Süper bir Fumetti Grubu Kuralım

Başlatan ümitkr, 28 Eylül, 2011, 11:49:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ümitkr

:)

Amerikan ekipleri hakkında yazışınca aklıma geldi: "Fumetti'de nasıl bir ekip oluşurdu acaba?"

Zaman farkını boş verin, tarihleri boş verin, kültürel ve teknik uyuşmazlığı boş verin... Fumetti kahramanlarından hangileri bir araya gelirse muhteşem bir ekip oluşturur ve kötüleri temizlerler sizce?

BAHADIR

Lider belli; arkaya Ken dışında kimi koyarsanız koyun...Ken Parker böyle bir oluşuma başında itiraz edecektir...Lider'in ismini söylemeye gerek yok herhalde...Yoksa ver mı?... ;)

ümitkr

;D ;D ;D ;D ;D

Ken hakkındaki tespite katılıyorum ve katıla katıla gülüyorum. Allahın anarşiki ne yapsın grubu :)

Lider... Kim yav bu doğal arkadaş?

Zagor, Teks...?

sefik

Zaten hazir kurulu ekip var,ne gerek var yeni ekibe ;)

hanac

Bu iş yürümez, herkes kendisi lider olmak isteyecektir.

Zagor, Teks'in lafını dinler mi allah aşkına ?

pizagor

Burada hangi karakterlerin egosantrik hareket ettiklerini değerlendirmek lazım...

%100 egosantrikler : Zagor - Tex - Julia - Dylan Dog - SS (Bu sınıflamadan sadece teki alınmalı)

Bazen parlasam da yönetilirim grubu : Büyülü Rüzgar - Martin Mystere - Brendon - Poe

Arıza çıkarmam, her duruma uyarımcılar : Mister No - Ken Parker - Nathan Never - Legs - Çiko - Java

%100 egosantriklerden gruba sadece bir tane alınmalı. Bu durumda benim tercihim doğal lider Julia olurdu... Zaten eli maşalı bir tip, hepsini dize getirir...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

BAHADIR

Alıntı yapılan: hanac - 28 Eylül, 2011, 13:02:33

Dinler,dinler...Zagor görev adamıdır...Tex'in sözünü dinlemeyecekte benim sözümü mü dinleyecek?...Ayrıca bonelli içinde bir tek Tex'de lider vasfı var...Zagor da kimse kusura bakmasın bu vasıf yok...Koskoca Navajo'ları yönetiyor adam...diyecektim ki Tex'i liderlik vasıfları konusunda zorlayabilecek tek karakter (katılıyorum) Julia'dır...Tamam gerginliğe gerek yok o da eş lider olur...

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 28 Eylül, 2011, 13:33:08
Burada hangi karakterlerin egosantrik hareket ettiklerini değerlendirmek lazım...

%100 egosantrikler : Zagor - Tex - Julia - Dylan Dog - SS (Bu sınıflamadan sadece teki alınmalı)

Bazen parlasam da yönetilirim grubu : Büyülü Rüzgar - Martin Mystere - Brendon - Poe

Arıza çıkarmam, her duruma uyarımcılar : Mister No - Ken Parker - Nathan Never - Legs - Çiko - Java

%100 egosantriklerden gruba sadece bir tane alınmalı. Bu durumda benim tercihim doğal lider Julia olurdu... Zaten eli maşalı bir tip, hepsini dize getirir...

Bu arada bu sınıflandırmayı, oluşacak yeni grubun %100 temiz işler, doğru amaçlar çerçevesinde hareket edeceklerini düşünerek dediğimdediklik, dikkafalılık ve takım oyunu (takıma varım ama takım benim dediğim şekilde hareket eder  ;)  ) açısından yapıyorum. Yoksa tüm bu karakterler sonuna kadar arıza çıkarır ki bunu defalarca görmüş insanlarız...

pizagor

Alıntı yapılan: BAHADIR - 28 Eylül, 2011, 14:28:29
Alıntı yapılan: hanac - 28 Eylül, 2011, 13:02:33

Dinler,dinler...Zagor görev adamıdır...Tex'in sözünü dinlemeyecekte benim sözümü mü dinleyecek?...Ayrıca bonelli içinde bir tek Tex'de lider vasfı var...Zagor da kimse kusura bakmasın bu vasıf yok...Koskoca Navajo'ları yönetiyor adam...diyecektim ki Tex'i liderlik vasıfları konusunda zorlayabilecek tek karakter (katılıyorum) Julia'dır...Tamam gerginliğe gerek yok o da eş lider olur...

Zagor'a haksızlık yapmayalım, adam sadece Tex'in Navajoları gibi tek bir kabileyi değil tüm Darkwood'u yönetiyor...

BAHADIR

Alıntı yapılan: pizagor - 28 Eylül, 2011, 14:51:56
Alıntı yapılan: pizagor - 28 Eylül, 2011, 13:33:08

Bu arada bu sınıflandırmayı, oluşacak yeni grubun %100 temiz işler, doğru amaçlar çerçevesinde hareket edeceklerini düşünerek dediğimdediklik, dikkafalılık ve takım oyunu (takıma varım ama takım benim dediğim şekilde hareket eder  ;)  ) açısından yapıyorum. Yoksa tüm bu karakterler sonuna kadar arıza çıkarır ki bunu defalarca görmüş insanlarız...

