Dragonero - Oğlak - Romanzi a Fumetti No:1

Başlatan yalcinerol345, 14 Ekim, 2011, 18:39:58

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eflatun

Alıntı yapılan: kalidor - 25 Ekim, 2011, 14:09:03
Bu fantazi-kılıç-büyü serilerini pek bilmediğim için

Dostum Conan fanımıydın sen?
Kılıç,büyü,doğaüstü yaratıklar falan bana çok yabancı diyosun yani. ;D

hanac

Alıntı yapılan: skunk-fu - 25 Ekim, 2011, 15:19:08
Kılıç,büyü,doğaüstü yaratıklar falan bana çok yabancı diyosun yani. ;D

Ha ha ha, çok fena yakalandın Fatih.  ;D

kalidor

Evet Conan fanıyım ama büyü-kılıç-fantazi kitaplarını hiç bilmem. Çünkü bunların atası zaten Conan'dır. Robert E. Howard Yüzüklerin Efendisi'nden önce Conan'ı yazmıştır. Yani Yüzüklerin Efendisi dahil bilumum sword-sorcery türünün ağababası, atası Conan olmaktadır. Bu yüzden elf, hobbit, ork, ejderha, yerdeniz, gökdeniz vs okumaya gerek duymadım ;D

Nasıl tüm kitaplar "tek bir kitabı" okumak içinse tüm büyü-kılıç kitapları da Conan'ı okumak içindir.  ;)
Crom! Ölüleri Say...

darkwood

Alıntı yapılan: kalidor - 25 Ekim, 2011, 16:08:11
Evet Conan fanıyım ama büyü-kılıç-fantazi kitaplarını hiç bilmem. Çünkü bunların atası zaten Conan'dır. Robert E. Howard Yüzüklerin Efendisi'nden önce Conan'ı yazmıştır. Yani Yüzüklerin Efendisi dahil bilumum sword-sorcery türünün ağababası, atası Conan olmaktadır. Bu yüzden elf, hobbit, ork, ejderha, yerdeniz, gökdeniz vs okumaya gerek duymadım ;D

Nasıl tüm kitaplar tek bir kitabı okumak içinse tüm büyü-kılıç kitapları da Conan'ı okumak içindir.  ;)

Kutsal sözler...       ~bir nemedya efsanesinden~

Bu arada DRAGONERO yu bugün satın aldım, fakat henüz okumadım.  :)
Darkwood Sakinleri..

s.b

Dragonero'yu okuyabilmek benim için kolay olmadı. Göz kapaklarımı açık tutmak için çok uğraştım. Sırf okumuş olmak için okuduğum nadir çizgiromanlardan olarak benim tarihime geçti. Bu kadar fazla sayfaya yayılabilecek bir hikaye değildi.
Kitabın baskı kalitesine lafım yok. Oğlak mükemmel bir iş çıkarmış.
İNANDIĞIN GİBİ YAŞAMAZSAN YAŞADIĞIN GİBİ İNANIRSIN

darkwood

Dragoneroyu bitirdim. Elf, Org, Ejderha ve insan ırkını bir arada işlendiği fantastik konulu çizgiroman seven arkadaşlara tavsiye ederim.
Çizgilerini ve konusunuda beğendim.
Konunun gelişimi ve karakterlerin detaylı anlatımına bakacak olursak seri devam edecek gibi görünüyor. Macera sonunda kötü baş karakterin "büyücünün" yok edilmemeside bunu destekliyor...
Darkwood Sakinleri..

hanac

Alıntı yapılan: kalidor - 25 Ekim, 2011, 14:09:03
Dragonero'yu dün aldım ve serviste gidip gelirken okudum. Yazarlar Luca Enoch, Stefano Vietti ve çizen Giuseppo Matteoni. 288 sayfalık macerada çokça Yüzüklerin Efendisi ve biraz da Game of Thrones etkileşimi görülüyor. Bu fantazi-kılıç-büyü serilerini pek bilmediğim için belki okuyanlar başka etkileşimler de görebilirler. Fantastik bir dünya ve bir harita üzerinden kahramanlarımızın yolculuklarını izleyebiliriz. Bu haritanın her bölüm başında ilgili yerler için ayrıntılı olarak gösterilmesini beğendim. Eski dil denilen artık elfçe mi yoksa başka bir dilde geçen özel kelimeler balonlarda orjinal bırakılarak sayfa altlarında çevrilmiş. Eserin orjinalinde de böyledir herhalde. Bir de kitabın sonuna sözlük iliştirmişler.

