Weapon X Wolverine - Gerekli Şeyler

Başlatan hanac, 07 Ekim, 2011, 13:27:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ümitkr

Alıntı yapılan: Tarkan Kurt - 22 Kasım, 2011, 09:54:52
Bu eser tek cilt mi?

Orjinali tekti ama bizde nasıl basldı hatırlamıyorum... TÜYAP'ta aldım elime baktım ama... Kızdım kendime şimdi, hiç dikkat etmemişim :(

kalidor

Bir Conansever olarak BWS'nin çizimlerini beğeniyorum. Özellikle BWS'nin çizimleri Conan'ın gençlik yıllarına daha iyi uyuyor. Buscema Conan'ı panter kadar çevik ve gözlerinde zeka parıltılarını betimleyen bir şekilde  çizerken, BWS nispeten cılız ve biraz bön bakışlı toy bir Conan tasvir etmiş. BWS'nin kadın çizimleri de Buscema'nın şuh ve ateşli kadınlarına göre daha naif. Şu Red Sonja'ya bir baksanıza:

Crom! Ölüleri Say...

yalcinerol345

Gerekli Şeyler'in Weapon X'ini okudum.Güzel sahneler vardı ama konu çok karışık geldi.Belki de bir kere daha okumam gerekiyor.

pizagor

Gerekli Şeyler'in çıkardığı Weapon X'de kareler oldukça küçültülmüş gibi geldi bana. Orijinal TPB'sindeki kare boyutları daha mı büyük arkadaşlar, her ikisini de elinde bulunduran varsa buna bakabilir mi?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

tommikser

Orjinalini gördüm daha büyüktü.Hatta ben sert kapaklısını gördüm hayran olmuştum.

pizagor

Gerekli Şeyler zaten albümleri daha küçük boyutta basıyor. Çevre bilincitam kişiler olarak bunu anlıyorum ve kabul ediyorum. Ancak Weapon X de özellikle dikkatimi çeken fazla fazla bırakılan kenar boşlukları oldu. Sanki o albüm boyutuna sığacak şekilde kareler biraz daha büyük basılabilirmiş gibi duruyor...

s.b

Kitabı satın aldım ama hiç okuyasım yok. O ne biçim renklendirme öyle ya. Siyah-beyaz bassalardı keşke.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

HacıGeraltEmmi

Alıntı yapılan: s.b - 07 Aralık, 2011, 13:06:10
Kitabı satın aldım ama hiç okuyasım yok. O ne biçim renklendirme öyle ya. Siyah-beyaz bassalardı keşke.

Çizimleri ve renklendirmesi bana da hitap etmedi. Sırf Wolverine'in hatırına okudum. Ancak, konusunun çok güzel işlendiğini söyleyebilirim. Her sayfasında "keşke başka birine çizdirselermiş" desem de okumakta fayda var.

pizagor

Bu yorumlar üzerine orijinalini okuyacağım...

Tarkan Kurt

Çizimleri ve renklendirmeyi beğenmediğim için almadım. Almayı da düşünmüyorum.

emre ozdamarlar

Siyah beyaz yayinlanmasi gereken bir seri bence bu.

Su cizimler benim acaip hosuma gitti.

pizagor

Siyah beyaz baskı gerçekten çok güzel görünüyor... Ama bir baskısı yok sanıyorum!

hanac

Bu hafta sonu okudum.

Bir oturuşta bitti, hikaye çok hızlı akıyor.

Çizimlerde çok rahatsız etmedi ama Güneş'in yüklediği siyah beyaz'larda gözüm kaldı.

Daha iyi gibi  :)

pizagor

Okuduktan sonra anladım ki Weapon X'e çok fazla anlam yüklemişim, beklentimi çok yüksek tutmuşum... Bu hikayeden öğrendiğim Logan'ın bedeniyle oynadıkları gibi bilinçaltıyla da uğraşıp bir canavar ortaya çıkarmışlar. Açıkçası bu konunun X-Men Origins : Wolverine filminde işlenişi çok daha güzeldi...

Bu okumanın üzerine öğrenilmesi gerekenler :

1. Logan'ın bu deneye dayanabileceği nasıl biliniyor? Logan'ın kim farkında, onun iyileşme gücünü nereden biliyorlar?

2. Bu hikayenin sonrası nasıl? Peşine ordu falan mı düşüyor? Yoksa bu deneyi finanse eden devlet değil de başka birileri mi?

3. X-Men'e katılana kadar neler oluyor? Yanlış hatırlamıyorsam X-Men'den önce Alpha Flight'a dahildi Wolverine. O aradaki başıboş kaldığı dönemi hikaye eden bir TPB var mı?

rumar80

Sadece 3. soru için cevap vereyim. Wolverine: Origins biraz bilgi veriyor. Bunun dışında tek tük farklı dergilerde anlatım var