Person of Interest

Başlatan hennessy, 09 Ekim, 2011, 11:00:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

hennessy

http://www.imdb.com/title/tt1839578/

JJ Abrams'tan yeni dizi denemesi Person of Interest. Suç draması tarzında olacak bu yeni yapımın yazar koltuğunda "The Dark Knight"tan tanıdığımız Jonah Nolan oturuyor. Dizinin konusuna gelince; Eski bir kiralık katil ve bir bilim adamının oluşturduğu takımın amacı cinayetleri daha gerçekleşmeden önlemektir.İlk bölümler itibari ile izlenmeye değer gibi görünüyor deneyim derim
Murat : Hasan abi Avengers dağılmış duydun mu?
Hasan: Duydum duydum toplanın Tellioğulları

poe

Alıntı yapılan: hennessy - 09 Ekim, 2011, 11:00:34
Eski bir kiralık katil ve bir bilim adamının oluşturduğu takımın

kiralık katil dediğimiz kişi amerikan özel kuvvetlerinden amerikanın pis işlerine karışmış eski bir asker, bilim adamı dediğimiz de kendine cia yada fbı süsü vemiş, losttan rol çalmış gizemli bir kişilik olmasın. bilim adamsı bir tarafını görmedik daha...

hennessy

Alıntı yapılan: poe - 09 Ekim, 2011, 11:22:37
Alıntı yapılan: hennessy - 09 Ekim, 2011, 11:00:34
Eski bir kiralık katil ve bir bilim adamının oluşturduğu takımın

kiralık katil dediğimiz kişi amerikan özel kuvvetlerinden amerikanın pis işlerine karışmış eski bir asker, bilim adamı dediğimiz de kendine cia yada fbı süsü vemiş, losttan rol çalmış gizemli bir kişilik olmasın. bilim adamsı bir tarafını görmedik daha...

http://www.22dakika.org/yazi/person-of-interest-jj-abrams vallahi burda yazanın yalancısıyım :)

poe

;)
giriş mottosu şöyle... dizinin altyazısından alıntı yapayım belki ilgi çeker...

İzleniyorsun.
Devletin oldukça gizli bir sistemi mevcut.
Günün her saatinde seni izleyen bir makine.
Biliyorum çünkü ben tasarladım.
Ben o makineyi, terörist eylemleri bulsun diye tasarladım lakin tasarladığım makine, her şeyi görür.
Örneğin, normal insanların işlediği şiddetli suçları görür. Senin gibi insanların.
Devletin alâkasız sandığı suçları görür.
Onlar bir şey yapmayınca, ben kendim yapmaya karar verdim.
Lakin bir ortağa ihtiyacım vardı.
Müdahale etme yeteneği olan birine.
Yetkililer tarafından arandığı için, biz de gizli saklı çalışmaya karar verdik.
Bizi asla bulamazsın.
Lakin kurban veya mücrim, eğer zamanın geldiyse biz seni buluruz.

Peyami

Michael Emerson'ın bir sonraki işini sabırsızlıkla beklediğim için başladığı günün ertesi seyretmeye başladım. Konu kabaca şöyle. Bilgisayar dehası Finch (Michael Emerson) hükümete terörist saldırıları önceden haber verecek bir bilgisayar programı geliştirir. Bu program dünyadaki tüm telefon, internet, güvenlik kamerası kökenli verileri analiz ederek terör eylemlerini önceden haber verebilmektedir. Fakat Finch programın hükümete karşı olmayan suç planlarını de tespit edebildiğini anlayınca, tehlikedeki kişinin sosyal sigorta numarasını kendisine yollayacağı bir sistem ilave ederek, tehdit altındaki kişileri korumaya karar verir. Bu konuda kendisi gibi resmi kayıtlarda ölü gözüken eski bir CIA-özel operasyon ajanıyla (Jim Caviezel) birlikte çalışmaya başlarlar.

Zamanında "Equalizer" diye bir dizi vardı. Hatta başroldeki Edward Woodward'ı kısa süre önce kaybettik. Konu olarak biraz onu andırıyor gibi geldi bana. Michael Emerson rolünün izin verdiği ölçüde yine nefis oynuyor ama canlandırdığı karakter Lost'taki "Benjamin Linus" kadar derin değil. En azından şimdilik. Zaten olmasını da beklememek lazım. Jim Caviezel biraz tutuk oynuyor ama rolünde çok sırıttığını söyleyemem.

Şimdiye kadar yayınlanan 3 bölüme baktığımda, dizinin sağlam bir ana antagoniste ihtiyacı olduğunu düşünüyorum (Keşke Terry O'Quinn" ile anlaşsalar). Bir de birkaç renkli yan karakterin katılması daha zengin bir içerik sunulmasını sağlayabilir, çünkü iki baş karakter de soğuk ve  az konuşan tipler.

