Dragonero - Oğlak - Romanzi a Fumetti No:1

Başlatan yalcinerol345, 14 Ekim, 2011, 18:39:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yalcinerol345

İdefix'te gördüm.292 sayfa,güzel kapak.Ben bu çizgiromanı ilk kez duydum.Bilenlerden yardım.

Tarkan Kurt

Bonelli'nin "Romanzi a Fumetti" serisinden bir kitap. Senede bir kitap yayınlanıyor diye biliyorum. Bu seriye ilk kez Hoz  başlamıştı ve Gözler ve Karanlık'ı yayınlamıştı. Serinin diğer kitapları Sighma ve Mohican.

yalcinerol345

Ben de diyorum,kapak ve isim bana yabancı gelmiyor.Tamam,forumda okumuştum.Şimdi hatırladım.

DAMPYR

Hoz Comics'in üç ayda bir 300 sayfa olarak yayınyacağını duyurduğu Romanzi a Fumetti Bonelli serisinin ilk kitabı hakkında bilgileri Leto bizler için çevirdi. Bu yazı sayesinde Romanzi a Fumetti Bonelli (Bonelli usulü Romanlar olarak çevirebilir) içeriği hakkında bilgi sahibi olabileceğiz...

"Romanzi a fumetti Bonelli" serisinin ilk yayını olan "Dragonero" (Kara Ejder), bizleri 296 sayfa süren fantastik bir aleme davet ediyor.

Medeni Erondar diyarının ötesinde İmparatorluk topraklarını Ejderlerin Diyarı'ndan ayıran sınırlardaki kuleler çökmek üzeredir. Bu devasa yapılar birbiri ardına şeytani bir gücün yönettiği kötü ruhlar tarafından ele geçirilmekte. İblisleri karanlık dünyalarında hapis tutan antik büyüler etkisini kaybetmekte. Ancak Büyücü Alben ne yapılması gerektiğini biliyor.

Myrva isimli bir kız, Ecuba isimli bir rahip-savaşçı, Ecuba'nın dostu Gmor isimli bir ork ile birlikte büyücünün eski bir düşmanı tarafından çağrılan iblislerle savaşacak ve ejder avcısı olan köklü bir aileden gelen Ecuba'nın çok iyi bildiği gibi ejderlerle de!

Konu: Luca Enoch ve Stefano Vietti
Çizim: Giuseppe Matteoni
Kapak: Giuseppe Matteoni

DAMPYR

HacıGeraltEmmi

Çıktı mı, çıkacak mı? nedir durum?

yalcinerol345

DAMPYR

Alıntı yapılan: designer73 - 14 Ekim, 2011, 19:48:32
Çıktı mı, çıkacak mı? nedir durum?

Hoz ilk sayısını yayınlamış.Oğlakta devam ettirecek sanırım.Reklamını verdiğine göre....... :)

hanac

altay1944

idefixte bu ilanda yayınlanıyor.önsipariş  yani...
Dragonero
Giuseppe Matteoni, Luca Enoch, Stefano Vietti
  Oğlak Yayıncılık
Ön Sipariş (17.10.2011)  idefix Fiyatı : 19,68 TL + KDV
   21,25 TL (KDV Dahil)
Kazancınız: % 15
Yarabbi bildir de
ben beni bileyim. Beni bilen ben ile kendime geleyim. Benim bensizliğim
ile ben seni bileyim. Seni bilmeyen beni ben neyleyeyim...

Hz. Mevlânâ

V

Oğlak'ta garip işler yapmaya başladı.. ???

"İstemem,eksik olsun.."

alan ford

Kapağını sevdim.  Pazartesi Kadıköy'de olur mu acaba. Ekleyeyim siparişlere
kaçmayı denemek bir tutsağın görevidir

emre ozdamarlar

Oglak isini biliyor, genclik arasinda World of Warcraft gibi oyunlar fazlasiyla populer, FRP tarzina buyuk ilgi var.
Duzenli cizgi roman alan okurlar disinda da musteri bulacagini dusunuyorum bu yayinin.

gamlıbaykuş

Uzun zaman önce Hoz'dan beklerken bu yayını bir sürpriz ile Oğlak yaptı. Hayırlısı olsun...
Hayat ne kadar güzel, hoş,
Haydi durma sevgiline koş...

kalidor

Dragonero'yu dün aldım ve serviste gidip gelirken okudum. Yazarlar Luca Enoch, Stefano Vietti ve çizen Giuseppo Matteoni. 288 sayfalık macerada çokça Yüzüklerin Efendisi ve biraz da Game of Thrones etkileşimi görülüyor. Bu fantazi-kılıç-büyü serilerini pek bilmediğim için belki okuyanlar başka etkileşimler de görebilirler. Fantastik bir dünya ve bir harita üzerinden kahramanlarımızın yolculuklarını izleyebiliriz. Bu haritanın her bölüm başında ilgili yerler için ayrıntılı olarak gösterilmesini beğendim. Eski dil denilen artık elfçe mi yoksa başka bir dilde geçen özel kelimeler balonlarda orjinal bırakılarak sayfa altlarında çevrilmiş. Eserin orjinalinde de böyledir herhalde. Bir de kitabın sonuna sözlük iliştirmişler.

Konuya gelirsek zamanında "donuklar" denilen elf bozması bir kavme karşı bir duvar yapılmıştır. Pek atraksiyonu olmayan donuklar sebebiyle rutine bağlamışken eski savaştan kalma ejderha mezar-kayaları kırılıp bunların yeraltında tuttuğu veya içinde kalan iblisler yeryüzüne çıkmaya başlar. Bunu önlemek için bir büyücü, bir teknokrat, br savaşçı, bir ork, bir elf bir de savaşçı rahibe bir olup mücadele ederler. Aslında öykü akıcı ama sonunu pek beğenmedim. Bazı yerler gölgede kalıyor ve villain karakter bir-iki kare gözükmeden kayboluyor.  Zaten kitabın sonunda kahramanları ayrıntılı olarak tanıtan bölümde bundan bahsediliyor. Devamı gelebilir yani. Çizimler fena değil ama daha iyisini bekliyordum açıkçası. Aksiyon sahneleri pek anlaşılmıyor. Bir de bu kitabı 15 sene önce okusaydım daha çok beğendirdim galiba.
Crom! Ölüleri Say...