Tex vs Zagor

Başlatan Zeljko, 05 Kasım, 2021, 20:46:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

YzbVolkan

Sevmiyorum boyle işleri. Birakin herkes kendi evreninde yasasin. Bir tek Dylan Dog& Martin Mystery  team up guzeldi.
Cizgi romanlar gūnûnūzū aydınlatsın.

caretta

Bir ara Zagor kıyafeti giydirilmiş hatunlar da nette arz-ı endam ederlerdi.
Çok yadırgadığım bir uygulama.

Saki

Alıntı yapılan: YzbVolkan - 22 Haziran, 2022, 12:41:12
Sevmiyorum boyle işleri. Birakin herkes kendi evreninde yasasin. Bir tek Dylan Dog& Martin Mystery  team up guzeldi.

Bende semiyorum doğrusu, Bonelli Marvel veya DC değil ve team up yapamıyor, bu Zagor vs Tex ne gerek vardı hala anlamış değilim, MM ve Mister No (SkyNet ten kaçış) ne gerek vardı, Mister No yu öyle yaşlı görünce çok sinir oldum ve öyle görürken aklımda hep onun maceraları vardı, ve başımda sanki bir çelişki oldu, yahu bukadar macera bu yaşlı Mister No mu yaşadı...

Zagor ve Brad Barron biraz sanki kafamda tuttu gibi, beraber Morglara karşı geldiler..

Zagor ve Dragonero ama hiçç

Zagor ve Flash ama hiççç..

Zagorun saçlarnı böyle beyazlanmış gormek daha da moralimi düşürdü..

teks55

Zagor vs Tex hikayesinin Tarihsel olarak geçtiği dönem

Hikayede, 3 sene önce Kambur Buffalo'nun, Peneteka yakınlarındaki çiftlikleri ateşe verdiği, ardından şehrin Yüzbaşı Rip Ford ve Rangerler sayesinde kurtarıldığı, Tonkawa izcilerinin yardımıyla Komançileri Washita nehri ve Wichita dağlarına kadar kovaladıkları anlatılıyor.
(Bu olay tarihte 1856-58 yıllarında gerçekleşen bir olaydır. 1858 Yılı Antilop Tepeleri seferi olayından bahsedilmiştir.)

Hikaye'de ayrıca Peta Nocona'nın öldürülmesini görüyoruz ki...
(Bu olay tarihte Pease Nehri Savaşı olarak geçiyor ve 18 Aralık 1860 yılında gerçekleşmiştir.)

Fakat hikayede Tex, Zagor'a ''kendisinin Ranger olmadığını'' söylüyor. (Bilindiği gibi Tex, 1860'da Ranger birliğine katıldı)
(Tex, hikayede Ranger olmadığına göre bu hikaye 1860 yılından önce geçiyor. Hikayemiz muhtemelen 1859 yılında geçiyor. Yani (21 yaşındaki) Tex, henüz gizli servis ajanı Jeff Weber ile karşılaşmadı.)

Hikayede Komançilerin Kızılderili Bölgesi'ne nakli gerçekleşiyor.
(Bu olay tarihte Ağustos 1859'da gerçekleşmiştir.)

Hikayede Ajan Bob Neighbours'un öldürüldüğünü görüyoruz.
(Bu olay tarihte 14 Eylül 1859'da gerçekleşmiştir.)

hanac

28 Ekim'de İtalya'da çıkıyor

gunes21

Bu çıkmadı mı farklı bir edisyonunu mu sürüyor piyasaya Bonelli ?

hanac

Alıntı yapılan: gunes21 - 05 Ekim, 2022, 11:18:23
Bu çıkmadı mı farklı bir edisyonunu mu sürüyor piyasaya Bonelli ?

1 yıl önceden yayınlanacağı ile ilgili bilgiler, detaylar ve resimler gelmeye başlamıştı.

Ama cilt ilk kez Ekim de yayınlanacak.