ABD Çizgiromanında En Güçlü Takımlar

Başlatan hanac, 27 Eylül, 2011, 10:46:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Newsarama'dan aşırtılmıştır.   :)

1. AVENGERS

2. JUSTICE LEAGUE OF AMERICA

3. X-MEN

4. FANTASTIC FOUR

5. TEEN TITANS

6. WATCHMEN

7. LEGION OF SUPER-HEROES

8. JUSTICE SOCIETY OF AMERICA

9. LEAGUE OF EXTRAORDINARY GENTLEMEN

10. GEN 13 / X-FORCE (Eşitlik var)

rumar80

Buradaki güçlülük neye göredir? Neden Defenders yoktur?  ;)

yunusmeyra

Ayrıca "iyi güçlüler" buradayken, "kötü güçlüler" listeye girmemiş ...
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

ümitkr

Alıntı yapılan: yunusmeyra - 27 Eylül, 2011, 11:48:47
ayrıca "iyi güçlüler" buradayken,"kötü güçlüler" listeye girmemiş..

Bir araya gelseler de sürekli dayak yiyen adamlar niye listeye girsin ki Yunus? Mesela alttaki şahıslar :) Önümüzdeki günlerde onlarla ilgili tanıtım girecektim: Justice League of Antarctica

Çok komik bir öyküydü. Bu arada Defenders konusunda Umar'a katılıyorum. Watchmen'le kıyaslayınca aklıma sadece "hadi len" demek geliyor seçenlere.

yunusmeyra

işte korktuğum oldu ve hiç söylenmemesi gereken sözler bir kez daha  söylendi..gerçekten serial mantığında "kötüler" hep kaybedecek..dolayısıyla kötü güçler hiç kazanamayacak.. ;)
ümit bu tanıtımı merakla ve ısrarla bekliyoruz..
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR

hanac

Yazıyı okudum "The Defenders" hariç yapılmış bu sıralama.

tommikser

Defender'ın Avengers'tan farkı nedir acaba?

ümitkr

Alıntı yapılan: hanac - 27 Eylül, 2011, 13:09:51
Yazıyı okudum "The Defenders" hariç yapılmış bu sıralama.

??? Nası yani? Oy kullananlara "Defenders'e oy vermeyin" mi denmiş!!!!!!!!!!!!

Güneş selam. The Defenders ekibini saymak istiyorum gerisine sen karar ver: Dr. Strange, Hulk, Namor (kurucu üyeler bu ilk üçü), Silver Surfer, Valkyrie, Gargoyle, Nighthawk, Hellcat, ara ara Hawkeye, Hellstorm Son of Satan, Luke Cage (Power Man), Clea, Moondragon, Devil-Slayer, the Beast, Iceman ve Angel...

İşleri güçleri büyü alemlerinden gelmiş şeytan ve büyücülerle dövüşmek. Bazen de uzaylılar ve sıradan kötüler :)

tommikser

O zaman abi Avengers somut Defenders soyut düşmanlarla uğraşıyor.Garip bir takım olmuş.Hulk ilginç adamın kafası fazla çalışmıyor ama nedense almışlar.

Sana da selam Ümit abi.Ne zamandır konuşamadık yalnız ÇROP'tan takip ediyorum seni.Bu arada dernekte işler nasıl acaba?

rumar80

Marvel'ın ilgi çeken o zaman için anti-kahraman kabul edilebilecek karakterleri olan Hulk, Namor, Silver Surfer ve Dr Strange Defenders'ın çekirdek ekibini oluşturur başlarda. Zamanla Valkyrie ve Nighthawk takıma katılır.
   Bu takımın en önemli özelliği diğer takımlar ve insanlar tarafından dışlanan kahramanların kendilerine "aile" diyebilecekleri bir ortam bulmalarıdır. Thor Hulk'u cahil bir yaratık olarak görürken, Valkyrie göçü altında kaldığını gördüğü Hulk'un öldüğünü sanıp arkasından ağlayabilmektedir. Bu nedenle de Hulk dostlarının her dediğine yardımcı olmakta, onlara birşey olmaması için de uğraşmaktadır.
   Takımın üyeleri sık sık değişmiş olmakla birlikte Ümit'in de dediği gibi doğa üstü güçlerle çarpışmayı sürdürmüşlerdir. Sonraları çekirdek ekibin birlikte olmasının dünyayı yıkıma uğratacağına dair bir kehanetin (ki yalan olduğu çoook sonra ortaya çıkmıştır) varlığı ile çekirdek ekip takımdan ayrılır yerlerini eski X-men Beast, Angel ve Buz adam alır. Bu olay da satışları çok olumlu etkileyemeyince 150. sayı ile sonlandırılır.
   Bence çok farklı yapısı ve farklı karakterleri ile eğlenceli bir seridir. Bu arada ülkemizde rahmetli Ali Recan'ın yayınladığı Silver Surfer serisinde 97-98-99-100 ve 101. sayılar yayınlanmıştır.
   Sevgiler

ümitkr

Umar sen ne düşünüyorsun bilmiyorum ama Defenders'in öyküleri bana hep biraz yavan gelmiştir. Bizde basıldığını hatırlattığın öykü kadar çok az sayısı var. Hele bazı öyküleri var ki çocuk öyküsüyle masalsı finallerle çözülür. O kadar güçlü adamı bir araya topla sonra onlara hatrı sayılır öyküler yaşatma :(

Biraz JLA - JSA paraleli gibi duruyorlar o da ayrı. Son iki versiyonu saymazsak JSA'in eski hikayeleri de benzer bir örgüye sahiptir. Çoğunlukla doğa-üstü yaratıklarla dövüşürler ve hep basit çözümlerle finale ulaşırlar-ulaşırlardı.

The New Defenders dönemi ise korkunçtu. Satışlarda olumlu bir etkiyi o grupla sağlamak...

Güneş selam kardeşim, dernekle ilgili gelişmeler oldukça paylaşacağım. Üç-beş iyi iş yapıp devamını getirmek isteyenlere miras bırakabileceğimiz alt yapıyı hazırlamaya gayret ediyoruz. Adres, internet sitesi, etkinlik çizelgeleri v.s. Çok iş var çok :O)

rumar80

Ümit yavanlık konusunda sana katılıyorum, ama Dr Strange'in ilk dönem çizgi romanlarında da aynı yavanlık vardır. Büyü ve başka boyutlar gibi ilgi çekici olabilecek alanlara giriş yapılmış ancak sonlar genelde zayıf bağlanmıştır.
   Yine de ilk ekip benim için nedense (hakkikaten açıklayamıyorum, aynı duyguları resmi görünce hatırladığım Sergant Fury için de hissederim) özeldir. New defenders ise felakettir. Yine de essential 6 çıkmak üzere mutlaka seri tamam olsun diye alacağım.