soru:

Anavatanı İtalya da halihazırda yayını biten veya bitme aşamasında olan veya bitirilmesi düşünülen seriler hangileridir ?

- Bildiğim kadarıyla mister no'nun yayınına son verilmiş mesela...

- Ya diğerleri ? Zagor, Martin Mystere, Tex........................v.s.

hanac

Martin Mystere aylık yerine 2 ayda bir yayınlanıyor.

Jonathan Steele serisi de 64.sayıda bitirildi.

Büyülü Rüzgar bitirildi.

Legs Weaver serisi bitirildi.

Napoleone serisi bitirildi.

drfuhrer

Sevgili hanac; peki ya zagor ???

İki ayda bir yayınlanması demek; son demlerini yaşıyor anlamına mı geliyor ?

hanac

Alıntı yapılan: drfuhrer - 24 Eylül, 2011, 19:22:02
Sevgili hanac; peki ya zagor ???
İki ayda bir yayınlanması demek; son demlerini yaşıyor anlamına mı geliyor ?

Zagor şu anda aylık olarak yayınlanıyor.

Yayının iki ayda bire dönüştürülmesi ciddi bir uyarı olarak kabul edilebilir.

Ama tirajlar İtalya da çok düşmüş.

Bununla ilgili bir başlık vardı, buraya ekleyeceğim.

Muhakkak okumalısınız.

hanac

Alıntı yapılan: hanac - 24 Eylül, 2011, 19:27:00
Ama tirajlar İtalya da çok düşmüş.
Bununla ilgili bir başlık vardı, buraya ekleyeceğim.
Muhakkak okumalısınız.

Buldum.  :)

http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,2265.0.html

hennessy

Yanlış hatırlamıyorsam Mister No da bitti değil mi Hasan abi
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

Alıntı yapılan: hennessy - 24 Eylül, 2011, 19:33:12
Yanlış hatırlamıyorsam Mister No da bitti değil mi Hasan abi

Tabii, ama drfuhrer onu zaten yazdığı için ben bir daha yazmadım.

darkwood

1001 roman'ın değerli katkılarıyla geçen yıl Zagor'un yazar ve çizer kadrosu Türkiyeye geldikten sonra buradaki ilgi karşısında italyan medyasında bir çok yazı yazıldı çizildi. Bunun üzererine Zagor'u şimdilik aylık basmaya devam ediyorlar.  ;D
Martin Mystere yazar ve çizerleri içinde böyle bir uygulamaya acil ihtiyaç var.  ;D

Yada italyanlar'a Martin ve Zagor'u daha fazla okutmanın bir yolunu bulmamız gerekiyor..  :)
Darkwood Sakinleri..

DAMPYR

Martin iyice fantastik hikayelere kaydı. Bunun nedeni sanırım yeni neslinde çizgi roman okumasını sağlamak.

Daha önceki hikayeler tam bir korku filmi tadındaydı (macera, gizem, korku, aksiyon) bir aradaydı.

Tabii onların yayınlandığı yıla bakarsak 80'li dönemler (yani korku filmlerinin altın çağı)

Çizgi romanlarda bulunduğumuz yıla uyum sağlıyor.

BAHADIR

Alıntı yapılan: darkwood - 24 Eylül, 2011, 20:14:23
Yada italyanlar'a Martin ve Zagor'u daha fazla okutmanın bir yolunu bulmamız gerekiyor..  :)

Ne mübarek forum ve okuruz ki vazifede yer ve mekan dinlemiyoruz...Bu çizgiroman aşkı ile İtalyanların da fumetti okuma alışkanlığını çoğaltmamız ve biraz da değiştirmemiz gerekiyor...

İtalya da en çok satan ve okunan çizgiroman Topolinoymuş...Adam gibi çizgiroman okuyun kardeşim...Bonelli okuyun...Ne o...Donald Amca...Miki Fare...Başka...La Havle...

Bunlar yüzünden Mister No gitti,kimsenin gıkı çıkmadı...Amerika da Supi vatandaşlığı bırakıyorum dedi.Yer yerinden oynadı...Mister No gibi bir karakteri sen nasıl bitirirsin anlamak mümkün değil...(Bu başka bir konu... ;))

DAMPYR

Alıntı yapılan: BAHADIR - 24 Eylül, 2011, 21:14:22

Ne mübarek forum ve okuruz ki vazifede yer ve mekan dinlemiyoruz...Bu çizgiroman aşkı ile İtalyanların da fumetti okuma alışkanlığını çoğaltmamız ve biraz da değiştirmemiz gerekiyor...

İtalya da en çok satan ve okunan çizgiroman Topolinoymuş...Adam gibi çizgiroman okuyun kardeşim...Bonelli okuyun...Ne o...Donald Amca...Miki Fare...Başka...La Havle...

Bunlar yüzünden Mister No gitti,kimsenin gıkı çıkmadı...Amerika da Supi vatandaşlığı bırakıyorum dedi.Yer yerinden oynadı...Mister No gibi bir karakteri sen nasıl bitirirsin anlamak mümkün değil...(Bu başka bir konu... ;))

Dediğim gibi İtalyan çizgi roman firmaları artık gözünü yeni nesile dikmiş durumda.

Eski nesil çizgi roman sever bir tek burada Türkiyede var galiba...... ???

hanac

Alıntı yapılan: JAVA 30.000 - 24 Eylül, 2011, 21:27:07
Dediğim gibi İtalyan çizgi roman firmaları artık gözünü yeni nesile dikmiş durumda.
Eski nesil çizgi roman sever bir tek burada Türkiyede var galiba...... ???

Hayır, İtalya'da durum tam öyle değil.

Bonellinin kendisi Tex, Dylan Dog ve Nathan Never'i tekrar tekrar basıyor.

IF Edizione de Tommiks, Teksas, Swing, Mister No vs. devamlı basıyor.

Hem eskiye hem yeniye hitap ediyorlar.

Bence bizde de durum aynı.

drfuhrer

sevgili hanac link için tşk ederim...okumam iyi oldu benim için...

hennessy

1001 roman'ın değerli katkılarıyla geçen yıl Zagor'un yazar ve çizer kadrosu Türkiyeye geldikten sonra buradaki ilgi karşısında italyan medyasında bir çok yazı yazıldı çizildi. Bunun üzererine Zagor'u şimdilik aylık basmaya devam ediyorlar.  ;D
Martin Mystere yazar ve çizerleri içinde böyle bir uygulamaya acil ihtiyaç var.  ;D

Martin forever abi evet baltalı ilah varsa bizde de java var :) gelsinler martinin çizerleri ben onlara yeni hikayeler bulurm nerde Martin Topkapıda nerde Martin İstanbul da ah ben olacaktım
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları