Yalnız Kurt ve Yavrusu - Marmara Çizgi (28 Cilt olarak tamamlandı)

Başlatan emre ozdamarlar, 08 Ekim, 2011, 22:34:57

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mrtekin

They drew first blood...

ilke

13. sayı cumartesi baskıya girdi. herhalde 10 gün içinde dağıtmış oluruz.

Nightrain

Ben en son 4.ciltte ara vermiştim, devam etmenin zamanı geldi.
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"

hennessy

Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

Mrtekin

They drew first blood...

V

"İstemem,eksik olsun.."

hanac

Tanıtım Bülteninden

Lone Wolf and Cub Sayı 13: Doğudaki Ay, Batıdaki Güneş, Ağustos 2015

12,5cm x 19cm, 320 Sayfa, Siyah-Beyaz, 21TL, Çeviri: Emre Yavuz

Yagyu Retsudo, ateşler içinde bir adam. Yıllardır, artık ronin sıfatı taşıyan eski bir samuray ve paralı bir suikastçi olan ve ülkeyi,
küçük oğlu Daigoro ile bir uçtan bir uca kat eden Ogami Itto'yu yok etmenin planlarını yapıyor.
Onlara, Yalnız Kurt ve Yavrusu diyorlar!

Ogami, Yagyu'nun –bir tanesi hariç-- bütün evlatlarını katleden, tek kişilik bir ordu.
O da, kardeşlerinin intikamını, canı pahasına almak için gönderiliyor! Bu arada, Edo'nun en sağlam polisi, emekli olmuştur ve hayatının katilini, yani Ogami'yi yakalama fırsatını eline geçirmiştir. Peki bu görevi başarabilecek midir?

Diğer yandan, Daigoro, kendi macerasını yaşamaktadır. Zengin bir ailenin, kötü yetiştirilmiş oğluyla arkadaşlık etmektedir ve gizemli şahin eğiticileri karşısında şaşkına dönmüştür.

Mrtekin

LW&C'nin 13. Cildi gerçekten tam bir şaheser.

Çok güzel Başlıyor, Çok güzel bir şekilde devam ediyor ve Çok güzel bir şekilde bitiyor. Her sayfasını büyük bir keyifle okudum.

Çok ama çok kaliteli bir seri. Marmara'ya hakkını vererek bastığı için kendi adıma çok teşekkür ederim.

Yalnız biraz Hız lütfen? Sene bitmeden en az 2 cilt daha?
They drew first blood...

ferzan

Az önce bitirdim 13. cildi...Yine fevkalade bir cilt idi, tadı damağımda kaldı...

Başlangıcından itibaren seri belli bir çıtayı geçtikten sonra hemen hemen her cildin, ciltlerdeki her bölümün, her öykünün ayrı ayrı hayranı olmuştum ama son 5-6 cilttir falan tamamen damarımı yakalar olmuştu seri...İlerledikçe daha da yakaladı ve neredeyse her yeni sayıdan fevkalade beklentiler içerisine girip büyük bir memnuniyetle kapağını kapamaya alışır hale geldim...

Ne var ki yayın periyodu dolayısıyla her lezzetli ve tatminkar cilt okuması sonrası araya bir miktar süre girdiğinden, yeniden çıkıp da tekrardan elime aldığımda bir öncekinden kalma ateşim sönmeye yüz tutmuş oluyor, sanki çok sıradan bir esermiş gibi oturuyorum başına ama çok geçmeden ipleri eline alıp her seferinde kendine tekrar tekrar aşık etmeye devam ediyor seri...Bir kez daha aylarca idare edecek bir ateşi yakıp sıcak tutuyor ısrarla...

Neredeyse her ciltte en az bir bölüm benim için fazlasıyla dikkat çekici oluyor ve cilde damgasını vuruyor...13. ciltte de bu bölüm, 128. ve 188. sayfalar arasında yer alan, seri genelindeki 66. kısma tekabül eden, bu cildin de 3. bölümü olan '' Oyunbozan Daigoro '' oldu...Uzun uzun yazarına çizerine övgüler sıralamak artık çok yersiz benim için..Diyebileceğim tek şey, çizgi roman bugün bazı nadir örnekler dolayısıyla gerçek anlamda bir sanat kabul edilebiliyor ise, işte bunda '' Oyunbozan Daigoro '' gibi öykülerin çok büyük payı var...

