BAHADIR'ın izledikleri

Başlatan BAHADIR, 14 Ekim, 2011, 18:23:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kalidor

Seyrettiğim zaman en az 10 yıl olmuştur, çok beğenmiştim. Şimdi seyretsem eski zevki alır mıyım bilmiyorum ama boş film değil kesinlikle :)
Crom! Ölüleri Say...

rumar80

Ben de seyretmiş ve beğenmiştim. Hatta Kayser Soze'nin Türk olduğu bile söylenir. Zamanın çok seyredilen dizisi yılan hikayesinde de "Kral" karakteri de Soze'den esinlenmiştir.

V

Kayser Soze efsane bir karakter.Esir alınan ailesini gözünü kırpmadan öldürmesi şok edici bir plandı.

Kevin Spacey     'Verbal'  karakteriyle ve Kayser Soze efsanesiyle oyunculuk kariyerinin en büyük sıçramasını yaptı..
"İstemem,eksik olsun.."

kedidiro

sinemanın öncelikle hikaye anlatmanın bir yolu olduğuna inananlar için kesinlikle müthiş bir hikayedir...verbal kind'in anlatımıyla yavaş yavaş çözülen bir örgü, nerdeyse film boyunca sadece adı anılarak oluşturan sinemanın en unutulmaz karakterlerinden biri...müthiş bir final ve kesinlikle birinci sınıf oyunculuklar.kevin spacey zaten herkesin malumu da benim bu filmdeki kısacık fenster tiplemesiyle ilk kez kayda aldığım, ve sonradan en sevdiğim oyunculardan biri olan benicio del toro'ya da dikkat...

hanac

Filmi 10 yıl önce altyazısız izlemiştim.

Bazı sahneleri iyi takip edemediğimden olsa gerek ben de abartılı (overrated) olduğunu düşünmüştüm.

Yeniden (altyazılı) izlemem lazım, bakalım fikrim değişecek mi ?

BAHADIR

Miadını doldurmuş filmleri izlemeye devam ediyorum...Coen kardeşlerin imbd'si yüksek ödüllü filmi Fargo'yu biraz önce izledim...Bu çöl sıcağında hiç olmazsa görüntülerle içim biraz serinledi...

Gerçek bir hikayeden alınan film bir adamın kendini ne kadar dibe batırabileceğinin bir göstergesi niteliğindeydi...Sanatsal açıdan başarılı olsada benim açımdan gereksiz bir film olmuş  :)

V

Coen'lerin en iyi filmlerinden birisi.Harika bir kara film örneği.

Hamile dedektifimize,Japon arkadaşının asıldığı ve terslendiği sahne harikadır. :)

Frances McDormand'ın soğukkanlı,ifadesiz oyunculuğu dersliktir..
"İstemem,eksik olsun.."

Hayal Kahvem

Yok artık V, tam heves etmiş, filmi seyredeyim demiştim ki... Filmin tüm sırlarını vermişsiniz. Hımmm... Ne yapacağım şimdi?  :-\

V

Alıntı yapılan: Hayal Kahvem - 14 Haziran, 2012, 23:09:28
Yok artık V, tam heves etmiş, filmi seyredeyim demiştim ki... Filmin tüm sırlarını vermişsiniz. Hımmm... Ne yapacağım şimdi?  :-\

Devede kulak değil,siz izleyin.Pişman olmayacaksınız.
"İstemem,eksik olsun.."

Hayal Kahvem

İyi ama hamile dedektif ve japon arkadaşı asılacakmış ve terslenecekmiş. Bunu öğrendim artık.

Bi de Bahadır "Gerçek bir hikayeden alınan film bir adamın kendini ne kadar dibe batırabileceğinin bir göstergesi niteliğindeydi...Sanatsal açıdan başarılı olsada benim açımdan gereksiz bir film olmuş." demiş.

Neyse... Seyretmeyeyim artık. Konuyuyu öğrendim.   :-\ Vazgeçtim.  ???

Louis Gara

1995 yılında en iyi senaryo Oscarini da almıştı. Tüm filmler içindeki 1 numaram fargodur, 10 kere falan seyrettim. Özellikle Steve Buscemi ve William H.Marcy i izlemek gerek..

You've got to ask yourself one question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?

Hayal Kahvem

Alıntı Yap
Alıntı Yapsiz izleyin.Pişman olmayacaksınız.

Pişman olmayacağım öyle mi? Du bakayım...  :)

Alıntı Yap1995 yılında en iyi senaryo Oscarini da almıştı. Tüm filmler içindeki 1 numaram fargodur, 10 kere falan seyrettim. Özelimiz Steve Buscemi ve William H.Marcy i izlemek gerek..

Hımm.. Seyredeyim bari....  :)

tommikser

Long long time ago...

İzledim ama çok uzun zaman geçti.Kış görüntüleri gerçekten enfes.Birde kara mizah açısından güzel bir örnek.

Bezgin Bekir

Coen kardeşlerin filmi çok ilginçtir. Büyük bir ciddiyetle gider, sonra kayışlar kopar, durduk yerde izleyeni güldürür. Enteresan bir mizah anlayışları var.

pukay

coen filmleri seven herkese BARTON FİNK'i kesinlikle tavsiye ediyorum
boş geçmeyin direk izleyin arkadaşlar