Ülkemizde Dylan Dog'un yayınlanma serüveni

Başlatan tommikser, 03 Ekim, 2011, 17:52:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

drfuhrer

ÇIKIYORMUŞ DOSTUM.İÇİNDE; EN ÇOK BEĞENİLEN,HAKKATEN DUYGULU ANCAK BENİM DYLAN DOG SERİSİ İLE BAĞDAŞTIRAMADIĞIM JOHNNY FREAK MACERASI DA VARMIŞ...

tommikser

Dostum sanırım heber trafiğinin içinde karıştı.32. sayı yakında bizlere ulaşacakmış.

Bu demektir ki bir süre daha Dylan Dog'la beraberiz.

DAMPYR

Alıntı yapılan: designer73 - 03 Ekim, 2011, 21:16:08
Arkadaşlar, ben de Dylan'a bir türlü ısınamayanlardanım. Sebebini bilmiyorum, ama okuduğum 1-2 macerasını çok olumlu hatırlamıyorum. Şimdi tekrar niyetlendim okumaya. AD ve Rodeodan çıkanları atlayıp direk Hoz'un çıkardıkları ile başlasam birşey kaybedermiyim? Anladığım kadarı ile zaten orjinal sıra ile yaynlanmamış. Ya da hangi macerasını okursam sıkı bir Dylan okuyucusu olurum? Dylanseverlerden yorum bekliyorum ;D

Dylannın Aylık serisine(italyada çıkan bizde belirsiz)Bende ısınamıyanlardanım.Korku ve gizemi sevmeme ragmen dylan daki konular bir iki sayı dışında hoşuma gitmedi jony freank dışında o başlı başına tam bir dramdı.Sana tavsiyem dev albümlerini almandır.onlardaki konular ve anlatım çok daha iyi..... ;)

tommikser

Dostum Dylan cok iyidir.Cok entelektuel bir yarzi vardir.Bence MUHAKKAK al.
DYLAN DOG FOREVER. 8)

roma

arkadaşlar merhaba,
atlanan sayıların kapAkları Castellini çizimi degil. Villa ve Stano çizimleri. Başka bir sorun var sanırım bu sayılarda. Başka ülkelerde yayınlandı diye biliyorum bu sayılar.
Brezilya mesela:

rumar80

Bildiğim kadarı ile bu kapaklar ve maceralar ile ilgili farklı bir telif sorunu var. Ancak net bilen bir arkadaşımız bizi aydınlatabilir.

NIC

Bizde yayınlanmayan sayıların iki sebabi var:

Birincisi Castelli'ninin çizdği sayılar,diğeride Giuseppe Ferrandino'nun yazdığı sayılar,bu yazar ve çizerin sayılarının teliflerini alamıyorlar malesef :(

gamlıbaykuş

Adamlar millete okutmayacaksa neden yazıp çizmişler ki? İlginç bir durum...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

DAMPYR

Benim anlıyamadığım bir şey var.Bir çizgi romanın telifi alınınca o çizgi romanla ilgili tüm haklar satın alınmış olmuyormu?neden şimdi böyle bir sorun ortaya çıkıyor?

alan ford

Telif belirlli sayılar , süre belli bir baskı adedi için alınıyor. Yani değişkeni oldukça fazla. Telifin sahibi de yayınevi olmayabiliyor. Bazen bir ajans ya da yaratıcılarının elinde olabiliyor telifler. Ken Parker Bonelli yayını ama telifleri Berardi ve Milazzo'da örneğin. Yine Nathan'ın orijinal kapakla yayınlanamamasının nedeni de bu.

Ben telifi vermemeden ziyade istenen rakamla ilgili bir sorun olduğunu düşünüyorum. Muhtemelen fiyatlar yayınevinin istediği fiyatların çok üstündedir ve devam eden bir seride fiyat değişikliği yapmadan yayınlamak mümkün olmuyordur. Ama sadece bir tahmin tabii. Kesin bir şey bildiğim yok :P
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

Utku Gürsoy

hanac

Alıntı yapılan: MAGICO70 - 04 Ekim, 2011, 16:55:19
BU ARADA HOZ DYLAN DOG YAYINLAMAYA DEVAM EDİYOR MU..32.SAYI ÇIKACAK MI BİLEN VAR MI ???

HOZ geçen yaz en son 40. sayıyı yayınladı.

Sonra haber yok, zaten o günden beri hiç bir yayın yayınlamadı.

kalidor

Ülkemizde Dylan Dog yayınlanma serüveni 4. farklı hatta dev albüm ve MM ile croosoverı da sayarsak 5. yayınevi ile Mart 2015'de yeniden başladı. (AD, Oğlak, Rodeo, Hoz ve Lal).

Lal Kitap orjinal 99. albümü, Dylan Dog Sayı 1  Ölümcül Senfoni adıyla yayınladı.

Crom! Ölüleri Say...

pikofarad

Dylan Dog okumaya Hoz'un internetten bulabildiğim 26. sayısıyla başlasam herhalde 60 küsür sayı haricinde pek bir kaybım olmaz değil mi! :o? Maceralar birbirleriyle bağlantılı değil yanılmıyorsam?

Nemo

Maceralar birbirinden bagimsiz. Sadece daha once karsilastigi dusmanlari karsiniza tekrar cikabilir.
Özel Alfa Ajanı