Burada SS ve Mister no dışında arıza çıkaracak pek bir karakter yok gibi...Yani "Arıza çıkarmam, her duruma uyarımcılar : Mister No - Ken Parker " tespiti bana göre biraz baştan yanlış...

Ve birde başta da dedim ya Ken bu oluşuma  "ne haliniz varsa görün" der ve arkasına bile bakmadan uzaklaşır...

[IMG]http://i51.tinypic.com/mrrc1.jpg[/img]

Merak etmeyin Mister No'da kahvesini içtikten sonra hızla uzaklaşacaktır oaradan... ;)

pizagor

Tamam Ken Parker ve Mister No yalnız kovboy olabilir ama burada bir ekip kurduklarını ve bu ekipte nasıl bir ahenk tutturacaklarını hayal ediyoruz.

Amaç ulvi olduğunda ve doğru – iyi insanlarla birlikteyken ne Ken Parker'ın ne de Mister No'nun kafasına göre hareket ettiğini düşünüyorum. Bu durumlarda yapıcı karakter sergiler bu karakterler, oyunbozanlık, dikbaşlılık yapmazlar.

Ayrıca takımın başına Julia'yı koyduğumuza göre burada Mister No'nun güzel kadınlara olan zaafını da hesaba katarak Julia'nın Mister No'yu parmağında oynatacağını, ititrazsız her istediğini yaptıracağını iddia ediyorum...

rumar80

Planları kurup yönlendirme görevi tabii ki Tex'in (hoş genelde bodoslama girmek taktiğini kullansa da)
   Düşmanların analizi ve zaaflarının değerlendirilmesi: Julia
   Teknik destek: Sigmund
   Keşif görevi: Mr No
   Her türlü amelelik ve pis iş: Carson, SS ve Kurjak

7 kişilik takım da yeter  ;D

DAMPYR

Bence Zagor - Çiko - Büyülü Rüzgar - Martin Mystere - Java ve Dylan Dog iyi anlaşırlar Çünkü hepside Gizemli işlerle uğraşmayı seviyorlar.Tabi bu ekibi yönetmek julia'ya yakışır...... ;)

alan ford

Elalem Hulk'u bile bir ekip üyesi yapabiliyor biz daha Mister No ve Ken Parker'ı tartışıyoruz ;D

Neyse efendim Zagor da , Teks de kızılderili dostu beyazlar.  Bal gibi de lideri kızılderili usulü belirleyebilirler. Atarlar ortaya bir bıçaktır ya da baltadır , artık kimin kime gücü yeterse. Julia feminizm ve kadın haklarının hızla yükseldiği dünyada kafadan eş başkan olur zaten. Bi tek onun yeri sağlam.  Gönlüm Zagor'dan yana elbet. Sıtkı Sıyrıl'ın yerinde tespitiyle ( sahi nerelerde kendisi) Zagor büyücüsünden, vampirine envai çeşit düşmanla baş ederken, Tex daha dünyevi işlerle uğraşır. Julia'da öyle. O yüzden ekibin başına doğaüstü olaylarda mahir bir kahraman lazım. Bu arada fumetti deyince aklımıza hep Bonelli sülalesi geliyor ama, nickime isim babalığı yapan Alan Ford maiile gelse mesela,  ortam acayip şenlenir.  Birileri Corto'yu ikna ederse Ken'de peşinden gelir.
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

ümitkr

Grup şekillenmeye başladı gibi :)

Mister No ve Ken yorumlarına bayıldım. Bahadır süper olmuş karikatürün.

Comics kadroları klasik bir şablona tabii oluyorlar. Genelde 7 kişilik bir ana ekip oluyor gerisi de değişerek veya çeşitlenerek gruba ekleniyor:

Lider-Stratejist (Batman - Captain America)
Süper bir güç (Superman - Thor)
Teknolojik bir tip (Atom veya Steel - İron Man)
Büyüsel bir tip (Zatanna - Scarlett Witch)
Dövüşçü bir tip (Black Canary - Triathlon)
Uzaylı gücü olan bir tip (Manhunter - Ms. Marvel)
Özel Silahlı (Green Lantern - Quasar)
Hızlı Bir tip (Quiksilver - Flash)
Komik Sevimli Tip (Plastik Man - Beast/Örümcek)
Okçu Tip (Green Arrow -Hawkeye)
Atomik Tipler (Captain Atom - Ms. Marvel II)
Atlantisli (aQuaman - Namor)
Kalıcı hatunlar (Wonder Woman - WASP)
Robotikler (Red Tornado - Vision)

Her düşmana veya koşula uygun bir tip oluyor grupta. Biz de öyle bir şey oluşturalım derim ben. Aynı olmaz belki ama her duruma müdahale edecek bir grup olsun.