'' Oyunbozan Daigoro '' yu okuduktan sonra kalan 2 bölümün nispeten daha az keyif vereceğini, söz konusu bölümün çıtayı bu cilt için çok yukarılara taşıdığını düşünürken, kitabın kapağını kapadığımda aynı memnuniyeti eksiksiz olarak hissetmeye devam ettiğimi farkettim...Güzel başlayan, çok çok güzel devam edip çok güzel biten, baştan sona güzel tabirini hakeden bir cilt oldu...Darısı 14'ün başına artık...

Bu seri, bir okur olarak beni fena halde şımartmaya devam ediyor...Bir sonraki ciltten beklentim yine en tepelere çıkmış durumda...Yazarına, çizerine, yayıncısına, okuruyla buluşturan her bir emekçisine helal olsun...Bir sonraki cilt itibariyle seriyi yarılayacağız...Umarım 28 cildin 28'ini de Türkçe okuyup aynı kalitede raflarımıza yerleştirmenin mutluluğunu yaşarız...
Bağnaz okur, memnuniyetsiz beşer, işkilli büzük, sıfır tolerans iksmen, taş kalpli ahkam efendi...

https://ucuztefrika.blogspot.com

ercoktay

Alıntı yapılan: ferzan - 19 Ağustos, 2015, 17:00:28
Ne var ki yayın periyodu dolayısıyla her lezzetli ve tatminkar cilt okuması sonrası araya bir miktar süre girdiğinden, yeniden çıkıp da tekrardan elime aldığımda bir öncekinden kalma ateşim sönmeye yüz tutmuş oluyor, sanki çok sıradan bir esermiş gibi oturuyorum başına ama çok geçmeden ipleri eline alıp her seferinde kendine tekrar tekrar aşık etmeye devam ediyor seri...Bir kez daha aylarca idare edecek bir ateşi yakıp sıcak tutuyor ısrarla...

Zamanında dolar bu kadar yüksek değilken orijinal seriyi Gon, Pandora, Amazon, Ebay gibi yerlerden toplamıştım. Seri okurken öyle bir sarıyor ki, son ciltleri artık uçarak okuma isteği uyandırıyor. Her cilt arka planda işleyen muhteşem ana hikayeyi iplik iplik örüyor :) Diğer ciltleri de çok seveceksiniz. Kitabın sonunu öyle bir bağlamışlar ki göz yaşları gözünüzden süzülüyor.

emre ozdamarlar

Dun 20. cildi okudum, hala bos hikaye yok ve son ciltlerde tempo ve heyecan artiyor. Anladigim kadariyla son 8 cilt toplam 10 gun icersinde olan biten olaylari anlatacak, eger hikaye bir sekilde degismezse. Final cok yakin, bu aksam 21-22'yi okuyacagim.

emre ozdamarlar

Dun aksam 21-22'yi okumayi planlarken 24. cildin sonuna dek geldim. Daha da devam ederdim ama geri kalan ciltleri kutuphaneden almamistim. Bugun gidip alicam direk.

Bu arada olaylar 19-20. cilt gibi final hikayesine dogru baglaniyor, öncesinde gördugumuz gibi her bölumde yeni karakterlerle tanisma, tek sayida okunup biten maceralar yok, her sayi bir sonraki hikayeyi merak ettirecek sekilde bitiyor. Haliyle de insan elinden birakamiyor.

ercoktay

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 25 Ağustos, 2015, 10:01:45
Dun aksam 21-22'yi okumayi planlarken 24. cildin sonuna dek geldim. Daha da devam ederdim ama geri kalan ciltleri kutuphaneden almamistim. Bugun gidip alicam direk.

Bu arada olaylar 19-20. cilt gibi final hikayesine dogru baglaniyor, öncesinde gördugumuz gibi her bölumde yeni karakterlerle tanisma, tek sayida okunup biten maceralar yok, her sayi bir sonraki hikayeyi merak ettirecek sekilde bitiyor. Haliyle de insan elinden birakamiyor.

Gözyaşı geliyor :) Son ciltleri ben de nasıl okuduğumu hatırlamıyorum. Ama hayatımda okuduğum en muhteşem sonlardan birine sahip. Heyecan yaratayım biraz :)

emre ozdamarlar

Dun Ant-Man'e gittigim icin sadece 25'i okuyabildim. Bu aksam biter son 3 cilt.

Draka

Alıntı yapılan: ercoktay - 26 Ağustos, 2015, 12:54:58
Gözyaşı geliyor :) Son ciltleri ben de nasıl okuduğumu hatırlamıyorum. Ama hayatımda okuduğum en muhteşem sonlardan birine sahip. Heyecan yaratayım biraz :)
Eleştiri olarak söylemiyorum ama biz Türkiye'de bu sonu görebilmemiz için bayağı beklememiz gerekecek :(