Death Note - Akılçelen (12 Cilt olarak tamamlandı)

Başlatan yalcinerol345, 08 Ekim, 2011, 21:12:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Harun Ça

Mrtekin

Alıntı yapılan: Mrtekin76 - 01 Ağustos, 2014, 23:13:38
Tüm tricklerin anlatıldığı bir de volume:13 var, meraklısına duyurulur.

Dean tanıttı. Türkçesi çıkmış, meraklılarına.
They drew first blood...

pizagor

Yeni albüm Aralık 3 itibariyle kargolanmaya başlıyor.
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

V

"İstemem,eksik olsun.."

Mrtekin

13. Albumde, akilcelen, L change the world adinda yeni bir manganin tanitimini yapmis?

Death note, devam edecek anlasilan.
They drew first blood...

dean

Alıntı yapılan: Mrtekin - 08 Aralık, 2014, 15:58:52
13. Albumde, akilcelen, L change the world adinda yeni bir manganin tanitimini yapmis?

Death note, devam edecek anlasilan.

Death Note ana devamlılığı içinde değil L change the world hikayesi. Alternatif devamlılık içerisinde. L, Death Note'a 23 gün sonrası için kendi ismini yazıyor. O sırada da bir terörist grubu virüs yayıyor felan. Aynı isimli filmde var.

doktor1881

arkadaşlar manga hiç okumadım (lone Wolf hariç) tavsiye edermisiniz

hanac

Alıntı yapılan: doktor1881 - 08 Aralık, 2014, 17:12:48

Death Note'u tavsiye ederim.

havsar

Ben tavsiye ederim.
Güzel başlıyor arada muhabbetlerin sıktığı oldu ama
Sonlara doğru tekrar toparlıyor. Bence ilk iki sayıyı felan okuyun karar verirsiniz

yalcinerol345

Alıntı yapılan: dean - 08 Aralık, 2014, 16:12:15
  Death Note ana devamlılığı içinde değil L change the world hikayesi. Alternatif devamlılık içerisinde. L, Death Note'a 23 gün sonrası için kendi ismini yazıyor. O sırada da bir terörist grubu virüs yayıyor felan. Aynı isimli filmde var.
Umarım bu serinin yazar çizeri de aynıdır.
Alıntı yapılan: doktor1881 - 08 Aralık, 2014, 17:12:48
Hangisinin daha güzel olduğuna karar veremem.İkisi de harika.Şiddetle tavsiye ederim.

darkwood

Türkçe yayınlanan mangalardan "Lone Wolf" hariç size manga tavsiyelerim.

Kısa seri arıyorsanız Death Note,
biraz daha uzun soluklu Full Metal Alchemist,
Orta menzilli Bleach
Uzun menzilli Naruto ve One Piece tavsiye ederim.
Darkwood Sakinleri..

Sakızlı Ohannes Paşa

İlk 3 cilt itibariyle oldukça keyif aldım. Ama yine de bir One Piece değil. Sonraki ciltlerde ne olur bilemiyorum tabi  :)

Kauss

Yazıda spoiller mevcut, yeni başlayan okumasın arkadaşlar.

Okuyalı uzun süre olmuştu ve bu ara tekrar okuma fırsatı buldum. Şahsen gerçek 'L' li bölümleri daha çok sevmiştim şuan da aynı fikre sahibim. Yalnız bu sefer L'in nasıl öldüğünü kaçırdım ? Kira değil Misa misa sayesinde mi ölüyor bu sefer anlayamadım. Ayrıca hala 13 cildi okumuyorum. Şahsen 13 cilt arasında en okunmayanı.

Mrtekin

Spoiler  Spoiler

Light, Rem'i, Misa'nın hayatının tehlikede olduğunu ve L'yi öldürmesi gerektiğini söyleyerek kandırıyordu, diye hatırlıyorum.

Yani, Misa değil, Kira yüzünden ölüyor.

Ama arkadan "Near" geliyor, gümbür gümbür...
They drew first blood...

pizagor

SPOILER

Lüzumsuz bir kitap olmuş. Zaten uzunca bir bölümü karakter tanıtımlarına ayrılmış, sıkılıp çizgiroman kısmına atladım. O kısım da hikayeyi Ölüm Defteri'ni Light değil de başka birisi bulsaydı ne olurdu şeklinde, what if tadında bir anlatı. Kısa tutulduğu için derinliği yok. Deftere adı yazılan kişiler öldükten sonra eğer yakılmadılarsa dirilmelerini sağlayan Death eraser (ölüm silgisi) gibi bir kavram getirdiği için garip de geldi bir taraftan. Şimdi diyeceksiniz ki, ismi deftere yazılınca öldüğüne inanıyorsun da ismi defterden silinince dirildiğine neden inanmıyorsun? Ki haklısınız  :) :) :)

Yine de beğenmedim. Sadece cildin sonunda Death Note - Another Note (Yazar Nisio Otin) romanından bahsediliyor, belki bu ilginç olabilir...
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...