BAHADIR'ın izledikleri

Başlatan BAHADIR, 14 Ekim, 2011, 18:23:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

BAHADIR

İkinci 60 dakikada hep gelgitler yaşıyorsunuz...İzleyici olarak sizde bir paranoyanın içinde sürükleniyormuşsunuz gibi geliyor..."Hangisi gerçek acaba..."

Sonunda acaba gerçeği anlıyor muyuz...Güzel filmdi...

Hangisi gerçekti?... :)

ercoktay

Bahadır abi sen IMDB top 250 filmlerini mi izlemeye başladın? Son izlediğin 3 filmde süper filmdir.

BAHADIR

"Ters köşe filmler" başlığından izlemediğim filmleri izlemeye devam ediyorum...

Türünün etkileyici filmleri gibi olmasa da, sonunun tahmin edilebilirliliği olsa da Richard Gere'in sempatik tavırları ve gülümsemesi ile Norton'un oyunculuğu 2 saat boyunca keyifli zaman geçirmenizi sağlıyor... :)

V

Bu Richard Gere'nin her türlü pis işi yapan,karaktersiz(tehditle mesai arkadaşlarının karılarıyla yatıyordu vs.)bir polisi canlandırdığı bir filmi vardı.Acaip antipati yarattı adam bende.Rol icabı ama o filmden sonra hiçbir filmini izlemedim iyimi.Aslında böyle pislik karakterlerin yer aldığı filmlerle ilgili bir başlıkta lazım.
"İstemem,eksik olsun.."

sefik

Alıntı yapılan: V - 19 Haziran, 2012, 11:30:20
Bu Richard Gere'nin her türlü pis işi yapan,karaktersiz(tehditle mesai arkadaşlarının karılarıyla yatıyordu vs.)bir polisi canlandırdığı bir filmi vardı.Acaip antipati yarattı adam bende.Rol icabı ama o filmden sonra hiçbir filmini izlemedim iyimi.Aslında böyle pislik karakterlerin yer aldığı filmlerle ilgili bir başlıkta lazım.
Internal Affairs'mi?

rumar80

Alıntı yapılan: sefik - 19 Haziran, 2012, 12:17:40
Alıntı yapılan: V - 19 Haziran, 2012, 11:30:20
Internal Affairs'mi?

Kesinlikle odur.

BAHADIR

Bir insan bilinçli olarak ne kadar zayıflayabilir?...Normal şartlarda bilmiyorum ama Bale bu film için iyi bir kilo vermiş...Bu kadar kilo veren birinin hastalanmamasının yanında verdiği kiloları alması acaba ne kadar sürer?...

Suçluluk psikolojisi üzerine kurulmuş psikolojik bir gerilim filmi...Oyuncuların hakkını vermesi ve Bale'in performansı bir yana çok ağır bir filmdi...Film bittiğinde sizde bir oh çekiyorsunuz...

Bu tür rahatsızlıkların sınırı ve derecesi nedir bilmiyorum ama insan beyninin yaratılarının ve hayalgücünün bir sınırı yok galiba...

Kafayı sıyırma şansımız % de kaçtır...Yada kafayı sıyırma ihtimalimiz var mı?...Bir insan kaç gün uykusuz kalabilir...Kaçıncı uykusuz günde halisünasyon görmeye başlarız...Bu nereye kadar devam eder...

Bu soruların hiç birinin cevabını bilmiyorum ama bu film beni terletti...

Son olarak Makinist ismi çok yanlış çağrışımlar yapıyor...Fabrikada çalışan bir işçiye mesleğini sorduklarında kaç kişi "Makinistim" der...

Son söz...İdare eder 6 / 10 (kanımca tabi...)

İmdb puanı 7.8...

BAHADIR

Ümit'in ilgili başlıkta ki ( http://altinmadalyon.com/altin/index.php/topic,5308.30.html ) tavsiyesinden sonra izlediğim eğlenceli bir o kadar da duygusal bir film...
Almanlar bu filmi izlerken benim kadar duygulanmışlarmıdır bilmiyorum ama  "Dedemin İnsanları" nı izlerken ki kadar olmasa da hoş bir duygu yoğunluğu yaşadım...

SPOİLER İÇERİR...

Doğu ve Batı Almanyanın birleşmesinden önce Komaya giren, 8 ay komada kalan ve gerçek bir sosyalist olan annesinin komadan çıktıktan sonra bir şok daha yaşamaması için her şeyi eskisi gibi göstermeye çalışan Alex'in hikayesini izlemenizi tavsiye ederim...

Zıt kutuplar ve zamanında yaşantılarımız bu gün ("80" ler örneğinde olduğu gibi)  çok hoş enstanteler bırakabiliyor... Berlin duvarının yıkılması o zaman da bu günde bize bir şey ifade etmese de bu film de Almanlar kadar duygulanıp gülemesekte 2003 yapımı film sıkılmadan izleyeceğiniz hoş bir  2 saat geçirmenizi garanti ediyor...

emre ozdamarlar

Zamaninda cok begenerek izledigim 10 numara bir filmdir.

