RED KİT-YKY YAYINLARI-TOPLU ALBÜMLER

Başlatan Büyülü Rüzgar, 05 Ağustos, 2011, 20:52:42

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Büyülü Rüzgar

sami abi ne yalan soylım satacagına ınanmıyordum ama sasırtıcı bır sekılde ıyı satıyor yuzum kara cıktı ama boylesıne can kurban bu konularda yuzumun kara cıkmasına ancak sevınırım

drfuhrer

Arkadaşlar Red Kit işine de girmeye karar verdim.

YKY yayınlarından Red Kit toplu albüm serisi nasıldır ? Başlamak için iyi bir seri midir ?

Düzenli yayınlanır mı ? Uzun  yıllar devam edecek mi ? Aranızda var mı bu seriyi takip eden ?

alan ford

Yapı Kredi gibi kurumsal bir yayınevinin seriyi yarım bırakacağını zannetmiyorum.  Yayın periyodu nasıl olur bilmem ama.

Güneş pazartesi o konuya da el atsana ;)
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Mister NO

Ben normal seriyi takip ediyorum.Ciltleri almayacağım ancak YKY'nin seriyi yarım bırakacağını da sanmıyorum.Red Kit çizimlerindeki gelişimi değişimi görmek açısından ciltleri tavsiye ederim.Kalın kapak olması da rafta sergilemek açısından görsel bir keyif.Dediğim gibi normal seriyi aldığım için ben ciltleri almayacağım ancak Red Kit'e yeni başlayacaklara kesinlikle öneririm.
Yayın periyodunu bilmiyorum ancak sanırım 3 macera bir arada basıyorlar.YKY yayın periyodu konusunda (en azından Red Kit'te) oldukça iyi gidiyor. :D

hanac

Alıntı yapılan: drfuhrer - 30 Eylül, 2011, 15:11:04
YKY yayınlarından Red Kit toplu albüm serisi nasıldır ?

Küçük Boy, 3 sayı birarada. Bazıları büyük boy Red Kit'i tercih eder. Karar sizin.

Başlamak için iyi bir seri midir ?

Tabii, Red Kit orijinal 1.sayıdan itibaren yayınlanacak.

Düzenli yayınlanır mı ?

Şu anda yayın periyodunu bilmiyoruz ama YKY ne derse onu yapar.

Ayda bir, 2 ayda bir, 3 ayda bir  (Acaba şu andaki sayının üzerinde yazıyor mu ?

Uzun  yıllar devam edecek mi ?

YKY yarım bırakmaz gibi duruyor.

Ama 2. sayıyı beklemek lazım.

Aranızda var mı bu seriyi takip eden ?

Ben takip edeceğim.

lemazmatik

Bence diğer seriyi topla bu seriye başlarsan ilk kitapta bırakmak isteyebilirsin çünkü Red Kit'in ilk 4 sayısı pek güzel değildir(bence çok kötüydü!)

gamlıbaykuş

Ben seriyi karışık olarak alıyordum. 10 tane falan almıştım. Bu yeni, ciltli hali çok hoşuma gitti ve ciltleri toplamaya karar verdim...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

DAMPYR

Alıntı yapılan: lemazmatik - 30 Eylül, 2011, 16:48:42
Bence diğer seriyi topla bu seriye başlarsan ilk kitapta bırakmak isteyebilirsin çünkü Red Kit'in ilk 4 sayısı pek güzel değildir(bence çok kötüydü!)

Orjinal Red Kit'in İlk 4 sayısından sonraki sayıların çizimi güzelmi?Bizim bildiğimiz Red Kit tadındamı?bilen varmı?

Bu Arada Bu Mesajla (250'linci Mesaj) Üye'likten Eski Üye'liğe Terfi Ettim Kendimi Kutluyorum......... ;D ;D ;D

s.b

İlk maceraların çizimi pek iyi değil. Ama ben bu cildi aldığıma memnunum. Çünkü ilk maceralarından başlayan bu seriyi tamamlayarak eksiksiz bir koleksiyona sahip olmak istiyorum. Sizlere de tavsiye ederim.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

hennessy

Umar abi bugün alınca görme şansı ve inceleme şansım oldu red kit in ilk çizimlerdeki hali çok değişikmiş şaşırıdm :)
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

hanac

Alıntı yapılan: hennessy - 16 Ekim, 2011, 19:48:11
Umar abi bugün alınca görme şansı ve inceleme şansım oldu red kit in ilk çizimlerdeki hali çok değişikmiş şaşırıdm :)

Umar Abi de Kadıköye mi geldi.  :)

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

gamlıbaykuş

2. Cilt ile ilgili bir gelişme var mı?
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

hanac

Alıntı yapılan: gamlibaykus - 16 Ekim, 2011, 20:03:34
2. Cilt ile ilgili bir gelişme var mı?

Yok ama ben YKY ye güveniyorum.

Bugün 1. sayıyı aldım.

yunusmeyra

tabi bu kadar büyük bir finansal destekle yayın yapan yky yayınlarının orjinal sırayla ve sık aralıklarla bu seriyi tamamlaması gönlümüzün isteği..şu anda edindiğim bir seri değil..ancak orjinal albüm boyutuda tercih edilseydi uzun vadede yayınevi zarar etmezdi..
çizimler,morris'in hem yazıp hem çizdiği ilk albümlerle başlıyor..evet,red kit'in "sigara" içişi dahil daha bir derbeder..anatomi oranları daha "basık"..tipler daha "deforme"..çok sonraki senelerde standartlaşacak "ön","arka","yan" çizimler bu karelerde daha "serbest"..morris bir amerika animasyon ressamlığı  macerasının peşinden ülkesine döndüğünde ve dönemin sinema dahil en popüler konularının başında gelen "vahşi batı-western" türünün "mizahını" amaç ederek kolları sıvamış ve bu işe girişmiş..dikkat edin" kervan yolda düzülür "misali en son, mükemmel halini almayan çizgilerle işe girişen genç çizerden bahsediyoruz..(ayrıca asteriks'in ilk maceralarındaki tiplemesine ve iyice "toparlaklanıp" sevimlileşmemiş "hopdediks" tiplemesine bakılabilir..)
HULK DEĞERLİ BİR KAHRAMANDIR!
HSD YENİ ÜYELERİNİ BEKLİYOR