Okunması gereken bilinmeyen çizgiromanlar...

Başlatan pizagor, 29 Eylül, 2011, 11:30:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Kingdom Come için sevgili Gambit'in başka bir başlıkta övgü dolu satırları oldu...

Kingdom Come bu başlığa alınabilecek bir albüm müdür, okuyanlar bu konuda ne düşünüyor?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

rumar80

Bence eklenmeli.
   Ayrıca bir çizer olarak Alex Ross'un imza attığı diğer çizgi romanlar da okunmalı.

NIC

Yıllar önce Arkabahçe'den çıkan V for Vendetta cildinin arkasında Kingdom Come için Yakında ibaresi vardı,sene 2006 tabi.Kingdom Come macerasını yakında okuyacağım,okuyunca yorum yaparım

pizagor

Preacher'ın da bu başlığa eklenmesi gerektiğini düşünüyorum...

Yürekli biri çıkar da bunu Türkçe'ye kazandırır mı, bence çok zor...

ErenKoyunoglu

Preacher bilinmyen çizgiromanlara girmesin artık. Vertigo'nun ünlülerinden.

pizagor

Alıntı yapılan: ErenKoyunoglu - 29 Kasım, 2011, 15:28:08

Genelleme yaparsak Türk çizgiroman okuru için (hatta İngilizce bileni için bile) Vertigo başlı başlına bir bilinmezdir sevgili Eren... Keşke öyle olmasa...

drfuhrer

yahu nedendir bilmiyorum vertigo adını okur okumaz başım dönüyor :)ciddiyim,şaka yapmıyorum,bu yüzden yayınlarına ısınamadım bir türlü...
sevgili umar sebebi ne olabilir  8)

rumar80

Gözlerin kızarmış ondan  ;D

Vertigo yayınları klasik kalıp comics'leri zorlayan, daha farklı, bazen de sert ve vurucu senaryo ve çizimleri ile değişik tatlar arayanlara özel hazırlanmakta.
  Belki biraz klasik çizgi roman sevenlerdensindir.
  Not: Vertigo beni de zorlamıştır, ama bazıların tadı da bir başkadır.

ErenKoyunoglu

Alıntı yapılan: pizagor - 29 Kasım, 2011, 15:37:42
Alıntı yapılan: ErenKoyunoglu - 29 Kasım, 2011, 15:28:08

Genelleme yaparsak Türk çizgiroman okuru için (hatta İngilizce bileni için bile) Vertigo başlı başlına bir bilinmezdir sevgili Eren... Keşke öyle olmasa...

:(

caretta

Arkadaşlar benim durmadan sorular sormamam artık alıştılar.Ama sora sora birçok ç.r.keşfettim.Gittigidyor v.b.
satış sitelerinde ç.r.ilanları görüyorum.Ne olduklarını bilmiyorum.Gerçi kapakları filan azçok fikir veriyor da
ben formumuzdaki arkadaşlardan duymaya daha çok itibar ediyorum.Westrn,manga, fumetti,frankofon'un ne
olduğunu azçok öğrendim.Şunlar hakkında kısa kısa bilgi verir misiniz?
   Neil Gaiman
   Sandman
   Daredevil
   Wolverine
   Kick Ass
   Solomon Kane
   Kerry
  Demir Adam
  Hulk
  Kull
  Thor
  Thorgal
  Hellboy
Üçüncü Ahit
X-Men

alan ford

Neil Gaiman İngiliz yazar. Çizgi roman dünyasının aranan senaristlerinden. Güçlü bir kalemi ve entellektüel birikimi var. Özellikle Sandman serisiyle ünlü ki bu seri ülkemizde tam takım yayınlanan nadir comicslerden. tavsiye eder miyim? Kesinlikle evet.

Kerry  : bence güzel bir çizgi romandı. Ama maalesef devamı gelmedi. 1001 Roman bir ara iki cildi yeni bir formatta tekrar basacağını açıkladı ama açıkçası ben pek umutlu değilim. Yani elimizde iki kitaplık bir maceranın sadece ilk cildi var. Bence ikinci cildi bekleyin

Hellboy : Kesinlikle çok çok iyi bir çizgi roman. Ama yine yarım kalmış ve muhtemelen devamı gelmeyecek bir seri. Yine de çok güzeller. Comics dünyasından aykırı bir kahramanla tanışmak istiyorsanız kaçırmayın.

Hulk : Zaten piyasada Planet Hulk var. İki kitaplık tam macera bence çok iyi.

Thorgal. Ben de bu aralar tanışacağım kendisiyle . Heyecanlıyım

X  Man . Kesinlikle Umar'a sorun. Okuduktan sonra Umar'ın yazdıklarını bir daha okuyun. En azından ben öyle yapıyorum. :D

kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

V

Kısa-kısa..

Neil Gaiman:Sadece çizgi roman alemi içinde değil,tüm yazar tayfası içerisinde pir seviyesinde yaratıcı yazar.
   Sandman:Yukarıdaki yazarın alt metinlerini dolu dolu yazdığı öykülerinin  derlendiği çizgi roman ötesi şey..
  Daredevil:"Korkusuz " isimli Frank Miller şaheserini kesinlikle okumanız gereken kahraman.
   Wolverine:"Old Man Logan " macerası ile bence hero evreninde en çarpıcı öykülerden birisinin belkemiği olmuş kahraman.
   Kick Ass:"Süper Kahraman" olmak istiyorsanız önce okuyun-izleyin,sonra tekrar düşünün dedirten kitap.
  Solomon Kane:Conan'ın yaratıcısı Howard'ın üvey evladı. :(
   Kerry:Almaya teşebbüs etmedim,tamamlanmadı çünkü! ::)
   Demir Adam:Marvel'in günah keçisi olmayı hakeden antipatik,egoist,züppe-zengini..
   Kull:Howard'ın kral olmayı becerebilmiş 2. kahramanı,Slogan:Barbar olsun çamurdan olsun".. ;D
  Thor:Hovarda Asgard Tanrısı..
   Thorgal:Hepimizden daha fazla" insan olabilmeyi becermiş" uzaylı..
   Hellboy:Spawn'ın mesai arkadaşı,şeytanın evlatlığı
   Üçüncü Ahit:Extra New  Testament
   X-Men:Ucube hepsi ama bir türlü kabul etmiyorlar.İnsan olmak marifetmiş gibi çoğu halinden memnun değil nedense. ???

"İstemem,eksik olsun.."

ErenKoyunoglu

Son zamanlarda Chew çılgınlığı başladı bende. Dünyayı kasıp kavurmuş. Bizde pek bilene pek rastlamadım.

caretta

Alan Ford ve V arkadaşlarıma teşekkür ederim.Üçüncü Ahit İncille ilgili birç.r.mı?Ne yazık ki bu ç.r.'ları görüp,karıştırmak şansım yok çünkü Kıbrıs'a hiç ç.r.gelmiyor.Üzülerek iyiki de gelmiyor diyeceğim çünkü 50 kuruşluk Türkiye gazeteleri burada 150 kuruşa satılıyor.Bu hesaba göre 23 T.L. etiket fiyatı olan bir ç.r.burada herhalde 30 T.l. olurdu.

kalidor

Alıntı yapılan: V - 15 Ocak, 2012, 21:40:47

Thorgal:Hepimizden daha fazla" insan olabilmeyi becermiş" uzaylı.

Thorgal ataları da dünyadan uzaya gitmişler, daha sonra dünyaya keşif gezisi yaparlarken gemileri düşüyor. Aslı dünyalı oluyor yani ;)
Crom! Ölüleri Say...