Weapon X Wolverine - Gerekli Şeyler

Başlatan hanac, 07 Ekim, 2011, 13:27:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hanac

Weapon X Wolverine 15 Ekimde Gerekli Şeyler tarafından yayınlanacak.

Barry Windsor-Smith'in yazıp çizdiği seri ile ilgili bir sorum olacak.

Bu seri "Marvel Comics Presents" adı altında 1991 yılında yayınlanan 72-84 arası sayıları mı kapsıyor ?

tommikser

Abi bu başka bir kitap.
Benim bildiğim 5 sayı süren ve Wolverine adamantium iskeleti nasıl aldı, nasıl bu tesisten kaçtı ve onu yok etmek isteyenler ile ilgili bir kısa macera. Kapaklar şu şekilde:

hanac

Evet Güneş, ama senin gösterdiğin seri Barry Windsor-Smith'e ait değil.

Daha yeni bir seri bu.

rumar80

Öncelikle Hasan'ın sorusunun cevabı Evet. Marvel comics presents'teki macera daha sonra trade haline getirilip basıldı.

Gerekli şeyler de bunu yayınlayacak.

Güneş'in kapaklarını verdiği seri bir iki yıl önce yayınlanıp 3 ciltlik süren bir seridir ve sert bir dizidir de.

NIC

İkisinde de aynı konular mı işleniyor?

rumar80

Hayır. Gerekli şeylerin yayınlayacağı Weapon X'de Wolverine'in proje X'e nasıl dahil olduğu, yapılan testler konu alınıyor.

İkinci seri ise Wolverine'in günümüzdeki maceralarını içeriyor, ancak en önemli farkı bol kanlı ve sert olması ve "ebeveyenlere uyarı" ibaresi ile yayınlandı.

hanac

Umar bilgilendirme için teşekkürler.

Demek bizim Weapon X 1991 yılına ait.

rumar80

Evet Hasan.
  Çizgi romanda o kadar geriyiz ki. (MAALESEF) 1976 ve 1991 yıllarında yayınlanmış maceralara zil çalıp oynuyoruz.
Sevinirken düşünmek, düşünürken biraz üzülmek, hatta biraz da buna sebep olanlara kızmak gerekmez mi?
   Hele bir de sırada bekleyen başka yayınlar varken......

Gambit

Rumar selam

geri olsak da bence su anda yayinlanan pazarlama amacli dandik maceralar yerine weapon x gibi tarih tasi kult maceralarin yayinlanmasi cok daha iyi.

Gec de olsa bu milestone denilebilecek onemli maceralarin Turk okuyucusu ile bulusmasini olumlu buluyorum

bu kadar gec kalinmasinin bir baska sebebi de Turk okuyucusunun yeniliklere cok kapali olmasi ve yillar boyunca hala ayni sayilarin ust uste yeniden yayinlanip durmasi. Kimse kusura bakmasin ama ben hala gunumuzde tom braks mis, pekos billmis, west mis, judas mis yayinlaniyor ya da yayinlanacak olmasini desteklemiyorum.

Kimse farkinda degil mi bilmiyorum ama hep ayni maceralarin karakterlerin yayinlanip durmasi Turkiye de koleksiyonculugu ve ikinci eli de bitirmis durumdadir ve bu uzun vadede cizgi roman sektorune darbe vurur. Bunun disinda yeni maceralar basilmamis olmasi cesitliligi azalttigi icin yeni okuyucularinda aramiza katilmasina engeldir

neyse konu dagildi.

wolverine weapon x en iyi macerasi degildir belki ama onemli bir maceradir. yayinlanacak olmasi basarilidir

rumar80

Gambit selam,
   Bütün dediklerinin altına imza atarım. Benim itirazım aslında Weapon X'den çok Superman/Spiderman cross over'ına ve mevcut yayınlanmakta olan ve yarım kalmış olan Essential X-men (ki Dark Phoenix saga ve Days of Future Past gibi klasik maceralar sıradayken) essential wolverine ve New Avengers gibi serilerin göz ardı edilmesi ve one shot'larla gözlerin boyanmasıdır.
   Farkındaysan "düzenli" yayınlanan bir seri ye rastlamak o kadar kolay değil artık. Eldekiler yarım bırakılıp yeni şeyler denenmesi.
   Sevgiler

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: rumar80 - 07 Ekim, 2011, 16:22:35
   Gambit selam,
   Bütün dediklerinin altına imza atarım. Benim itirazım aslında Weapon X'den çok Superman/Spiderman cross over'ına ve mevcut yayınlanmakta olan ve yarım kalmış olan Essential X-men (ki Dark Phoenix saga ve Days of Future Past gibi klasik maceralar sıradayken) essential wolverine ve New Avengers gibi serilerin göz ardı edilmesi ve one shot'larla gözlerin boyanmasıdır.
   Farkındaysan "düzenli" yayınlanan bir seri ye rastlamak o kadar kolay değil artık. Eldekiler yarım bırakılıp yeni şeyler denenmesi.
   Sevgiler

Aynı fikirdeyim. Aylardır beklediğimiz yayınlar dururken... Çok olumlu düşünmüyorum açıkçası :-\

drfuhrer

peki gerekli şeylerin yayınlayacağı weapon x wolverine kaç sayı çıkacak?

hanac

Alıntı yapılan: drfuhrer - 07 Ekim, 2011, 20:35:55
peki gerekli şeylerin yayınlayacağı weapon x wolverine kaç sayı çıkacak?

Tek sayı olacak.

konnektör

Çok beğeniyorum, wolverin in çizgilerini. Mükemmel.
*Resmimi hayal ederim ve daha sonra hayalimi resmederim.
Vincent Van Gogh

drfuhrer

kalın olur o halde.tek cilt olacağına göre...