Bu Nick Name'lerin anlamı ne ola ki ?

Başlatan tommikser, 14 Ekim, 2011, 14:44:18

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

pizagor

Alıntı yapılan: pizagor - 14 Ekim, 2011, 14:57:25
Böyle bir başlığımız vardı sanırım... Bulabilirsem birleştireceğim...

Belirtiğim başlık maalesef birkaç ay önce yaşadığımız kayıpta gidenlerden birisi :(
İlk Biriktirici... Vampir Dişçisi... Huysuz İhtiyar...

candy

Benimki çocukken severek izlediğim bir çizgifilmden Şeker Kız Candy'den geliyor. İngilizce anlamı "şeker" demekmiş.

V

Candy benim de çok sevdiğim ve çocukken izlediğim bir animedir ve hatta yakın zamanda sağolsunlar nette

türk fanlarının kurduğu bir site sayesinde tekrardan bulup izleme şansına eriştiğimi de belirteyim. :)

http://www.sekerkizcandy.com/
"İstemem,eksik olsun.."

kedidiro

'' şeker kız candy
   antoniyle evlendi
   bunu gören lisa
   kıskançlkıtan geberdi'' diye de o dönem çocukları arasında yaygın bir tekerlemesi vardı :D
  zihin denen şey gerçekten garip... bir çok şeyi unuturuz da en anlamsız birşeyi lafı açıldığında sanki daha dünmüş gibi hatırlayıveririz.

Solomon Kane

bu sitede olmasada bir çok sitede kullandığım takma adım tamtakirkurubakir' dır. :) rastlarsanız eğer taklidim değilse benimdir. :) anlamını açıktır ama neden bunu seçtiğim sorulursa şöyle derim. Bir gün bir siteye üye olmaya çalışıyordum. Aklıma ne gelirse hepsi vardı. Ya da olmuyordu. Amma tamtakırmış elimdeki takma adlar dedim  dedim :) ve öyle kaldı :D
Hiç bir yerde huzur bulamazken ölmek için endişe etmek neye yarar? JUDAS

Yarım uyku 4 sandviçe bedeldir. ( Demir Pençe Filminden)

" Çelikten yüreklerimiz, tunçtan ruhlarımız, kurşundan mermilerimiz vardır."

Bütün çizgi romanları bulabileceğiniz tek yer cennettir. ( Ben :) )

Mithrandir

Böyle bi forumda hemen herkesin Yüzüklerin Efendisi'ni okuduğunu veya izlediğini ya da her ikisini de yaptığını varsayabiliriz herhalde :D O yüzden Gandalf'ı da tanımayan yoktur sanırım ;D "Mithrandir", Elflerin Gandalf'a verdiği isimdir ve "gri bilge, gri gezgin" anlamına gelir. Hikayelerin genelinde güçlü kuvvetli, iyi silah kullanan ya da çok özel üstün güçleri olan karakterler ön plana çıkar ve kahramanlaşırlar bilindiği gibi. Ama Gandalf için öyle diyemeyiz. Özellikle kitaptaki anlatım baz alındığında ki, benim için referans her zaman kitaptır, Gandalf özel güçleri olsa da karakterin tüm kurgusu bu güçler üzerine yoğunlaştırılmamış daha ziyade bilgeliği ve yol göstericiğiyle ön plana çıkan ve kahramanlaşan bir karakter. Hikayede çok fazla ana karakter ve bu karakterler arasında savaşçılığı ve cesareti ile ön plana çıkan pek çok kahraman olsa da ilk bakışta bi yan karaktermiş gibi algılanan Gandalf, anlattığım özellikleriyle diğerlerinin arasından sıyrılıp öne çıkıyor ve hikayenin sonunda anlaşılıyor ki mücadelnin tüm tertipçisi ve lideri Gandalf'ın ta kendisi. Hem bu yüzden, hem karakteristik özellikleri hem de klişe kahraman kalıbının çok dışında kalan aykırı bi kahraman tiplemesi olduğu için her zaman kendimle özdeşleştirdiğim ve en sevdiğim karakter olmuştur Gandalf (Mithrandir).

tommikser

o kadar izlememe karşın gözümden kaçmış demek ki anlamı gerçekten çok güzel.Benim nikimin anlamı forum ve çizgi roman aleminde her şeyi birbirine katabilen özel insan demektir ;D

Mithrandir

Alıntı yapılan: tommikser - 06 Nisan, 2014, 21:45:34
Benim nikimin anlamı forum ve çizgi roman aleminde her şeyi birbirine katabilen özel insan demektir ;D
;D ;D

Nightrain

En sevdigim Guns N' Roses sarkisinin adi
"Bu yıldızı çok mu istiyorsun Heatie? Al ye o zaman!"