Death Note - Akılçelen (12 Cilt olarak tamamlandı)

Başlatan yalcinerol345, 08 Ekim, 2011, 21:12:45

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ahmet Oktay

Aslında death eraser L ve Light kapışması olduğu zaman olsaydı işleri ilginçleştirebilirdi.

Mangasını okumadım henüz, anime üzerinden yaptım bu yorumu.

Sakızlı Ohannes Paşa

8. cildi bitirdim. Ne yalan söyleyeyim seriden aldigim keyif gitgide azalıyor. Biraz zorlama geliyor artık. 4 cilt kaldığı için bitiririm tabi. Sonlara doğru güzelleşir umarım.

hanac

Alıntı yapılan: Sakızlı Ohannes Paşa - 09 Kasım, 2015, 21:48:59
8. cildi bitirdim. Ne yalan söyleyeyim seriden aldigim keyif gitgide azalıyor. Biraz zorlama geliyor artık. 4 cilt kaldığı için bitiririm tabi. Sonlara doğru güzelleşir umarım.

Evet aynı hissi bende yaşamıştım.

Ama sonlara doğru tekrar toparlandı.

Tuco Ramirez

SPOİLER !!!

Zaten L'nin ölümünden sonrası sil baştan yeniden başlar gibi olduğundan;
benimde L'nin ölümünden sonra heyecanım azalmıştı...
Ama yine de sonuna kadar heyecan devam ediyor...

Ahmet Oktay

Seriyi bitirmeyenlere spoiler oluyor, spoiler uyarısı ekleyerek düzenledim mesajı.

Tuco Ramirez

Hiç aklıma gelmemişti spoiler olayı. Bende yazıyı beyaz yaptım... Kusura bakmayın...

haziran00

Alıntı yapılan: Tuco Ramirez - 09 Kasım, 2015, 22:18:34
Hiç aklıma gelmemişti spoiler olayı. Bende yazıyı beyaz yaptım... Kusura bakmayın...

Okuduğum ve seyrettiğin tek manga ve anime seninde söylediğin durum söz konusu olduktan sonra heyecanını yitirmiş bir hikaye olarak kaldı.

Newcomicreader

dean

pizagor

13. kitabın sonunda reklamı verilen roman değil mi bu?
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

yalcinerol345

Harun Ça

Alıntı yapılan: yalcinerol345 - 05 Ocak, 2016, 18:40:42
Çizgi roman değil mi?

Değil roman. Yakında L change the world de çıkaracaklarmış.

Mrtekin

Kitap fena değil; Death Note'da biraz kadersiz bir şekilde öldürülen Fbi ajanı Misora'yı tanıyoruz.

Açıkçası; Misora, BB LA Cinayetleri ve L'nin hasmı B'den daha çok; kitabın içinde bahsedilen;

L'nin dünyanın diğer en iyi dedektifleri ile kapışması (ki bu kapışmadan tek sağ çıkan o.), Mucit Wammy ile 8 yaşında tanışması; Winchester Bombacı'sını durdurması gibi detaylar ciddi ilgimi çekti.

Bu detayların da anlatıldığı diğer defterleri de dört gözle bekliyorum.
They drew first blood...

Sakızlı Ohannes Paşa

9. ciltte de son 1-2 ciltte yaşadığım bıkkınlık devam etti. Başlarda keyifliydi ama aldığım zevk dibi gördü. Hellsing'de de bunu yaşıyorum. İkisinin de son 3'er cildi kaldığı için bitireceğim. Umarım sonlara doğru mutlu ederler beni.

Death Note özelinde devam edeyim. Öncelikle şunu anlayamadım. Yagami'nin karşısına çıkan süper zeki tiplerin hepsi neden bu kadar weirdo (türkçe karşılığı yok bu kelimenin. "Tuhaf" sözcüğü karşılamıyor :)) anlam veremiyorum. Tamam L bu şekilde yansıtıldığında farklıydı, özgündü. Etkileyici bir karakterdi. Ama şimdi Near var. Pijamayla oturuyor, oyuncakla oynuyor. L'in yandan yemişi. Ne bu şimdi. Koptum karakterlerden. Buradan nasıl toparlanır bilemedim.

Death Note 9: 2.5/10.

dean