Konuya gelirsek zamanında "donuklar" denilen elf bozması bir kavme karşı bir duvar yapılmıştır. Pek atraksiyon almayan donuklar sebebiyle rutine bağlamışken eski savaştan kalma ejderha mezar-kayaları kırılıp bunların yeraltında tuttuğu veya içinde kalan iblisler yeryüzüne çıkmaya başlar. Bunu önlemek için bir büyücü, bir teknokrat, br savaşçı, bir ork, bir elf bir de savaşçı rahibe bir olup mücadele ederler. Aslında öykü akıcı ama sonunu beğendim. Bazı yerler gölgede kalıyor ve villain karakter bir-iki kare gözükmeden kayboluyor.  Zaten kitabın sonunda kahramanları ayrıntılı olarak tanıtan bölümde bundan bahsediliyor. Devamı gelebilir yani. Çizimler fena değil ama daha iyisini bekliyordum açıkçası. Aksiyon sahneleri pek anlaşılmıyor. Bir de bu kitabı 15 sene önce okusaydım daha çok beğendirdim galiba.

Fatih tebrik ediyorum, çok güzel özetlemişsin.

Öncelikle ben de çok iyi buldum, gerçekten çok beğendim.

Karakterler çok iyi, Ork karakteri müthiş.

Gölgede kalan sorulara cevapları 2013 de başlayacak seri de bulacağız sanırım.

darkwood

Fatih'in güzel tesbitlerine katılıyorum.
Kitabın öncelikle görsel baskısı, kapak  tarzı,  boyutu, çevirisi  oldukça başarılı olmuş  bu konularda öncelikle Oğlak yayınlarını kutluyorum.
İçeriğine baktığımız zaman, kitabın fantastik kurgusunun ve karakter çeşitliliğinin zenginliği yanında konular uzun soluklu bir seriyi hazırlıyacak şeklinde güzel işlenmiş. Bu iyi sürükleyici senaryonun yanında çizimleri de oldukça başarılı buldum.
Devamını sabırsızlıkla beğendiğim kitaplar arasında olduğunu söyleyebilirim.
Umarım devamı için fazla beklemezler...
Darkwood Sakinleri..

rumar80

Bir doktor arkadaşımın bana hediye etmesi sayesinde kitabı okumayı başardım. Emre ve Fatih olayı güzel özetlemişler. Konu sıradan, gidişat sıradan, sonu sıradan.
   Çocukluğumuzdan beri Diablo, WOW, Lord of The rings ve benzeri sayısız kitap okuduk, film seyrettik, oyun oynadık.
   Bu kitap ek bir güzellik veriyor mu? HAYIR. Sıradan bir çizgi roman. Romanzi serisinin üç kitabı yayınlandı. Bir tek gözler ve karanlık bama ilgi çekici geldi....

pearl jam

Umar abi nin bahsettikleri bana uzak olduğundan ( lord of the rings filmleri hariç :) ) konu bana  çok sıradan gelmedi, çizimleri de beğendim. Kısacası Dragonero benden geçer not aldı :)

HayalGücü

Dragonero fantastik ortaçağda geçen bir çizgi roman olduğu için çok sevdim. Ortaçağda geçen hikayeleri hep sevmişimdir.
İtalyada yeni maceraları yayınlanmaya başlamış, bunlar Türkiye'de çıktığı an alacağım.(inşallah) Yani beni etkiledi  :)

Hikayesi GameofThones'teki gibi kötülüklere karşı koruyan bir duvar ve LordOfTheRings gibi ayrı ırklardan savaşçıladan bir tanesinin birlikte duvarın öbür tarafında başlayan kötülüğe karşı koyma macerası. Çok sıradışı bir hikayesi yok belki ama heycanla kendini okutturuyor.

haysat

11 Haziran 2013 tarihinde, Sergio Bonelli editöre  fantezi türü yeni bir aylık serisinin yayınına başlayacak "Dragonero."

Daha önce "Romanzi a Fumetti" serisinde yayınladığı, Dragonero aylık olarak yayınlanacak.

Oğlak yayıncılık tarafından Türkiyede yayınlanan ve olumlu tepkiler alan Dragonero umarım en kısa zamanda Türkiyedede yayınlanır.

HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

hanac

Alıntı yapılan: haysat - 13 Mayıs, 2013, 21:20:13
11 Haziran 2013 tarihinde, Sergio Bonelli editöre  fantezi türü yeni bir aylık serisinin yayınına başlayacak "Dragonero."

Daha önce "Romanzi a Fumetti" serisinde yayınladığı, Dragonero aylık olarak yayınlanacak.

Oğlak yayıncılık tarafından Türkiyede yayınlanan ve olumlu tepkiler alan Dragonero umarım en kısa zamanda Türkiyedede yayınlanır.

Ben çıkan cildi çok beğenmiştim.

Bizde de çıkarsa kesin alırım.

haysat

İlk sayının kapağı.

Öykü ve Senaryo: Luca Enoch ve Stefano Vietti
Çizimler: Joseph Matteoni
Kapak: Joseph Matteoni
HİÇBİRİNİZ ANLAMAMIŞSINIZ
BENİ SİZİN YANINIZA HAPSETMEDİLER
SİZİ BENİM YANIMA HAPSETTİLER !

HayalGücü

Güzel bir kitaptı. Serisine İtalya olduğu gibi Türkiye'de de bir şans verilmeli.