Superman (New 52) - YKY

Başlatan dean, 10 Şubat, 2018, 12:05:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

darbove

Alıntı yapılan: Animvader - 17 Nisan, 2018, 13:31:05
Bu zamana kadar orjinale yakın comics baskısı olarak HOZ'un bastığı Örümcek adamları görürdüm ama YKY gerek kağıt kalitesi gerek cilt baskısıyla Yarının Adamları cildinde adeta seviye atlamış, cildi ziyadesiyle şişiren kalın kağıttan vazgeçip orjinal cizgiromanlardakine yaklaşan, belki de aynıdır, bir kağıda geçmişler. Keşke her kitap bu şekilde yayinlanabilseydi ülkemizde.
hozun örümcek adamları için bir yorum ekleyeyim. %60 derece açtığım an cilt paket olacak banko ayrılacak ve sayfalar ciltten ayrılacak hissiyatı veriyor. Aynısı arkabahçenin eski baskılarında da mevcut. Şimdi basılanlar fena değil hissiyatı güzel en azından. Superman yeni dünyanın ilk cilt ilk baskısı elimdeydi. Kağıdın adını bilmiyorum ama cidden kuru kağıt hissiyatı var ve fena hissettirmiyor. Aynı kağıt Y son erkek,100 kurşun ve scalpedde de kullanılıyor. O hissiyat bana bir başka nostaljik deneyim sağlıyor. Yeni yağlı sayfalar renkleri canlı göstermesinden çok yapay gösteriyor. Siz ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama uzumaki sert kapakta bulunan hissiyat da çok iyiydi. Dediğiniz gibi belli bir standart olabilse daha enfes olabilirdi. Rafa koyduğumda amerikanlarda en basitinden 3 farklı boyut oluyor bu da hiç hoş görünmüyor.
The Bird of Hermes is my name, eating my wings to make me tame.

Animvader

Alıntı yapılan: darbove - 17 Nisan, 2018, 22:48:20
hozun örümcek adamları için bir yorum ekleyeyim. %60 derece açtığım an cilt paket olacak banko ayrılacak ve sayfalar ciltten ayrılacak hissiyatı veriyor. Aynısı arkabahçenin eski baskılarında da mevcut. Şimdi basılanlar fena değil hissiyatı güzel en azından. Superman yeni dünyanın ilk cilt ilk baskısı elimdeydi. Kağıdın adını bilmiyorum ama cidden kuru kağıt hissiyatı var ve fena hissettirmiyor. Aynı kağıt Y son erkek,100 kurşun ve scalpedde de kullanılıyor. O hissiyat bana bir başka nostaljik deneyim sağlıyor. Yeni yağlı sayfalar renkleri canlı göstermesinden çok yapay gösteriyor. Siz ne düşünüyorsunuz bilmiyorum ama uzumaki sert kapakta bulunan hissiyat da çok iyiydi. Dediğiniz gibi belli bir standart olabilse daha enfes olabilirdi. Rafa koyduğumda amerikanlarda en basitinden 3 farklı boyut oluyor bu da hiç hoş görünmüyor.

Ben Hoz örümcekleri çıktığı zaman alıp okudum ve rafa kaldırdım, ayrılma hissiyatı görmedim açıkçası. Evet, YKY bu Yarının Adamları cildine kadar hep o kuru, kalın kağıdı kullandı her ne kadar yağlı kağıtta olan parlama, kağıtta parmak izi kalması gibi dezavantajları olmasa da bence cildin gereksiz yere kalınlaşıp, ağırlaşmasına neden oluyordu. Bu ciltte ise orjinal İngilizce basımlardakine benzer bir kağıt kullanmış ve benim okurken en rahat ettiğim kağıt türü bu. Baskı olayında sadece uzunluk da değil mesela bizde basılan Kaptan Amerika Kış Askeri cildi aynı sayfa sayısına sahip olmasına rağmen orjinalinin kalınlık açısından neredeyse 3 katı.

Uzumaki konusundaysa manga ve frankofon okumadığım için comics olarak belirttim zaten mesajımda. Yoksa frankofonlarda da ciltli ve lüks baskılar yapılıyor ama okumadığım için bilgim yok.