Elbette bir "Lost" değil, ama izlenebilir bir polisiye. En azından Emerson için. Hafif bir teknolojik tadı da var.

Şimdilik devam edeceğim.

emre ozdamarlar

tanitim icin tesekkurler, ilginc bir diziye benziyor.

rumar80

Terry O'Quinn Hawai 5-0 dizisi ile anlaştı maalesef

BAHADIR

Zorlama ile ilk 2 bölümü izledim. 3. bölümüde izleyeceğim fakat derinliği olmayan bir dizi...Human Target bile 2 sezon iptal edildi ki...(Fena bir dizi değildi) Person Of İnterestin 2. sezonu görmesi zor gibi görünüyor...

hennessy

onuncu bölüm ile dizi seyredileceğinin sinyallerini verdi hele o müthiş final sahnesi when things explode çalarken hüngür hüngür ağlayasım geldi :) carter dua etsin televizyon yeni yoksa kafasına bir terlik fırlatacatım hayatını kurtaran adamı nasıl satarsın hele finaldeki kaçış sahnesinde neyse kendini affettirdi ben bu diziye hala şans vereceğim 10.bölümle bunu gösterdi bence

when things explode

your skull-fucked little lives
in shadows where you hide
a life that was designed
you've been cheated oh so blind

you laid it on the line
these twisted words of time
and how your spirit shines
i wish that you were mine

yeah lately i know that i've been crawling
i know that i've been falling
into your dream

imagine no more tears
dissolving all your fears
with tooth and claw we fight

into this endless night

yeah lately i know that i've been crawling
i know that i've been falling
into your dream

i saw my tears in your eyes
you saw your fears in mine
we watched it burn together
watched it burn together

burn yeah, burn watched it burn burn yeah burn
watched it burn, burn watched it burn
watched it burn, burn watched it burn

all is forgiven.

http://www.youtube.com/watch?v=zkZBEnBjOjY

Peyami

Final sahnesini ben de beğendim, bir kaç kere seyretmekten alıkoyamadım kendimi. Müzik ve çekimler etkileyiciydi. Parça Unkle isimli bir gruba ait. Sözler/melodi epey vurucu. Hennessy arkadaşımız yukarıda sözleri ve linkini vermiş. Kaçırmayın derim. Person of Interest bölüm sonlarını iyi bağlamaya başladı. Biraz Cold Case'e benzetmeye başladım bu açıdan.

Carter'ın zaten diziye bir şey kattığını düşünmüyorum.  Burada bir "Jean Valjean" - "Javert" (Sefiller) benzeri lişki kurulsa adalet kavramına ilişkin çok etkileyici diyaloglar ve sahneler çıkabilir ve bu da diziyi efsane olacağı bir yerlere yükseltebilir ama Carter karakteri bunu yapmaktan çok uzak. 

Tempolu ve CSI tipi benzer yapımlardan farklı bir dizi Person of Interest. Çok iyi değil, ama iyi bir dizi bence.

İzlemeye devam. 

hennessy

Başlarda sıkıcı gelen bu dizi kesinlikle çok iyi bir hal almış durumda arkadaşlar.İzleyin demiyorum kesin izleyin............

hennessy

Arkadaşlar son zamanlarda izledeğim en güzel dizi olmaya devam ediyor.Son bölümde Harold ve boat sonunda karşılaştı izleyin ilk bölümler sıkacak ama şu an belki bu yılın en iyi dizisi geliyor.Karakterimiz maskesiz Batman tadında harika bir macera son bölümde daha ne olacak bundan iyi dedim....

V

Alıntı yapılan: hennessy - 19 Mayıs, 2012, 10:16:56
Arkadaşlar son zamanlarda izledeğim en güzel dizi olmaya devam ediyor.Son bölümde Harold ve boat sonunda karşılaştı izleyin ilk bölümler sıkacak ama şu an belki bu yılın en iyi dizisi geliyor.Karakterimiz maskesiz Batman tadında harika bir macera son bölümde daha ne olacak bundan iyi dedim....

Batman dedin can evimden vurdun.Bismillah diyerek ilk bölüme başlıyorum. :)
"İstemem,eksik olsun.."

hennessy

İlk bölümler keyif vermeye bilir ama 10.bölümden itibaren rayına giriyor dizi Sevgili V

V

Jim Caviezel ekranı doldurmaya yetiyor.Ben sevdim bu diziyi.Devamı gelsin valla..
"İstemem,eksik olsun.."