ümitkr

Alıntı yapılan: emre ozdamarlar - 26 Temmuz, 2012, 01:17:36
Zamaninda cok begenerek izledigim 10 numara bir filmdir.

Bahadır paylaşımın için teşekkür ederim :) Duygularını yazdığın için özellikle teşekkür ederim :O) Özlem duydum şimdi filme.

Emre,
Belli ki ben bu filmi yaz kampı dönüşü bir kez daha izleyeceğim... Senin "10 numara" benim onuncu kez olacak gibi   :D

BAHADIR

Uzun zamandır izlemeyi ertelediğim bir filmdi...

2 saat süren aksiyon ve romantizmi güzel harmanlayan keyifli ve seyirlik bir film..

Ben Affleck'in masum yüzü oynadığı role de yakışmış...

İmdb puanı 7.3...Belki biraz yüksek ama kesinlikle seyirlik

hanac

Geçen haftalarda ben de izledim.

Oldukça iyi bir film, tavsiye ederim.

BAHADIR

Alıntı YapSteven R.Monroe yönetmenliğinde 1978 yapımı Day of the Woman ''I Spit on Your Grave''nin yeniden çevrimi 'I Spit on Your Grave. 78 yapımı film; genç bir kadın yazarın sakin ve sessiz nehir kenarındaki evine huzur içinde çalışmasına devam etme ve kitabını yazma amacıyla gitmesi ile start almakta ve buradan itibaren her şey yolunda iken bir anda, tüm gerçekliği içinde barındıran şiddeti ile perdeye yansıyan kareler, huzuru bulmak için gelen genç kadının vahşet ve insanlık dışı muamele ile karşılaşmasını ve sürüp giden eziyetler ve kadının sonradan hepsinin izini bulup tek tek intikam almasını konu edinmekteydi.

Filmin 2010 versiyonunda kadın kahramanımız 'Jennifer Hills' karakterini Sarah Butler canlandırıyor. 1978 yılı orijinal versiyonu 'Day of the Woman'da bu karaktere Camille Keaton hayat vermişti. 25 yaşındaki genç aktris Sarah Butler'in filmografisindeki en önemli ve belki de en zor karakterlerden birini oynayacağı yapım olacak 'I Spit on Your Grave'.

Day of the Woman'ın 2010 versiyonunda Sarah Butler dışında oynadığı rollerin altından başarıyla kalkan aktör Andrew Howard ( Devil's Chair, Blood River, Luster), Jeff Branson, Chad Lindberg (Push), Daniel Franzese (Killer Pad, War of the Worlds), Rodney Eastman (Joey in A A Nightmare on Elm Street Part 3: Dream Warriors , A Nightmare on Elm Street Part 4: The Dream Master), Saxon Sharbino ve Amber Dawn Landrum gibi isimleri kadroda görmekteyiz.

"İntikam soğuk yenen bir yemektir"

18 yaş üstü bir film diye tabir edebilirim...Ailece izlemek sakıncalı olabilir...İşkence sahneleri ile ön plana çıkan bir yapım...

Şerif rolünü oynayan Andrew Howerd "Hatfields ve Maccoys" mini serisinde kelle avcısını oynamıştı... Pis karakterlerin adamı olduğunu bir kez daha kanıtladı...

Saw serisi ilginizi çekiyorsa bu filmde çeker...İmdb puanı 6.3...Benim puanım 6.5...

BAHADIR

İspanyollar yine yapmış...Baştan sona dıurağan geçen psikolojik bir gerilim filmi...Baştan sona durağan ama 1 dk bile sıkılmadan izleyebiliyorsunuz...

Öyle müthiş atraksiyonlar, yerinden zıplatan korku sahneleri gerim gerim gerilmeler yok ama güzeldi işte...

IMDB Puanı 7... Bence de puanını hakeden bir yapım...

Konusu ise;

Alıntı YapCesar mutlu olamamaktan muzdarip bir apartman görevlisidir. İnsanlar mutlulukları paylaşadursun, o da etrafındaki herkesle mutsuzluğunu paylaşıyor. Bir kapıcı olarak çalıştığı için de apartman sakinlerini mutsuzluğuna hedef seçiyor. Cesar, sürekli mutluluk saçan ve gülümseyen Clara'yı mutsuz etmeyi kafaya koyuyor. Sonra işler biraz çatallanıyor. Mutsuzluğun insan hayatına nasıl da kolayca sokulduğunu ve bir daha gitmemek üzere yerleştiğini hayretle göreceğiniz bir İspanyol yapımı...

Vaktiniz varsa bir ara izleyin...

hanac

Alıntı yapılan: BAHADIR - 16 Ağustos, 2012, 18:53:00
Vaktiniz varsa bir ara izleyin...

Bugün bir arkadaşdan almıştım bu filmi.

O zaman tavsiyene güvenerek hafta sonu izleyeyim.